Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Колега, ще си позволя един приятелски съвет - месото се формова за по малко от един ден в пресата. Слагаш го вечерта и на сутринта е готово.
    Защо го държиш толкова дни притиснато? Така може да развие опасни бактерии, защото не се суши!
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Ами, уж да се било "уцедило" по-добре и с г/д експериментална цел, миналата година, не ги и слагахме в дъските, след като ги отворихме, забелязахме, че всички са взели да изсъхват, само там където са били допряни едно в друго, там е по-сурово, иначе при този студ, в село, бактериите ги е страх да мърдат
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Приемаме, че помещението е хладно, въпреки че парчетата са тънки и дървото също дърпа от влагата, и аз съм съгласен с kozeboy. Няма нужда от толкова време в стягите.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Колеги, един въпрос от пълен лаик,
          Рецептата ми е: парчета обезкостен св. бут в морска сол за двадесетина дни. От време на време отцеждам течността, след това изкисване във вода за 24ч, отцеждане, подправки и сушене.
          Въпросът ми е за сушенето. Гледам че времето няма да се изчисти от мъгла и влага, както и никакъв шанс за студ. От друга страна мярнах, че някои колеги сушат и в топло мазе.
          С две думи: мазето ми е сухо, но 18-20 градуса. Дали да пробвам да суша мръвките в мазето или няколко дни на терасата и докъдето я докарам?

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
            ...С две думи: мазето ми е сухо, но 18-20 градуса. Дали да пробвам да суша мръвките в мазето или няколко дни на терасата и докъдето я докарам?
            Моето месо при 20 градуса вкъщи и 50% влажност си изсъхна за 7-8 дни идеално. А kozeboy писа по-рано, че суши и на по-високи температури.

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Смело слагай в мазето едно-две парчета за проба! По-важният фактор е ниската влажност на въздуха!
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Някой пробвал ли го е това и в какво съотношение трябва да е оцета в водата.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Започва се и при мен!!! Най-после да се осмеля и аз

                  Днес жената се завърна с един пакет свински рибици от Костко:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040333.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5554014

                  Сложих ги в саламура (150г сол/литър вода), там е около 12 градуса температура. Смятам да ги държа 24 часа в саламурата, а след това под тежест за още 24 да се оцедят. После да съхнат в складовото ми помещение.

                  Всякакви съвети са добре дошли!!!

                  Със здраве

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                    Някой пробвал ли го е това и в какво съотношение трябва да е оцета в водата.

                    Оцета се ползва когато времето навън е топло и все още се въртят мухи и оси (не кацат заради миризмата). За това зависи колко ти е водата само ливаш колкото за аромат. Не знам от кой край е тази рецепта но в нашия на Филето Елена не се слага червен пипер.
                    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                    0896 846 246

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                      Започва се и при мен!!! Най-после да се осмеля и аз

                      Днес жената се завърна с един пакет свински рибици от Костко:

                      [ATTACH=CONFIG]670054[/ATTACH]

                      Сложих ги в саламура (150г сол/литър вода), там е около 12 градуса температура. Смятам да ги държа 24 часа в саламурата, а след това под тежест за още 24 да се оцедят. После да съхнат в складовото ми помещение.

                      Всякакви съвети са добре дошли!!!

                      Със здраве
                      Колега, всичко е добре, но месцето не е рибица, а е врат, което аз лично предпочитам, но не се реже като за печене на скара. Месото се прави на парчета с дебелина около 5/5 или 6/6 см. и по дължина на месото кой колкото иска. Като вземеш един цял врат, срежи го на кръст и тогава го осолявай. Рибицата се реже само напречно и се осолява.
                      Тези парчета не ги притискай защото ще станат като каишки!
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Тези парчета не ги притискай защото ще станат като каишки!
                        Добре, мерси!! Те дойдоха така предварително нарязани.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Закачих мръвките да съхнат след 24 часа в самалура:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040335.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5554232

                          Забелязвам че на някои места е по-червено--сигурно саламурата не е стигнала съвсем до там. Ще оставя мръвките да се поизцедят, и утре ще ги овалям в подправки.

                          Давайте акъл ако трябва!!

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Ако ще ги правиш всичките с подправки (съветвам да си оставиш едната - дюс). Валяй ги , няма какво да ги чакаш. Влагата кара подправките да "пуснат" , а и каточли съхнат по-добре с подправките - мое мнение.

                            Другия път с вземи pork tedeloins от Костко, ако НЕ искаш да е шарено месото.

                            П.П. приложението на закачалките за завеса много ме кефи! (ако случайно се сушат там където оригинално стоят тези закачалки- пускай им вентилатора да върти въздуха)

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                              Ако ще ги правиш всичките с подправки (съветвам да си оставиш едната - дюс). Валяй ги , няма какво да ги чакаш. Влагата кара подправките да "пуснат" , а и каточли съхнат по-добре с подправките - мое мнение.
                              Готово, оставих 2 парчета ей така, другите вече имат костюм

                              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                              Другия път с вземи pork tedeloins от Костко, ако НЕ искаш да е шарено месото.
                              Аз тъкмо тях гледах в началото--едни хубави големи пакети... Не помня дали идват предварително нарязани.

                              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                              приложението на закачалките за завеса много ме кефи! (ако случайно се сушат там където оригинално стоят тези закачалки- пускай им вентилатора да върти въздуха)
                              Там са--не се ползва и се надявам да е достатъчно сухо. За по колко време се пуска вентилатора?

                              При нас е сухо, много се надявам да се получи нещо.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                sorry -pork tendeR loins

                                за вентилатора .....Мечо Пух = колкото повече толкова повече ...
                                стига да не пречи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X