Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

    Прочетете за Макдоналдс:

    http://www.webcafe.bg/id_1787087040

    Кремвирши

    Последно редактирано от kozeboy; 03-09-13, 14:25.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • #17
      От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

      Аз го прочетох.

      И си мисля, че в повечето готови кайми и колбаси у нас ползват същите или подобни технологии

      Мой приятел работеше в една голяма компания за производство на храни. Та веднъж си говорехме за "Кренвиршите от месо". Той ми каза, че суровината за всички колбаси била разни изрезки от месо, жили и хрущяли, кожи... Карали ги замразени в ТИР-ове от Германия и др. Европейски страни. Обработват се и се смилат на ситно, после се бухат в колбасите.

      Та тази зима реших да си направя луканки - всъщност да ми ги направят.Отидох в една транжорнаа. Купих си телешки шол, свинска плешка и кило сланина. Занесох ги в гр. Асеновград в един гараж. Между другото много добре оборудван. Отдолу мозайка, по стените фаянс, плотовете от неръждавейка и един куп мелачки и пълначки. Всичко блестеше от чистота. Една дребна женица, за около 40 минути: накълца месото, сложи си подправки, смели всичко, напълни и завърза петалите. Занесох си ги в къщи и ги суших на терасата. Станаха страхотни луканки. Накрая теглих чертата и ми излезнаха по около 17 лв за килограм - това месото, пълнене и гориво. Като изсъхнаха ги вкарах във фризера. Брат ми по същата схема си направи шпеков салам.

      Сега обмислям да си купя машинка за мелене на месо. Да си купувам чисто месо от магазина и за си го меля. Поне да знам какво слагам на масата. Купувам си прясно мляко от едни съседи на село и си го подквасвам в буркани. Зеленчуци гледам да купувам от пазара, а не от хипермаретите. И то всеки зеленчук да е в сезона си.

      Знам че това не е на 100% санитарно-хигиенно. Но това е моят начин за борба с Е-тата и долнокачетвените храни. Исках да го споделя тук.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #18
        От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

        Тъст ми, Бог да го прости, също работеше в месокомбинат. Казваше така - не виждаш ли парчето месо, нишките на мускулите, не купувай! Всичко останало е всякакви пълнежи, вода, сол, сухи и течни аромати и т.н.
        Примерно кремвиршите - без значение пилешки или телешки, се правят от пилешко. От пилето се хвърля само човката и перушината. Добавя се дори лед, за да останат сочни...
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • #19
          От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          ...
          Пък за затлъстяващите младежи изобщо не ми се говори. Ами застанете някъде по улицата и бройте бе. Ама истински. Да видим колко дебели младежи ще преброите. Надали ще са повече от 10-15%. Нещо напълно приемливо. Освен това затлъстяването се предизвиква в доста по-голям процент от гените на човека, а не толкова от това какво яде.
          ...
          Да ти кажа, броил съм ги, пред училището на дъщеря ми. Пълно с момченца и момиченца на невръстна възраст с увиснали дебели задници, целулити и т.н. Не ми се мисли на какво ще заприличат като станат на 30-40 ...

          Българските деца са на шесто място в Европа по затлъстяване, а също и сред първите по сърдечно-съдови заболявания, алармира доц. Светослав Ханджиев на форум в Добрич, цитиран от БНР в понеделник. ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Да ти кажа, броил съм ги, пред училището на дъщеря ми. Пълно с момченца и момиченца на невръстна възраст с увиснали дебели задници, целулити и т.н. Не ми се мисли на какво ще заприличат като станат на 30-40 ...
            Я си спомни, по твойте ученически години имало ли е някой, дето да не тренира нещо? Изобщо, при всяка свободна минута и подходящо време, имаше ли някой дето да си стои вкъщи? Защото по мое време нямаше, а сега е масово. В класа си имахме 5-6 дебеланковци на фона на 30 деца, и то смея да твърдя не защото някой някого е ограничавал в нещо - на лафката имаше и снаксове, и чипс, и Фафли и квото друго вредно по днешните стандарти се сетиш, и се ядяха в промишлени количества. То сигурно и кифлата осморка с 2 големи бози ще да е силно полезна. При все това? Сега за да се тренира нещо мама и тате трябва да снасят например. И не съм видял родител, който да намира здравословни занимания на децата си, пък те на пук на всичко да са дебели. За мен цалата съвкупност от факти говори за несвършена родителска работа. Не че не ядем боклуци, но само това не е достатъчно. А и съм далеч от мисълта че "едно време" всичко е било цветя и рози по отношение на храненето.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Я си спомни ...
              Ти моите спомени ги остави, че (според дъщеря ми) съм от тези, дето са виждали живи динозаври. Но иначе си прав, че, наред с храненето, голям проблем е и обездвижването.

              В моите ученически години около мен имаше много деца, които не тренираха нищо, щото съм учил по селски училища и нямаше къде и какво да се тренира. За сметка на това обаче наистина не се прибирахме в къщи и все бяхме в движение. Ма как да не се движиш, като телевизията тепърва тръгваше да навлиза в бита и нямаше "Картун нетуърк" и т.п. бози, които да държат децата пред ТВ-тата; нямаше компютри и компютърни игри, а още по-малко - Фейсбук. Поради което си търчахме по двора и в близките околности, докато не ни привикат от с мощни крясъци от терасите (щото и GSM-и нямаше). Снаксове и чипсове по-скоро нямаше, та карахме на банички, кифли или мекици с боза ...

              Сега много от децата ги е страх да си поместят задниците от стола, а, дори и когато си им приготвил истинска храна, все се тъпчат с разни сладории. Е, тия калории като не се изгорят, все трябва да отидат някъде ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                Споменавате често бозата а тя сега не е като едно време, тогава се правеше със захар и след няколко часа започваше да киселее. Сега е натъпкана с разни подсладители и консерванти та може и месец да стои. А не е само този пример.Та няма база за сравнение , тъжно е, но се работи сериозно за намаляване на популацията ...
                ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                Коментар


                • #23
                  От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                  Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                  Споменавате често бозата а тя сега не е като едно време, тогава се правеше със захар и след няколко часа започваше да киселее. Сега е натъпкана с разни подсладители и консерванти та може и месец да стои. А не е само този пример.Та няма база за сравнение , тъжно е, но се работи сериозно за намаляване на популацията ...
                  Тя и сега прокисва тук-там някоя. А че я блъскат с изкуствени подсладители е ясно. Ама и калориите в нея си ги имаше и тогава, и сега. Кифла осморка + голяма боза си беше яка енергийна бомба. Ама селд това - я на тренировка, а из махалата с другите халмани, пеша или с колела.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                    Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                    Споменавате често бозата а тя сега не е като едно време, тогава се правеше със захар и след няколко часа започваше да киселее. Сега е натъпкана с разни подсладители и консерванти та може и месец да стои. А не е само този пример.Та няма база за сравнение , тъжно е, но се работи сериозно за намаляване на популацията ...
                    Бозата и сега може да се вкисва НО стига ти да си я направиш!
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119904
                    Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                    Коментар


                    • #25
                      От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                      Както пеят братята сръби: "Фаст-фууд, фаст-фууд - нека Яде кой е луд"
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • #26
                        От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                        Аз твърдя че е обратното - който е луд яде фастфуд. Защото е луд. Не трябва да се бори с качеството на храната, а със собтвения си грешен начин на живот и със собствената си глупост, ако може така да се нарече че не се сещам за по-добро понятие.
                        Разбира се, не трябва да пречим на естествения подбор и да казваме всичко на всеки. Грижа за децата е това.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                          Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                          Аз твърдя че е обратното - който е луд яде фастфуд. Защото е луд. Не трябва да се бори с качеството на храната, а със собтвения си грешен начин на живот и със собствената си глупост, ако може така да се нарече че не се сещам за по-добро понятие.
                          Разбира се, не трябва да пречим на естествения подбор и да казваме всичко на всеки. Грижа за децата е това.
                          Ами и аз тъй думам де!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #28
                            От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                            Значи е същото, не е обратното. Хората трябва да обърнат внимание какво ядат, кое в вкусно и да разпрострат понятието вкусно малко по-далече от момента на поглъщането. Да се отбелязва от кое как се чувстваш. А яденето трябва също да се разтегли до след този вселенски момент на минаването през гърлото - неразделна част от храненето е какво правиш с храната. Иначе е да наливаш бензин в резервоара, само защото ти е примерно евтин. Храненето не е самоцел, има си ясно предназначение - храната е според нуждата.
                            Тъй че да не ми се дават примери колко е вредна питка солена сланина с хляб с хрупкава коричка и сочен лук, или сланината вместо сол в безсолна бобена манджа. И доматите може да са вредни, гарантирам - за някой отказал движенията от онези с цигарката и кафенцето от машината пред офиса. Я цял ден ходи из гората, и после да видим кое е вредно.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                              Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                              Значи е същото, не е обратното. Хората трябва да обърнат внимание какво ядат, кое в вкусно и да разпрострат понятието вкусно малко по-далече от момента на поглъщането. Да се отбелязва от кое как се чувстваш. А яденето трябва също да се разтегли до след този вселенски момент на минаването през гърлото - неразделна част от храненето е какво правиш с храната. Иначе е да наливаш бензин в резервоара, само защото ти е примерно евтин. Храненето не е самоцел, има си ясно предназначение - храната е според нуждата.
                              Тъй че да не ми се дават примери колко е вредна питка солена сланина с хляб с хрупкава коричка и сочен лук, или сланината вместо сол в безсолна бобена манджа. И доматите може да са вредни, гарантирам - за някой отказал движенията от онези с цигарката и кафенцето от машината пред офиса. Я цял ден ходи из гората, и после да видим кое е вредно.
                              Каква е връзката между заглавието на темата, обратното, понятието вкусно и разпространението му, разтегленото ядене, отбелязване на чувствата, какво правиш с храната, вредните домати и ходенето в гората ?
                              Имате ли роднинска връзка с интервюирания ?
                              http://vbox7.com/play:48b099c8
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                                Нещо, което не е точно по темата но пък е вредно.

                                http://dama.bg/article/vnimanie-butiliranata-voda-vuv-vashata-kola-prichiniava-rak/506/?fb_action_ids=10200724084521629%2C10200721735222898&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%2210200724084521629%22%3A3 73171732786013%2C%2210200721735222898%22%3A496481893771198}&action_type_map={%2210200724084521629%22%3A%22og.likes%22%2C%2210200721735222898%22%3A%22o g.likes%22}&action_ref_map=[]
                                Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X