Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

    Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

    Нека си признаем, толкова сме заети и забързани, че всеки или почти всеки от нас ползва тази храна на път за работа, по време на работа или след работа.
    Изгледайте един филм, който ще ви накара да се замислте!
    Въпреки, че е леко тенденциозен аз смятам, че си заслужава да го изгледате и да му обърнете внимание!
    Филма засяга и децата ни!

    https://www.youtube.com/watch?featur...oNQCxL4#t=1611
    Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

  • #2
    От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

    Навсякъде вече всичко е полуфабрикати наблъскани е E-та,оцветители, ароматизатори и какво ли още не.

    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

      Мммм, ДА!
      http://inews.bg/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D..._i.282615.html
      Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

      Коментар


      • #4
        От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

        Или съм тъп или незнам... Къде е бил през останалите 12г. четиринадесет годишния сандвич,след като през последните 2 е бил в джоба на палтото?

        Коментар


        • #5
          От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

          Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
          Филма засяга и децата ни!
          Най-вече. Ако вземем да ги научим да пишат правилно и да не се поддават на необосновани внушения, оформени със средствата на киното, ще станат много стабилни хора.

          Коментар


          • #6
            От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

            Тая тема е толкова болна, че обсъждането и, поне с мен е свързано с много псуване.
            Финансовите интереси на проиводителите на л**на са толкова сериозни, че успяха законно да уморят производството на храни.
            На пазара останаха само боклуци скрити под ниска цена и лъжливи табелки.
            Децата ни на 10 г. изглеждат като плондири. Това е трагедия която само анархия може да оправи.

            Не ми се пише, че почвам да изпускам компресия и ...
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Най-вече. Ако вземем да ги научим да пишат правилно и да не се поддават на необосновани внушения, оформени със средствата на киното, ще станат много стабилни хора.
              Не разбрах, кое тук е необосновано внушение оформено със средствата на киното!?
              Това е един, леко тенденциозен филм, който малко или много те кара да се размислиш!
              Всъщност според мен тенденциозноста му е направена имено с тази цел! ...за да се замислиш!
              Аз применрно, си дадох сметка, че реално ние отдавна (над 25 години) не ядем истинска храна! Задайте си въпрос в, коя от вашите храни не същеструват "Е-тата"!?
              Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

              Коментар


              • #8
                От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                А какво знаете за "Е"-тата?

                Имаше една тема из спама колко "Е"-та има в една обикновена ябълка.
                Ако не знаете какво купувате, а четете само етикета-надали бихте си купили ябълки, след като там ще е пълно с "Е"-та. А това в повечето случаи са си най-обикновени естествени съединения, от рода на лимонена киселина. И за нея има "Е". Не ми се търси сега, информация в нета колкото искате.

                Много пъти съм го казвал-това увлечение по еко и био е само мимолетна мода. И на нея ще и свърши времето, и който е жив-ще се смее на сегашните залитания в тази посока.

                Както сега например ни е смешно това дето всички бяхме чавдарчета и пионерчета, и носехме сини и червени връзки. Да, ама тогава се имаше за супер гадно кощунство и гавра с родината да направиш нещо на връзката.
                Преди години видях такава връзка да я вързват на една тръба стърчаща от багажника на кола-ползваха я за "червен парцал" да означават извънгабаритен товар.

                Та така с био и еко-мода като всяка друга, мимолетна.
                А филмите затова са филми-показват гледната точка на сценариста и режисьора. Която точка може изобщо да не съвпада с реалната им такава, но съвестта както знаем се заглушава доста успешно с пари.

                Пък за затлъстяващите младежи изобщо не ми се говори. Ами застанете някъде по улицата и бройте бе. Ама истински. Да видим колко дебели младежи ще преброите. Надали ще са повече от 10-15%. Нещо напълно приемливо. Освен това затлъстяването се предизвиква в доста по-голям процент от гените на човека, а не толкова от това какво яде.

                И последно-в България ядем много по-малко бързи храни отколкото в САЩ. Та и там на камък...

                Пуста мода!
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Освен това затлъстяването се предизвиква в доста по-голям процент от гените на човека, а не толкова от това какво яде.

                  И последно-в България ядем много по-малко бързи храни отколкото в САЩ. Та и там на камък...

                  Пуста мода!
                  Ако човек няма някакви хормонални проблеми,това как изглежда (дебел-слаб) изцяло зависи от това с какво се храни. Явно не си пробвал,но от опит знам,как се променя тялото на човек,само с месец правилно хранене и колко грижи изчезват. А иначе е-тата,като цяло лично и аз смятам,че са вманиячаване,но има и някои от тях,които са доказано вредни. Повечето подсладители примерно... за това винаги,като пия нещо,гледам да си има захар. Фаст фууда,като цяло си е джънк фууд и това е отдавна доказано и незнам,какво може да се добави. Такива храни съдържат голямо количество транс мазнини,които могат да докарат сериозни проблеми със здравето.Да не говорим,че някъде бях чел,че на тялото са нужни години за да ги разгради. Също така са и основна причина за придобиването на диабет,така че работата е ясна... фаст фууда е боклук и е мега вреден за здравето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                    Да живее Фаст Фууда...който Слоули се разгражда

                    Коментар


                    • #11
                      От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                      Филмът няма да го гледам, защото е очевидно тенденциозен и нескопосано направен. За "фастфуда" първо да си изясним какво точно имаш предвид, защото има и здравословна бърза храна. Някои загрижени майки броят и сандвичите към фастфуд. Други се съмняват дали макдоналдс наистина е само телешко. А децата кой ги води в Макдоналдс?

                      Отговорът на тези въпроси е различен, според географското местоположение. Има места където има здрав контрол върху храните, активни медии и няма лабаво. Останалото е въпрос на информиран избор.

                      А луканката от село считаш ли я за здравословна, щото е "домашно" ? А да опукаш самун сланина за мезе, това как е в сравнение с Макдоналдс? А салатката от домати брани от градинката на вилата, в съседство с външната тоалетна, здравословни ли са ? Или краставиците дето ти ги е дала съседката, пак "домашно" ама тъпкани със селитра?

                      Дали е фаст или не е фаст няма значение, трябва да гледаш какви са съставките. Тези филми срещу фастфуд са валидни за американския начин на живот, за американските съставки - някои от които са забранени в ЕС, и много други неща нехарактерни не само за България но и за Европа.

                      Въпросът за Е-тата, и за това дали етикетите на храните са верни или измислени, е различен от въпроса за фастфуда по принцип.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                        Фаст-фуд-а е нездравословен и по друга причина независимо от какви "еко" продукти е сглобен. А именно, защото е фаст-бърз. Не е здравословно в забързаното ежедневие да купиш набързо /take and go/ и да се тъпчеш по светофарите, или в офиса, магазина в очакване на клиент. Храната трябва да се поглъща бавно, спокойно и след това трябва да има кратка почивка. Такива са нуждите на всеки /човешки и животински/ организъм.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                          Кой казва, че е вредна таз' храна?

                          Безплодна вегетарианка: Ядох сандвичи на "МакДоналдс" и заченах тризнаци.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                            Някой няма ли да поправи грешката в заглавието?

                            То е ясно че фастфууда е много вреден. Но в нашето ежедневие е неизбежен. Спомням си преди години, като започнах работа карах към 6 месеца на сандвичи за обяд. Определено не ми се отразиха добре. Тогава започнах да търся заведения в които има готвено за обяд. После ни направиха и столова, та хептен се оправих.

                            Има много места, където няма такава възможност. Тогава по-добре да си носим храна от вкъщи. Какво толкова - като се готви вечеря, дали ще сготвиш 3 или 5 порции - няма голяма разлика. Сложи си го в една кутия и си го хапни на обяд.

                            Да обаче много сме се изгражданили. Да си носиш храна от вкъщи е станало срамно. Едва ли не, означава, че нямаш пари за един обяд . За мен - изкривено мислене.

                            С децата е същото. И сме виновни ние, щото ние им го внушаваме. Спомням си 1989-та бях в първи клас. Тогава и следващите години се хранехме в ученическия стол. Майка ми ни купуваше купони. И си взимахме храна за обяд. Спомням си също, че ние нямахме пари като цяло. Обаче децата на по-заможните родители въобще не стъпваха в стола. Те ядяха сандвичи, пък ние дето нямахме пари - на стола. Та така след няколко години децата в стола намаляха и столът беше затворен. Така затвориха столовете на повечето училища в Пловдив. После отидох в техникума - и там столът беше затворен. Виж, в университета работеше. Но си беше мизерия. Там отново ходехме тези, дето нямахме пари, както и по-старите преподаватели. Всички останали - на сандвичи.

                            Сега гледам че в училищата отново са започнали да отварят столовете. Май от ЕС-то ни натискат за това. И някои от по-големите фирми си отварят столове за служителите. Но явно трябва да си променим и мисленето. Поне целенасочено да се опитваме да избягваме Фаст Фууд-а.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Fastfuud/Фаст Фууд, за или ПРОТИВ.

                              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                              Филмът няма да го гледам, защото е очевидно тенденциозен и нескопосано направен. За "фастфуда" първо да си изясним какво точно имаш предвид, защото има и здравословна бърза храна. Някои загрижени майки броят и сандвичите към фастфуд. Други се съмняват дали макдоналдс наистина е само телешко. А децата кой ги води в Макдоналдс?

                              Отговорът на тези въпроси е различен, според географското местоположение. Има места където има здрав контрол върху храните, активни медии и няма лабаво. Останалото е въпрос на информиран избор.

                              А луканката от село считаш ли я за здравословна, щото е "домашно" ? А да опукаш самун сланина за мезе, това как е в сравнение с Макдоналдс? А салатката от домати брани от градинката на вилата, в съседство с външната тоалетна, здравословни ли са ? Или краставиците дето ти ги е дала съседката, пак "домашно" ама тъпкани със селитра?

                              Дали е фаст или не е фаст няма значение, трябва да гледаш какви са съставките. Тези филми срещу фастфуд са валидни за американския начин на живот, за американските съставки - някои от които са забранени в ЕС, и много други неща нехарактерни не само за България но и за Европа.

                              Въпросът за Е-тата, и за това дали етикетите на храните са верни или измислени, е различен от въпроса за фастфуда по принцип.

                              Всъщност личи си, че не си гледал филма.
                              Ако го бе гледал, нямаше да изпишеш толкова глупост!
                              Защото отговора на всички тия въпрос и теми, които повдигаш е именно вътре в този филм!
                              Поздрави!

                              пс. Между другото, синът ми е бил един единствен път в Макдоналдс!
                              Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X