Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Слагам 1 гр.силитра на 1 кг.кайма и 15 гр.захар на кг.Цвета според мен е от червото,ползвам колагенови не ядливи.Колега е дал линк към тях по нагоре в темата.Отделно машинката за пълнене ги напъва плътно до яко раздуване ,нещото което не става със месомелачката.
    В моята рецепта за луканка дават захар по 5 гр. на килограм. Явно догодна ще пробвам с повече. Селитрата си е пак 1 грам на килограм месо. Тия изкуствените черва явно са и по-здрави. Естестевните, ако ги напънеш повечко и се пръскат. А колкото по-плътно е натъпкано, толкова по-добре.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Момци, за да не въртите на празни обороти - http://izahariev.blogspot.bg/2012/02/blog-post.html
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
        Няма да ти хареса написаното в линка
        Ааа, няма проблем, мен не ме вълнуват здравословните глупотевини които пишат из тези сайтове. То и за основната съставка на шампоаните бяха написали, че е силно канцерогенна, ама вече над 30 години се мием с шампоани, пък не сме изпукали от рак. Да си пишат каквото си искат, щом си вярват...


        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
        Момци, за да не въртите на празни обороти - http://izahariev.blogspot.bg/2012/02/blog-post.html
        Прегледах, ама нищо не можах да разбера. Явно не съм прозд. Много съм прозд...
        Майната му на червения цвят, за мен по-важното е да добро на вкус.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Аз слагам отново,сега ще изпробвам с бут макар да виждам,че няма да стане кой знае какво ама карай,мръвка да има

          Иначе имам още малко от телешкото
          YAMAHA WR450F

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            В моята рецепта за луканка дават захар по 5 гр. на килограм. Явно догодна ще пробвам с повече. Селитрата си е пак 1 грам на килограм месо. Тия изкуствените черва явно са и по-здрави. Естестевните, ако ги напънеш повечко и се пръскат. А колкото по-плътно е натъпкано, толкова по-добре.
            Доста са здрави,всъщност трудно се късат дори и умишлено,това ми дава възможност да ги раздуя яко и плътно,това мисля че влияе на досега със кислород( въздух) и вероятно помага за запазване на цвета.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Някой да знае рецептата за Търновски суджук?
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Слагам 1 гр.силитра на 1 кг.кайма и 15 гр.захар на кг.Цвета според мен е от червото,ползвам колагенови не ядливи.Колега е дал линк към тях по нагоре в темата.Отделно машинката за пълнене ги напъва плътно до яко раздуване ,нещото което не става със месомелачката.
                И аз си мислех да пробвам неядливи, ама реших, че докато изсъхнат все ще ми се прииска да метна някой на скарата...
                Тая вълшебна селитра от къде я купувате?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  В Пловдив от Четвъртък пазара. Ама на всеки пазар, където има специализирана сергия за подправки, трябва да има селитра. 50 ст за 10 гр е цената.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Доста са здрави,всъщност трудно се късат дори и умишлено,това ми дава възможност да ги раздуя яко и плътно,това мисля че влияе на досега със кислород( въздух) и вероятно помага за запазване на цвета.
                  А от къде ги взе и каква им е цената? За догодина мисля да пробвам. Иначе колкото по-натъпкано, толкова по-малко шанс за въздух. Моята кайма дори още като я меля, не е чак толкова ярко червена при 50% телешко. Но важното е да няма посивяване, пък дори и червеното да не е толкова ярко.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Като влезеш в с.Труд посока Карлово,на пешеходната пътека отляво към жп гарата има няколко магазина.Във всичките продават,аз вземам от първия,има всякакви,като дължина и обиколка.0.50 ст.е бройката с дължина 70-80 см.
                    Силитрата е 0.50 ст.за 10 гр.В събота ще мина да си накупя още,имам месо,а луканката се оказа убийствено вкусна.Жената е почти вегатерянка а яде от нея,филетата стоят и докъто не свърши луканката,филетата ще мухлясат.Трудно намирам прясна сланина,за сега имам,но по принцип...
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      И аз си мислех да пробвам неядливи, ама реших, че докато изсъхнат все ще ми се прииска да метна някой на скарата...
                      Тая вълшебна селитра от къде я купувате?
                      Мисля че няма проблем,обвивката е доста здрава и се отделя (обелва)с лекота на сурово

                      Днес резнах първия бабек,суров е още,на вкус е добре,но на цвят не е добре.Незнам дали случих на менте червен пипер или каймата ми е на пихтия(още нямах пълначката).Специално купих най скъпия червен пипер ....
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Като влезеш в с.Труд посока Карлово,на пешеходната пътека отляво към жп гарата има няколко магазина.Във всичките продават,аз вземам от първия,има всякакви,като дължина и обиколка.0.50 ст.е бройката с дължина 70-80 см.
                        Силитрата е 0.50 ст.за 10 гр.В събота ще мина да си накупя още,имам месо,а луканката се оказа убийствено вкусна.Жената е почти вегатерянка а яде от нея,филетата стоят и докъто не свърши луканката,филетата ще мухлясат.Трудно намирам прясна сланина,за сега имам,но по принцип...
                        Цените 0,5 ст. или 50ст. са? 0,50 ст. = половин стотинка а 0,50 лв. = 50 ст.
                        Не се заяждам, просто съм любител на точноста пък и напоследък доста се запалих по пустите му домашни суджуци! За статистиката преди малко валцовах моите и ги премерих на везната - тия дето ги суша от 29.12.2015 са загубили почти половината си тегло а още не са готови, най-пресните отпреди 4 дена са загубили по 600 гр. на всеки 2 кг. Това нормални загуби ли са или са ми продали вода (готови ги купувам напълнени и после ги суша)?

                        П.п. Тука има изчистени готови свински черва по 3 лв. за 10м.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          0.50 лв.за брой.Утре ще наснимам ако нямат против.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки





                            Упдейт на втора машинка за пълнене за приятел.



                            Както споделих,проблема е че усилието е голямо,и гайките минават през пдч-то.

                            Подложката е специална индустриална пластмаса до 600 градуса, доста скъпа беше,но става от всичко подходящо.Купувах я за направата на едни промишлени индуктивности,и тези ми останаха.Незнам как се реже,дадох размера да ми ги разкроят.С флекс не става,може би на банцик или цирколяр.
                            Доста тежи също.











                            Готово за употреба.Естествено се сдоби с болтове от неръждавейка, вече може да се мие, кисне и т.н цялата.
                            Последно редактирано от Roninn; 09-01-16, 12:42.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              На новата дъска бих добавил отвор за чашата на пълначо!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Не знам да се хваля или да се оплаквам,но и аз си купих такава и след първите тестове излязоха много недостатъци които ще се модифицират за да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X