Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте рецепта за Коледна пуйка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дайте рецепта за Коледна пуйка

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Около 15 килограма. Въпроса е че като съм намерил толкова голяма, не знам как трябва да се пече за да не остане сурова отвътре. Може би на много бавен огън - 6, 8 часа ?
    Интересувам се само от реализирани рецепти, тоест някой който има опит.
    Печката ми е перфектна с всички екстри, вентилатори, циклично нагряване и прочие, " шукаритети ".
    Последния ми опит доведе до едно съсухрено изчадие, жилаво, като птеродактил. Но този път съм си намерил жива пуйка, тукашна, не американска заготовка и храня по сериозни надежди !
    Моля, който е пробвал да сподели опит . Благодаря.
    ======================================================

    Веднъж се бяхме събрали за Нова Година у един приятел. Донесохме голяма пуйка и никаква тенджера не я побираше. Но приятелят беше доцент и предложи пералнята си - "Рига" и бързовар. За три часа беше полуготова - таман за загрятата печка. За плънката - отстранете жените в друга стая. Към вътрешностите и ориза добавете смело: фурми, ошав, настъргани ябълки, стафиди...
    Наздраве!

    Коментар


    • #17
      До: Дайте рецепта за Коледна пуйка

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Аз знам само боб по хайдушки. Иначе сигурно ако мисля няколко дена ще успея да тунинговам яйце от сурово до варено. Ама може и да не успея.
      Прощавайте за отклонението от темата, но неудържимо се сетих за един, дето се оплаквал от слабата си печка:

      Цял час пържих три яйца и като ги счупих - те пак сурови!

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X