Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Буре за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Буре за ракия

    Тъй като не съм сигурен дали във въпросната обява буретата наистина са от с.Врачеш , нещо на лични да ми предложите като сайт.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #47
      От: Буре за ракия

      Във Врачеш, за мен де, има само една фирма която прави нещо що годе качествено, но напоследък нещо го снишиха, пак според мои наблюдения, макар и не лични. Другата е в района на Пловдив, но е почти невъзможно да си поръчаш, щото стъпиха на американския пазар, и се надуха.
      По-добре изчакай колега някоя винария или нещо подобно, и си вземи Португалско, Полско, Чешко, или там както ти допадне цената. По-висока ще е разбира се, но ще имаш нещо което ще те радва дълги години.

      Коментар


      • #48
        От: Буре за ракия

        Аз за това още си търся някакво читаво. Тия къде ги продават под път и над път...
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #49
          От: Буре за ракия

          Скоро пих ракия от един приятел , който ми се похвали с ново буренце . Много ми хареса вкуса , тъй като не знае къде е произведено чакам отговор в близките дни . Или ще взема от същото място или намерих сайта на производителя от с.Врачеш , от доста места чувам положителни мнения за там...., надявам се да оцеля , както се казва каквото такова.


          Спрял съм се на малко буре , най-вече защото нямам място където да го държа и засега ще е в хола . Чудя се между 5 и 10 литра , някакви съвети относно това ?
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #50
            От: Буре за ракия

            https://bgoakbarrels.com/Pages/1/BG/
            http://www.vkacarski.com/218924.html
            Има и още производители.Просто им звънни.
            Аз купих от първия линк 30 литрово буре, което се оказа 26,4 л.

            Коментар


            • #51
              От: Буре за ракия

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Скоро пих ракия от един приятел , който ми се похвали с ново буренце . Много ми хареса вкуса , тъй като не знае къде е произведено чакам отговор в близките дни . Или ще взема от същото място или намерих сайта на производителя от с.Врачеш , от доста места чувам положителни мнения за там...., надявам се да оцеля , както се казва каквото такова.


              Спрял съм се на малко буре , най-вече защото нямам място където да го държа и засега ще е в хола . Чудя се между 5 и 10 литра , някакви съвети относно това ?
              Аз имах такова буренце от 10 литра и си го държах в един малък хладилник ...да ми е студена ракията . Понеже коментират само дъбови бурета , да ти кажа ...моето беше акациево , и цвета който даваше е като лимонада. Вкуса биваше. На шурето бурето е дъбово и вкуса е по неутрален , а моята ракия / бурето го няма отдавна / е в бидон със черничеви трески и вкуса и аромата е много по добър от дъбовото и акациевото. Та ако можеш да си намериш / поръчаш / буре от черница ще е по добре. Наздраве
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #52
                От: Буре за ракия

                Ето как преди няколко години моето търсене на буре се увенча с успех (никакви забележки към качеството на изработка след толкова години):


                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=77642&highlight=%F2%FA%F0%F1%FF+%E1%F3%F0%E5+%F0%E0%EA%E8%FF

                Коментар


                • #53
                  От: Буре за ракия

                  Като пусна в Гугъл да търся черничево буре , не излиза почти нищо. Явно ще е зор работата да се намери такова. Може би , няма достатъчно търсене и затова по-рядко се произвеждат. А пък , че ракията отлежала с черничеви трески е арна , две мнения по въпроса няма.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Буре за ракия

                    Черничово-отсичаш черницата на поне 200 години и я даваш на бъчваря.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Буре за ракия

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Като пусна в Гугъл да търся черничево буре , не излиза почти нищо. Явно ще е зор работата да се намери такова. Може би , няма достатъчно търсене и затова по-рядко се произвеждат. А пък , че ракията отлежала с черничеви трески е арна , две мнения по въпроса няма.
                      Гугъл бурета не прави ...намираш си една стара черница , бастисваш я , намираш майстор да ти направи бурето и ...те така .
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #56
                        От: Буре за ракия

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        ....
                        Спрял съм се на малко буре , най-вече защото нямам място където да го държа и засега ще е в хола . Чудя се между 5 и 10 литра , някакви съвети относно това ?
                        Карам с едно 5 литрово... Разбира се зависи от личния ти разход на ракия, но за мен 5л си е идеалното количество....
                        Бурето - дъбово, подарено от близък приятел.. Откъде го е вземал - не знам...
                        Впечатления:
                        Разходът ми на ракия е около 20л годишно... Първото зареждане на новото буре (след накисването разбира се) стоя в бурето около 3 седмици и го източих... Цветът му бе станал като по-тъмно уиски, но същият мек карамелен цвят..
                        Второто зареждане го държах около месец за постигане на същият резултат ...
                        Трето-четвърто зареждане стоят по няколко месеца и цветът отново е доста наситен... След престоя в бурето прехвърлям всичко (цялото буре) в една удобна 'люлка' от Грантс и зареждам наново пълно буре...
                        Като че ли когато е пълно бурето, не 'пие' толкова... А и със сигурност не се разсъхва
                        Приятел имаше малко по-голямо буре, и постоянно търсеше ракия, за да не го оставя празно
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Буре за ракия

                          Благодаря за ценния отговор. Явно ще се насоча към 10 литрово буре , тъй като моя разход на ракия годишно е по-висок .
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #58
                            От: Буре за ракия

                            Каква ракия ще държиш основно в буренцето,гроздова, плодова?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Буре за ракия

                              Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
                              Каква ракия ще държиш основно в буренцето,гроздова, плодова?
                              Само гроздова .
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Буре за ракия

                                В такъв случай, правилното буре е от дъб. Останалите дървесини са грубо казано по- кисели, и са по- подходящи за плодови дестилати.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X