Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глинени гювечи - гледжосване и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Глинен гювеч - рецепти

    Нещо не ти е наред микровълновата. Аз супа размразявам и топля на 300-500W (300W ми е първата степен след размразяване) по над 1/2 час. Иначе яйца в микровълнова не е препоръчително да се готвят... под никаква форма
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #47
      От: Глинен гювеч - рецепти

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Иначе яйца в микровълнова не е препоръчително да се готвят... под никаква форма
      Що, бомбират ли?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Глинен гювеч - рецепти

        Така пише по дебелите книги. Белтъците много резко набъбвали... нам си ко...
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #49
          От: Глинен гювеч - рецепти

          Ъ... тъкмо обмислях да си правя ровко сварени яйца...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Глинен гювеч - рецепти

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ъ... тъкмо обмислях да си правя ровко сварени яйца...
            Пробвано. Даже два пъти. И двата пъти гръмнаха... Трети опит нямаше, щото заплашиха да ме изхвърлят барабар с печката и яйцата...

            Ама темата е за гювеч!
            Имаме два големи и 6 малки.
            В големите се слага каквото има, и все е вкусно. Поне 3 часа трябват, на по-ниска температура.
            Преди седмица се обзаведохме с печка на дърва с фурна. Още като я запалих, сложихме гювеча с домати, чушки, лук и чесън. И няколко парчета ярешко - кокали с месо. На четвъртия час беше готово. Определям кога е готово по миризмата, и чак тогава проверявам с вилицата.
            Георги Донев, 0889 437 687
            Nissan Patrol Y60

            Коментар


            • #51
              От: Глинен гювеч - рецепти

              http://gotvach.bg/tips/a-299-%D0%9C%...E%D0%B2%D0%B0?

              Това с покриването с чиния не ми изглежда много умно. Ако ще го правиш, предлагам да се укриеш надеждно.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #52
                От: Глинен гювеч - рецепти

                Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
                Малко съм краен колеги,ама за гювеч не ви трябва рецепта,каквото сложите там,след 3 часа е сготвено,другото е въпрос на подправки,Вервайте ми.Знаете израза Тюрлю гювеч,та....дерзайте
                Как да не го знаеме..!? И от къде идва даже знаеме...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #53
                  От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                  Яйцата в микровълновите печки бомбират зрелищно. Другаде из Форума съм обяснил как и защо.

                  Впрочем далеч не всяка керамика е препоръчителна вътре и лично аз гювече не бих сложил. Особено негледжосано - рискът да се счупи, евентуално с подскок, е доста различен от нула.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Глинен гювеч - рецепти

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Сосът, който се беше образувал. Шкембето беше полусварено, наредих го в гювечето с чесън, малко лук, пипер и т.н., пуснах на минимална мощност (1 ст. след функция "размразяване"), но го държах 20 минути, щото нали "в гювеч хубавите работи бавно стават". Все пак в книгата, дето е цитирана във форума пише "готвене" в гювече на микровълнова фурна. Не става. Става само "загряване", респ. "изкипяване", ако прекалиш с времето. Мешавици с разни яйца, кашкавали и колбаси, дето и сурови стават за ядене, сигурно се получават идеално. Явно това са имали предвид под "готвене".
                    A какво пречи да караш по традиционния начин, без експерименти...Нарежи свареното шкембе, нарежи един сварен джолан, нарежи чесън , добави пиперец, сипи в алпака и запечи на бавен огън...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #55
                      От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                      Аз пак нахално да попитам: Как може да се провери лесно съд за наличие на олово (и други токсични метали) по повърхността?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Аз пак нахално да попитам: Как може да се провери лесно съд за наличие на олово (и други токсични метали) по повърхността?
                        Накисваш го с някаква киселина и после с калиев йодид. Жълта утайка = олово. Реакцията не е много чувствителна ама за бързо повдигане на обвинение става.
                        Последно редактирано от Ясен; 06-11-17, 15:16.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                          Стъкления гювеч май няма приписваните "кусури" на глинения а във вкуса на сготвеното аз не правя разлика. Все пак не съм професионалист в яденето, та няма как и да съм съвсем обективен.

                          Снимка от мрежата:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stuklen guvech.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5771991

                          Коментар


                          • #58
                            От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Яйцата в микровълновите печки бомбират зрелищно. Другаде из Форума съм обяснил как и защо.
                            Не всички - само тия в естествена опаковка гърмят.

                            Оня ден ядох яйце в микровълнова - изсипва се в една чаена чаша, в която има накълцани някакви саламчета, малко подправки и става едно микроомлетче...
                            Вкусно и бързо
                            С няколко такива може да залъжеш глада.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Глинен гювеч - рецепти

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Сосът, който се беше образувал. Шкембето беше полусварено, наредих го в гювечето с чесън, малко лук, пипер и т.н., пуснах на минимална мощност (1 ст. след функция "размразяване"), но го държах 20 минути, щото нали "в гювеч хубавите работи бавно стават". Все пак в книгата, дето е цитирана във форума пише "готвене" в гювече на микровълнова фурна. Не става. Става само "загряване", респ. "изкипяване", ако прекалиш с времето. Мешавици с разни яйца, кашкавали и колбаси, дето и сурови стават за ядене, сигурно се получават идеално. Явно това са имали предвид под "готвене".
                              Сакън ! Знаеш ли колко е вредна микровълновата печка ? Римската империя не се е гътнала от микровълновите печки само защото не ги е имало тогава
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                                Не всички - само тия в естествена опаковка гърмят.

                                Оня ден ядох яйце в микровълнова - изсипва се в една чаена чаша, в която има накълцани някакви саламчета, малко подправки и става едно микроомлетче...
                                Вкусно и бързо
                                С няколко такива може да залъжеш глада.
                                А трябва ли да се спука и ципата на жълтъка за да не гръмне и той.
                                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                                0896 846 246

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X