Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приготвяне на домашно пиле-как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Приготвяне на домашно пиле-как?

    Дайте рецепти и идеи как да се приготви домашно пиле.Снимки също

  • #2
    От: Приготвяне на домашно пиле-как?

    Приготвч се също както и купешкото. Рецепти хиляди, колкото и вкусове.

    Само дето домашното пиле е по-жилаво, и иска да ври повечко време.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      Re: Приготвяне на домашно пиле-как?

      И повече носи на ракия, че е по мазничко. Иначе се готви като всяко други пиле.

      Коментар


      • #4
        От: Приготвяне на домашно пиле-как?

        Това е ясно че се готви като всяко пиле
        С какво мажат пилетата на грил?Аз лично съм пекъл в фурна.Пилето на бутилка която е пълна с вода,дъното на тавата с 1 пръст сол.Става вкусно,но едно пиле не може да засити двама човека.Искам съвети които да са малко по нестандартни от пиле с ориз,в плик с два картофа и др.
        понеже домашното пиле ми е малко мазно,ако махна мазнината или кожата преди приготвяне как ще му се отрази?

        Коментар


        • #5
          Re: Приготвяне на домашно пиле-как?

          Тези на грил ги инжектират с някакъв разтвор не помня на какво за да са крехки, пълна гадост. Аз лично бих го изпекъл на фурна с млко масло и бих го намазал с малко разбъркан червен пипер, брашно и малко от бульона. Ако ти е мазно може със зеле или лук и дафинов лист. Но според мен натурално си е най добре, за гарнитура каквото ти харесва. По нестандартно можеш да го свариш и панираш с корнфлеикс и яйце, картофено пюре за гарнитура.

          Коментар


          • #6
            От: Приготвяне на домашно пиле-как?

            Това за червения пипер,бульона и брашното ми хареса.Утре ще се пробва.Първо мисля да го сваря и после да се запече,като се маже с сместта.Какви трябва да са пропорциите? Понеже са по-мазнични,може ли да не се маже с масло?Или то също ми придава по мек вкус.
            За купешките в Билла ги правят на вкус добре,ама не ми се мисли как.

            Коментар


            • #7
              От: Приготвяне на домашно пиле-как?

              Много ароматно и вкусно става, като се бодне (шпикова) тук-там по някоя скилидка чесън, за който го обича, разбира се. Малко бяло вино или бира, също се отразяват много добре. Най - важното от всичко е да се получи онази златно-червеникава, хрупкава кожичка, а и сосът който хваща лека коричка, като се извади от фурната.
              Не важно кто напротив, важно кто рядом.

              Коментар


              • #8
                От: Приготвяне на домашно пиле-как?

                Точно този сос как се прави?кюКак се нанася върху пилето-по време на печене,след?

                Коментар


                • #9
                  От: Приготвяне на домашно пиле-как?

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Точно този сос как се прави?кюКак се нанася върху пилето-по време на печене,след?
                  Бира,масло от крава и червен пипер...Не от била и кауф тамм...Ако те е гнус,може и с четка...иначе с божиите вилици...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Приготвяне на домашно пиле-как?

                    Малко от далеко ще започна. По принцип, ако да е домашно пилето и е хранено с обикновен фураж от него наддава и расте много по бавно отколкото с химиите и стимулаторите в стартерно-угоителните фуражи, става по жилаво месото му. Тогава е хубаво да се свари преди да се метне във фурната. Аз (по скоро жената, но съм и казал как ) го слагам в тавичка залива се с бульона от варенето, не всичкия, примерно един пръст, пръст и половина, малко вино или бира на око и това е. От време на време се полива и се обръща да се изпече от всички страни. Брашно не сме слагали, може да пробваме. А тези от магазина директно във фурната малко вода на дъното малко мазнина и това е. Честно казано в старата без терморегулатори фурна с пробити от старост ламарини със съмнителни реотани ставаше много по добре, отколкото сега.
                    Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Приготвяне на домашно пиле-как?

                      Не пиле, а кокошка. Баба ми я приготвяше на три манджи. Немотия брат. Но пък беше супер. След като кипне за час цялото добиче и си пусне мазнината в тенджерата, главата, шията, краката и фенера остават в бульона за чорба. Бялото месо отива за каша (уникална е). Бутчетата и крилата, кеф ти с ориз, кеф ти с картофи или кисело зеле според сезона. Или на яхния с червен сос и картофи или бял сос.
                      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                      Коментар


                      • #12
                        От: Приготвяне на домашно пиле-как?

                        Ето ти една идея, за по-добро "овкусяване" и за повече хрупкава коричка, разрязваш пилето по дърлжина по гръбнака и го отваряш да стане плоско.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spatchcocked-chicken.jpg
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:5677179
                        Ръсиш сол и пипер, от долната страна повечко.
                        Ако искаш по-пикантно, бъркаш под кожата с ръка да направиш "джоб" и хвърляш вътре няколко лъжици кетчуп, може към кетчупа да добавиш и малко горчица.
                        Друга хитрина е вместо сол да ползваш кубчета бульон или вегета и подобни, предварително размити с малко вода на кашичка, и с това да масажираш пилето.
                        Ако искаш по-хрупкава коричка - най-напред подсушаваш кожата със салфетка, после я намазваш с малко олио колкото да не е суха, и накрая ръсиш сол.
                        Ако е по-мазно, има един малък трик - хвърлящ пилето в гювеч, и наливаш прясно мляко 1-2 пръста дълбочина и така печеш. За аромат може да добавиш малко настъргана лимонова кора (Ако имаш търпение намажи пилето обилно с кисело мляко за една нощ да се маринова, става сочно и леко) Тогава обаче гарнитурата трябва да си я правиш отделно и става малко разхвърляно.
                        Ако искаш и пиле и гарнитура да се пекат заедно, правиш друго - (овкусяваш пилето по желание) - нарязваш лук , лимон (на тънки кръгчета) и моркови (на четвъртинки) , ако имаш и от глава целина нарязани тънки филийки, омешваш ги със сол и олио, може малко чубрица, хвърляш в тава, отгоре слагаш пилето. Печеш 90минути на 200С, като първия час е покрито с фолио или с похлупак, а последния половин час е открито да се зачерви. През половин час отваряй фурната да погледнеш да не загаря, ако е тръгнало да залепва хвърляш малко водица.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Приготвяне на домашно пиле-как?

                          Брашно се слага съвсем малко и наистина забравих, пилето се полива от време на време с бульона. Аз не го варя, но го завивам с фолио от началото. Добавям и масълце.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Приготвяне на домашно пиле-как?

                            Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                            Не пиле, а кокошка. Баба ми я приготвяше на три манджи. Немотия брат. Но пък беше супер. След като кипне за час цялото добиче и си пусне мазнината в тенджерата, главата, шията, краката и фенера остават в бульона за чорба. Бялото месо отива за каша (уникална е). Бутчетата и крилата, кеф ти с ориз, кеф ти с картофи или кисело зеле според сезона. Или на яхния с червен сос и картофи или бял сос.
                            Почти съм сигурен , че сме земляци! Баба ми прасвеше същите манджи...
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #15
                              От: Приготвяне на домашно пиле-как?

                              Това с прясното мляко ще го пробвам.Имам и гювеч.
                              Това с рязането по дължина също ми хареса.Първо ще го срежа,сваря и в гювеча.
                              Ще докладвам какво се получи.
                              Благодаря на всички.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X