Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна шунка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0616.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5734706

    Новата горчица. Белият синап трябва да е повече и отиваме на 2/1 бял и черен. Тук е 1/1. Ще пробвам и само с бял

    Коментар


    • От: Домашна шунка

      За контра филе работя на температура максимум 74-5 градуса. Мисля че по-високата температура просто го сварява и " изпича". Опитвал съм към 100 кила контра и за това смело твърдя, че тази е вярната температура и около 90-100 мин. Освен това открих, че вместо предварително баене, за времето на приготвяне, ако сложим толкова сол и подправки, колкото иска контрафилето то си ги взима. Резултата е страхотен. Не е пресолено и запазва свеж вкус повече от седмица в затворен съд на студено.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: Домашна шунка

        както знаем сърце юнашко не трае и хайде до магазина за млян бял синап. реших да пробвам руската и английската технология за да видя коя горчица ще е по-люта. разделих количеството на две равни части и айде едната вода във фризера другата на котлона загрявам да 58С както пишат братушките, другата почти замръзнала. интересно но крайният резултат е почти еднакъв. може би има лека разлика във вкусът но на лютивина почти не намерих. не мога да си направя огнена горчица и това си е... накрая всичко в един буркан отиде


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0618.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5734753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0619.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5734754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0620.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5734755

        и така за мен рецептата е следната-загрявам вода до 58С и с това разтварям синапа. добавям докато е почти готова на вид, да остане леко суха. оставям да отлежи 12-24 часа за да си дръпне вода. после добавям ледена вода до достигане на желаната гъстота. след това хрян, сол, зехтин малко, куркума и кой каквото реши. може да се добави малко мед или захар. може да се бърка с пасатор защото синапа поне който аз купувам е едричък и след като се разкисне става по-хомогенно. но черният синап не очаквайте да се разбие-той си стои на зрънца дори когато е млян. чак накрая добавям оцет защото той стопира процесът на подлютяване и действа като консервант. ако не искате люта горчица ползвате вода стайна температура. както бях писал преди вместо вода може да се ползва бира или вино. дижонската се прави с някакво тяхно кисело бяло вино от сорт грозде който вирее само там. някъде пише да се добави лют пипер но за мен това вече не е горчица. пропорцията бял/черен синап е въпрос на личен вкус и опити както и всички добавки които решите да сложите. бон апети

        Коментар


        • От: Домашна шунка

          Свински врат с маслини и домашно бяло вино.

          Коментар


          • От: Домашна шунка

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            За контра филе работя на температура максимум 74-5 градуса. Мисля че по-високата температура просто го сварява и " изпича". Опитвал съм към 100 кила контра и за това смело твърдя, че тази е вярната температура и около 90-100 мин. Освен това открих, че вместо предварително баене, за времето на приготвяне, ако сложим толкова сол и подправки, колкото иска контрафилето то си ги взима. Резултата е страхотен. Не е пресолено и запазва свеж вкус повече от седмица в затворен съд на студено.
            А вътрешната температура следиш ли при тези градуси, защото според мен ще се вдигне макс на 60-62 градуса.

            Коментар


            • От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от batboby Преглед на мнение
              А вътрешната температура следиш ли при тези градуси, защото според мен ще се вдигне макс на 60-62 градуса.
              За час и половина месото се темперира изцяло. Резултата е уникален.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • От: Домашна шунка

                Скоро направиш салама от пилешки бутчета (пилешка пържола от бут) и резултата беше уникален.
                Месото не го смлях през месомелачка, а на блендера. Получи се по-добре. Подправки - сол, риган и розмарин.
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • От: Домашна шунка

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  Скоро направиш салама от пилешки бутчета (пилешка пържола от бут) и резултата беше уникален.
                  Месото не го смлях през месомелачка, а на блендера. Получи се по-добре. Подправки - сол, риган и розмарин.
                  И аз пробвах преди време с пържола от бут, смляна с блендер, но нещо получената консистенция хич не ми допадна(на вкус беше много добре). Нещо за спояване слага ли ти?

                  Коментар


                  • От: Домашна шунка

                    Не съм слагал нищо. Смилането на блендер най-много се доближава до професионалните кутери. Важно е да е месото да е студено.
                    Какво не ти хареса?
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна шунка

                      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                      Не съм слагал нищо. Смилането на блендер най-много се доближава до професионалните кутери. Важно е да е месото да е студено.
                      Какво не ти хареса?
                      Ами не мога да обясня много добре, но беше някаква сипкава такава консистенция. Малко неприятна за консумиране. От пилешко съм си правил и варен салам - подправки, смляно месо на блендер с добавка белтъци за спойка и се получи перфектно. Увит в алуминиево фолио. Не в шунковара.

                      Коментар


                      • От: Домашна шунка

                        Кайма от джолан, св бут на парчета, сол и розмарин

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0621.jpg
Прегледи:1
Размер:55.2 КБ
ID:5734993

                        Коментар


                        • От: Домашна шунка

                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                          Ами не мога да обясня много добре, но беше някаква сипкава такава консистенция. Малко неприятна за консумиране. От пилешко съм си правил и варен салам - подправки, смляно месо на блендер с добавка белтъци за спойка и се получи перфектно. Увит в алуминиево фолио. Не в шунковара.
                          Трябва добре да се натисне и да се изкара въздуха. Ако останах въздушни джобове, консистенцията се проваля.
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Домашна шунка

                            Здравейте,
                            От скоро и аз съм горд собственик на шунковар. По рецептите по-горе направих няколко опита по различни рецепти от форума и всички се получиха много добре от първи опит.
                            Сега искам да споделя една идея да видим какво ще е Вашето мнение.
                            Какво би се получило, ако вместо да варим шунката, сложим шунковара във фурната на 80-85 градуса и като достигне 72 градуса вътре при месото правим шоково изстудяване и слагаме в хладилника.
                            При всички положения вкусът битрябвало да е различен, но дали ше стане по-суха от колкото като се вари.

                            Коментар


                            • От: Домашна шунка

                              Роле от свински бут с 15% вода в колагеново фолио и мрежичка. Сухо варене във фурната. Получи се много сочно.

                              Коментар


                              • От: Домашна шунка

                                Първоначално публикуван от pad555 Преглед на мнение
                                Здравейте,
                                От скоро и аз съм горд собственик на шунковар. По рецептите по-горе направих няколко опита по различни рецепти от форума и всички се получиха много добре от първи опит.
                                Сега искам да споделя една идея да видим какво ще е Вашето мнение.
                                Какво би се получило, ако вместо да варим шунката, сложим шунковара във фурната на 80-85 градуса и като достигне 72 градуса вътре при месото правим шоково изстудяване и слагаме в хладилника.
                                При всички положения вкусът битрябвало да е различен, но дали ше стане по-суха от колкото като се вари.
                                Би трябвало да се получи.Аз веднъж пробвах при150оС едната пружина ми се откачи, спука плика и целият сок от шунката омаза яко фурната и си е.а мамата. Повече не съм пробовал.

                                Изпратено от моят GT-I9195 с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X