Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кисело мляко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кисело мляко

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Имам подозрение, че трябва някаква лекция за терменологиите в разните краища, че май е като с мерудията. Това за технологиите отделно.
    То,ако се беше позачел в първия пост,едва ли щеше да питаш...За технологиЙте също.Знам поне два региона в България,от които е невъзможно да се произведе краве кисело мляко в търговски вид.Независимо от породата крави.Дори и йогурт не става.Само сирене,кашкавал и основно извара.И ще ти кажа защо.Защото млякото е висока киселинност.

    Коментар


    • От: Кисело мляко

      Как се получава висока киселинност?
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: Кисело мляко

        Аз съм чел, ти не четеш- какво е извара, урда, цвик, мътеница, суроватка и т.н. . Мерудия викат на много неща в различните краища на БГ, така е и с доста от производните на млекото, а на за много други неща. Технологията може и тя да се различава в различните краища и пък съвсем от млекопр. фабрики.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Кисело мляко

          От тревата.

          А урдата все пак не е само извара, примерно при мамалигарите е вид сирене.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Кисело мляко

            [QUOTE=turtey;2995391...А урдата все пак не е само извара, примерно при мамалигарите е вид сирене.[/QUOTE]
            Не може да бъде
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Кисело мляко

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              От тревата.

              А урдата все пак не е само извара, примерно при мамалигарите е вид сирене.

              От тревата е киселинността.Тва за кравите...А урдата все пак се изварява и то от най пълномасленото мляко.

              Коментар


              • От: Кисело мляко

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                Как се получава висока киселинност?
                По обратната технология на ниЗката киселинност.

                Коментар


                • От: Кисело мляко

                  Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                  Божеее,колко сме били прости у наше село,та даваме разваленото млеко на прасетатаА ние я правим от сериво млеко,що бъка от масло...Ма,за да не ни подозрат че сме прости,и викаме урда...
                  Хич не сте си прости,кво ще я правиш толкоз много извара.А пък у наше село и хубавото млеко давам на прасето и телетата-по добре отколкото на мандрата.После си хапвам убави мезета.
                  " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                  Коментар


                  • От: Кисело мляко

                    Вкъщи, откакто се помня правим кисело мляко. Не спазваме толкова стриктно всички изисквания, но винаги ни се получава страхотно.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X