Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конско месо?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конско месо?!?

    Имам 3 кг конско месо от лятото във фризера. Какво да си направя от него?
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    От: Конско месо?!?

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    Имам 3 кг конско месо от лятото във фризера. Какво да си направя от него?
    - ако ти пречи.. давай го насам

    Сега сериозно - стават много добри луканки, ама незнам дали като е било замразявано месото няма да има някакви проблеми. АКо те интересува ще попитам за рецептата


    Едит - другите начини са на кайма или някакви други видове мезелъци, само че да е мляно, конското има доста ципи дето са толкоз жилави, че и с бандзик не можеш да ги смелиш

    Коментар


    • #3
      От: Конско месо?!?

      Щом питам Интересуваме всичко.
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #4
        От: Конско месо?!?

        От замразявано месо "сухи колбаси" не стават, вкл. и най-ментърджийските месокомбинати не са успели да се справят с такава задача.
        Такова конско - в пръстен гювеч, шпиковано с чесънчета и подправчици, при недиетичната версия - покрито с тънки резени бекон, с малко бяло вино, на 100 градуса една нощ във фурната...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Конско месо?!?

          Най-вкусната луканка, която съм ял беше от конско и свинско.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Конско месо?!?

            От няколко години зимъска ям конски суджуци. Но не са чисти, а с малко свинско. Много са вкусни и диетични! ))
            По принцип месото е постно и чисто. За пастърма ще го похабиш според мен. Иначе в магазина е 50-60 лв килото...

            Това дясното е конския!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1558579_10151805012465933_1854779063_n[1].jpg
Прегледи:1
Размер:156.6 КБ
ID:5554718
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • #7
              От: Конско месо?!?

              Пиша каквото см чувам по телефона (майстора е от Пиринските земи, така че ако има нещо дето не ти е ясно в събота ще го доуточним ), та:
              - 40% конско, 40% свинско,20% сланинака
              - солта е по желание, ама към 8-14гр/кг;
              - слага се черен пипер и кимион 1:1, като на готовата смес от месото се слага олоко 4-5 гр./ кг ;
              Така оставаш смесените работи да престоят няолко часа и с машинката за мелене ( с фунията) ги правиш в тънки естествени черва (агнешки/ свински). Като си връзваш на пред 35-40см конопен конец, който оставаш по-дългичък с цел да може после на него да ги окачиш.

              ГОтовата продукция сушиш поне 25-30 дни на проветриво място, като вардиш махленските котки да не те изпреварят


              Те така, айде и нали си знаеш - върви с червено винце

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              От замразявано месо "сухи колбаси" не стават, вкл. и най-ментърджийските месокомбинати не са успели да се справят с такава задача.
              Такова конско - в пръстен гювеч, шпиковано с чесънчета и подправчици, при недиетичната версия - покрито с тънки резени бекон, с малко бяло вино, на 100 градуса една нощ във фурната...
              - глупости !
              3 години подред правехме суджук и кървавица от замразено свинско месо. Ставаха неразличими от направени с туко-що транжирано... Яд ме е че не останаха, щеше да ти командировам една по Еконт

              Коментар


              • #8
                От: Конско месо?!?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                От замразявано месо "сухи колбаси" не стават, вкл. и най-ментърджийските месокомбинати не са успели да се справят с такава задача.
                Е сега ми стана ясно защо в колбасите няма месо, а заместители От де ще намерят прясно месо хората.

                Коментар


                • #9
                  От: Конско месо?!?

                  На мен ми остана миналата година конско и го замразих,тая година го размразих и го смесих с прясно 1/1, и на наденици резултата още го ядем.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Конско месо?!?

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    - глупости !
                    3 години подред правехме суджук и кървавица от замразено свинско месо. Ставаха неразличими от направени с туко-що транжирано... Яд ме е че не останаха, щеше да ти командировам една по Еконт

                    Чакай сега, кървавицата (вероятно имаш предвид "бахур", щото кървавицата е... нещо дето отдавна го нЕма по магазините) се води "мек", не "сух" колбас. Ако и суджукът е някакъв такъв - не веяна подкова дето да си седи цяла година вън от хладилник и пак да му няма нищо, а тип наденица... Ако нахакаш соя-моя-стабилизатори-тоалетна хартия-брашно-н`ам-си-к`во си, може и да стане от замразено месо нещо, но аз първо го предлагам на котката. Ако тя не иска - не го ям. А всички котки (най-различни видове съм гледал през годините) подправки и люто не ги плашат, та не се дърпат от пастърма или луканка заради това. Ако са хубави ги лапат със все пипера, после кихат, подсмърчат, но пак лапат.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Конско месо?!?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      ..............Чакай сега, кървавицата .... ................
                      А всички котки............
                      - за котките е 100% вярно;

                      А за мезалъците - извинявам се за езика, по нашите места кървавица се води свинско месо, най-често това от бутовете (смляно) + 50-60% черен дроб и другите там чарколяци дето са богати на кръв (от там и името - КЪРВавица) , слага се и праз... Както и да е...
                      В суджуците и горното мезе се слага САМО месо, СОЛ и редовните подправки - кимион, чубрица .. Така мезето се суши ПОНЕ 1 месец, но попринцип изкарва минимун 3-4 месеца, че правим по-стабилни количества.
                      Без майтап - от замразено се прави сушено мезе БЕЗ никакви проблеми

                      Ехх... как свършиха, щеше да облажиш

                      Коментар


                      • #12
                        От: Конско месо?!?

                        kozeboy, една от най-вкусните пастъpми които съм опитвал някога беше баш от конь

                        Коментар


                        • #13
                          От: Конско месо?!?

                          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                          kozeboy, една от най-вкусните пастъpми които съм опитвал някога беше баш от конь
                          Не споря. Колегата има само 3 кила. Трябва да се използват рационално!
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #14
                            От: Конско месо?!?

                            Здравеите аз от 3 години правя само конски суджуци,с изключение на тази,тая година са магарешки.Та правя ги по следния начин,като заколим кончето и обескостим искисвам месото,защото е с богато съдаржание на кръв и малко киселее,след искисването го мелим само със сланина.На 70кг конско 20кг сланина,после подправките,пълнене в черва,сушене и папкане.
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • #15
                              От: Конско месо?!?

                              А и много е важно сланината да е сланина а не лои.
                              SUZUKI VITARA V6
                              HONDA CBR 919RR
                              MERCEDES ML
                              MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X