Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави синьо сирене?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как се прави синьо сирене?

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Това ми даде идеята синьото сирене да се настърже и разбърка в пресносола преди да се премести в тензуха.
    Това в моят вариант де, който мисля да пробвам.
    Няма да стане, Джоу. Освен ако не помолиш Търтея да те хвърли с Пежогегата до пещерата РокфорД при село РокфорД, където да депозираш тензуха за отлежаване. Ама дотам се стига само с форД, та пак няма да успееш.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #77
      От: Как се прави синьо сирене?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Няма да стане, Джоу. Освен ако не помолиш Търтея да те хвърли с Пежогегата до пещерата РокфорД при село РокфорД, където да депозираш тензуха за отлежаване. Ама дотам се стига само с форД, та пак няма да успееш.
      С Пежогегата ше е бавно, но ако ни метнеш с бензинояда, тамън ше си показвате пещери и махали наживо, па и ше си премерите френския, а аз ше съм най-добрата публика на тоя цирк.

      ... а до като тръгнем, ше пробвам по тъпия начин.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #78
        От: Как се прави синьо сирене?

        Съвсем скоро ще откриете рецептата за сирене Дунавия
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #79
          От: Как се прави синьо сирене?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Съвсем скоро ще откриете рецептата за сирене Дунавия
          Сложно е - соя, емулгатор, не става за домашни условия.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #80
            От: Как се прави синьо сирене?

            Я гугълни пак
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Как се прави синьо сирене?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Я гугълни пак
              Не става с гугъл, но става с четене на опаковката на честен производител. Също става и с опитен вкус. Виж с четене на книги от сталински професори тип Лисенко - не става.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #82
                От: Как се прави синьо сирене?

                Дунавия - изрезки от сирене + извара + мас, така ми го е казал майстор сиренар от едно време дали е вярно не знам.
                А ще кажете ли нещо за родното крема сирене?
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #83
                  От: Как се прави синьо сирене?

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Дунавия - изрезки от сирене + извара + мас, така ми го е казал майстор сиренар от едно време дали е вярно не знам.
                  А ще кажете ли нещо за родното крема сирене?
                  В референтния за Търтей форум, естествено има съответната тема.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как се прави синьо сирене?

                    Заложено кило добре узряло козе и 130г краве масло от мандра с уж гарантирано качество, пазарджишко. Синьото 100г е Паладин, било е най-скъпото в близката,,градска" бакалия. Технологията е http://www.offroad-bulgaria.com/show...73#post3119973
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как се прави синьо сирене?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Заложено кило добре узряло козе и 130г краве масло от мандра с уж гарантирано качество, пазарджишко. Синьото 100г е Паладин, било е най-скъпото в близката,,градска" бакалия. Технологията е http://www.offroad-bulgaria.com/show...73#post3119973
                      Кхъ-кхъ...(плахопокашлюване): синьото сирене е ОВЧЕ, не козе, каквито са повечето велики сирена на "Запад". Това му е големият атракциЙ, писах по-горе, щото доилни апарати за овци може да има в Нова Зеландия, ама в Старийо Свет никой на запад от Никелсдорф не се аби да дои овце, освен онези от митичното "село РокфорД". Та може и да не стане - плесента да не прихване върху козята суровина.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как се прави синьо сирене?

                        Знаехме го, но сега нямало и това му го препоръчали от мандрата, имало само козе и краве. Талянците май са им козе и биволско(не само моцарелата), може и да бъркам.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как се прави синьо сирене?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Кхъ-кхъ...(плахопокашлюване): синьото сирене е ОВЧЕ, не козе, каквито са повечето велики сирена на "Запад". Това му е големият атракциЙ, писах по-горе, щото доилни апарати за овци може да има в Нова Зеландия, ама в Старийо Свет никой на запад от Никелсдорф не се аби да дои овце, освен онези от митичното "село РокфорД". Та може и да не стане - плесента да не прихване върху козята суровина.
                          Тва сигурно гугъл ти го е казал.
                          Аз и с краве сирене съм го правил и пак става.
                          А па да ти кажа по въпроса с доилните апарати за овце, че отдавна не само са измислени, но се и ползват. Просто са преносими и се доят по четири овце накуп, в гюмче. Това отдавна го има...................и в Гугъл

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как се прави синьо сирене?

                            Аз съм се заредил с мешано- овче-краве дали ще стане

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как се прави синьо сирене?

                              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                              Тва сигурно гугъл ти го е казал.
                              Аз и с краве сирене съм го правил и пак става.
                              А па да ти кажа по въпроса с доилните апарати за овце, че отдавна не само са измислени, но се и ползват. Просто са преносими и се доят по четири овце накуп, в гюмче. Това отдавна го има...................и в Гугъл
                              Нов ентусиастор на хоризонта Поне да беше прочел какво съм написал. То тая работа не е като оная - да внасяш 50-годишно замразено мИсо от арХентинския държавен резерв. Иска се и акъл.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как се прави синьо сирене?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Нов ентусиастор на хоризонта Поне да беше прочел какво съм написал. То тая работа не е като оная - да внасяш 50-годишно замразено мИсо от арХентинския държавен резерв. Иска се и акъл.
                                Вервай ми, че за оная работа се иска даже повече акъл, ама то ако ми се искаше да работя без да ползвам главата си, щях да стана адвокат, а не търговец

                                Инак, една от причините все по-малко хора да пишат смислени работи тук е, че масово се появиха гугъл-читатели, които от там и с клипове от тубата мислят че знаят всичко.
                                Опита който споделям е плод на практиката, минала през ръцете ми, а не прочетено мнение на някой друг от интернет.
                                Ай сполай ти и ми простете че ви развалих седянката с Търтея

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X