Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави синьо сирене?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се прави синьо сирене?

    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
    Да благодарим на "Български пощи" че съществуват стафиди, оцет и синьо сирене!
    Освен да пусна едно пакетче сирене до некое забутано място и да чакаме резултат.

    Коментар


    • От: Как се прави синьо сирене?

      Това клипче май отговаря на много въпроси:

      How Do They Do It? - Roquefort cheese

      Коментар


      • От: Как се прави синьо сирене?

        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
        Това клипче май отговаря на много въпроси:

        How Do They Do It? - Roquefort cheese
        Е ненене, тука за некви пещери се говори
        Па и вкарвали въздух

        Заеби тва е некво менте
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Как се прави синьо сирене?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Е ненене, тука за некви пещери се говори
          Па и вкарвали въздух

          Заеби тва е некво менте
          Тыртэй, а Вы видИо вообще-то, смотрели?
          Като изключим рекламния трик с пещерите (прочее, освен операторския трик от 7,12 мин,, НИКЪДЕ не показват сирене в пещера ) и странното твърдение (1,18 мин.) че 18 000 (осемнадесет хиляди) ТОНА минават през "пещерата", НИКЪДЕ няма вкарване на въздух (има бъркане със сиренарска сонда за вадене на проба дали е узряло), вентилации, бодене със шиш за аериране и прочие измишльотини. Аз доволен (от клипа) . Показва механизация, индустриализация, автоматизация - всички мечти на българската нация техническа от времето на ТЗВ... само дето не е в КМБ.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Как се прави синьо сирене?

            До колкото разбирам, в момента дискутирате направата на синьо сирене в домашни условия, нали?
            Може ли и линк откъде да закупя това обурудване, че ми остана свободно място в хола

            Коментар


            • От: Как се прави синьо сирене?

              Закваска пеницилин , 98%,8-12 градуса,две седмици,после фолио. Това разбрах.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • От: Как се прави синьо сирене?

                Айде и аз да се включа

                Оборудовам си и климатична камера така, че ич не е сложно

                Коментар


                • От: Как се прави синьо сирене?

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  До колкото разбирам, в момента дискутирате направата на синьо сирене в домашни условия, нали?
                  Може ли и линк откъде да закупя това обурудване, че ми остана свободно място в хола
                  Ти откога живееш в пещера?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Как се прави синьо сирене?

                    Ей голямо джафкане.
                    Сиренето рокфор си е сирене рокфор.
                    Синьо сирене е сирене тип рокфор.
                    За да му пуснат технологията в по-горното предаване значи не е тайна поне от 100 години.
                    Пробвал съм около 10 марки синьо и разлика не правя. Пробвал съм окол 15 вида от другите сирена кашкавало-подобни и вариации на бяло саламурено-е тея не са моите мезета.
                    От 2-3 г. наблягам или на нащо си или на синьо /квот да е/.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Как се прави синьо сирене?

                      Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                      Айде и аз да се включа

                      Оборудовам си и климатична камера така, че ич не е сложно
                      Сус, таве не е мЕсо
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Как се прави синьо сирене?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Тыртэй, а Вы видИо вообще-то, смотрели?
                        Като изключим рекламния трик с пещерите (прочее, освен операторския трик от 7,12 мин,, НИКЪДЕ не показват сирене в пещера ) и странното твърдение (1,18 мин.) че 18 000 (осемнадесет хиляди) ТОНА минават през "пещерата", НИКЪДЕ няма вкарване на въздух (има бъркане със сиренарска сонда за вадене на проба дали е узряло), вентилации, бодене със шиш за аериране и прочие измишльотини. Аз доволен (от клипа) . Показва механизация, индустриализация, автоматизация - всички мечти на българската нация техническа от времето на ТЗВ... само дето не е в КМБ.
                        Не искам да прозвучи като заяждане, още повече, че съм силно скептично настроен към продукти, произведени по "вековни" традиции, независимо дали е шампанско, бира, сирене или "домашните бисквитки на баба", но 18 хил. тона не е извънредно голям проблем да се прекарват през пещера за по 20 дена. Елементарна сметка - почваш да вкарваш по 60 тона дневно в склад, който трябва да поема 1200 тона и на 20 ден почваш да вадиш по 60 тона.

                        Аз оригинален рокфор за под 50-на евро килото не съм виждал. Могат да си позволят известни технологични извращения.

                        А какво е ТЗВ? Изглежда като късен соц.

                        Коментар


                        • От: Как се прави синьо сирене?

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Не искам да прозвучи като заяждане, още повече, че съм силно скептично настроен към продукти, произведени по "вековни" традиции,...

                          А какво е ТЗВ? Изглежда като късен соц.
                          Не му знам масата (физ.) на туй чудо, по този повод не мога да си представя размерите на "пещерата". Друг въпрос е, че пещера няма, даже в търтейово-сталинското рУководство, пуснато в началото на темата, признават, че пещера не се ползва. Само дето не пуснаха на клипа "шерпи", които влачат на гръб питите със сирене, спускайки се в "пещерата"... и така 18 000 тона. Освен да е нещо като Деветашката тая пещера, ама нещо няма я по картите.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Как се прави синьо сирене?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Не му знам масата (физ.) на туй чудо, по този повод не мога да си представя размерите на "пещерата". Друг въпрос е, че пещера няма, даже в търтейово-сталинското рУководство, пуснато в началото на темата, признават, че пещера не се ползва. Само дето не пуснаха на клипа "шерпи", които влачат на гръб питите със сирене, спускайки се в "пещерата"... и така 18 000 тона. Освен да е нещо като Деветашката тая пещера, ама нещо няма я по картите.
                            За минната техника от поне 2 века 20т на ден е .... ъъъ, съвсем смешно количество. Ето тук има съвсем реални нерекламни снимки от помещенията за зреене на рокфор.
                            Много мязат на пещери и изглеждат съвсем годни да поберат повче от 2 хил. тона.

                            Тази снимка:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rr.PNG
Прегледи:1
Размер:931.9 КБ
ID:5746440
                            категорично показва инфраструктура, подходяща за сериозна механизация. Съвсем нормално е производителят да не показва тривиалната логистика, особено ако в нея са замесени лъскави линдета. Къде ще отиде тогава романтиката от "вековната" технология.

                            Казвай сега какво стана с анджакламата в хладилника.

                            Коментар


                            • От: Как се прави синьо сирене?

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Ето тук има съвсем реални нерекламни снимки от помещенията за зреене на рокфор.
                              Много мязат на пещери и изглеждат съвсем годни да поберат повче от 2 хил. тона.

                              Тази снимка:
                              Но не са пещери и няма нищо уникално в тях. А да кажеш, че "tripadvisor" не съдържа реклама е... хммм. Затова питах тов. Тыртэй влизал ли е във френска мандра.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Така.
                              1) Говориш основно глупости
                              2) Само от тая пещера е рокфор
                              3) Трябва много висока влажност, но без свеж въздух нищо не става
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Как се прави синьо сирене?

                                На тази снимка, а и от материала се вижда че сиренето зрее в някакви стари помещения , които много приличат на пещера. В днешно време всички знаем , че това може да се направи безпроблемно като среда на повърхността в една нова сграда отвън, а отвътре да наподобява условията на пещера или каквото там им трябва. Според мен те точно и това правят, пък и кой ли в днешно време не го прави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X