Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
    Нищо подобно,Каймата беше навън при температура от -11 градуса.Утре пак ще обиколя магазините да огледам готовите пълначки,дано намеря като тази на Ронин.
    Ти верно ли я пълни с такава температура?

    Помисли защо се добавя лед при правенето на колбаси и кренвирши!
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Ти верно ли я пълни с такава температура?

      Помисли защо се добавя лед при правенето на колбаси и кренвирши!
      Защо?
      Аз мисля, че така водата по лесно се свързва с месото и другите "неща", които се влагат в тези колбаси.
      Аз съм установил, че месото се мели силно охладено, а суджука се пълни на стайна температура. Така нещата ми се получават най лесно.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Защо?
        Аз мисля, че така водата по лесно се свързва с месото и другите "неща", които се влагат в тези колбаси.
        Аз съм установил, че месото се мели силно охладено, а суджука се пълни на стайна температура. Така нещата ми се получават най лесно.
        Леда се слага в кутерите защото са бързо оборотни, загряват месото и то става на дъвка.
        ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
        ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
        0896 846 246

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
          Леда се слага в кутерите защото са бързо оборотни, загряват месото и то става на дъвка.
          Чичо Митко, за много години, жив, здрав и с много късмет за напред!
          Това основание не ми звучи чак толкова убедително. Има, според мен, друга задача ледеца!!
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Подправките и леда се слагат заедно.При ниска темп.месото зрее и поема от водата,сол и подправките.За малко да стана технолог покрай едно гадже в Вхвп
            Като цяло,всички твърдения са верни.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Държа да отбележа че,луканката е най-вкусното от всичките ми творения.Заслужава си всяко усилие и всеки вложен лев.



              Червения цвят е истински,точа зъби на бабека.
              Между другото,снега е затрупал детския сокол на терасата,и някакъв джедай хвъркат ми е направил опит да клъвне една сланинка от луканката.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Не те ли е срам? Кога ги окачи, кога изсъхнаха? Моите още хал хабер си нямат да съхнат.

                Жената ме издебнала и метнала една в тигана, да не е постен панирания кашкавал:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0091[1].jpg
Прегледи:1
Размер:196.9 КБ
ID:5697858

                Аз част от бабековата кайма я пълня в червата, за да стане по-бързо за консумация. Че бъбеците бавно съхнат. Уф, не мога да ги снимам в тъмното

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0097[1].jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5697859

                Това най-дясното е по рецептата от пост 937
                Последно редактирано от bullet_pk; 05-01-16, 19:21.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Държа да отбележа че,луканката е най-вкусното от всичките ми творения.Заслужава си всяко усилие и всеки вложен лев.



                  Червения цвят е истински,точа зъби на бабека.
                  Между другото,снега е затрупал детския сокол на терасата,и някакъв джедай хвъркат ми е направил опит да клъвне една сланинка от луканката.
                  Слагал ли си някакви консерванти?
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                    Чичо Митко, за много години, жив, здрав и с много късмет за напред!
                    Това основание не ми звучи чак толкова убедително. Има, според мен, друга задача ледеца!!
                    Задачата на леда е да държи месото охладено, защото над определена температура освен че става на пихтия и губи структура му избива и белтъка отгоре и го запечатва. И те така.

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Абе как го постигате този червения цвят бе?
                      На надениците сложих селитра(от пакетчето с подправки), добавих и още захар, нали и тя запазвала цвета...
                      И месото си е чисто кафяво, макар и да е добро на вкус.
                      И всяка година така ми се получава, а преди мен и на баща ми, и на дядо ми, явно технологията ни е нещо куца, ама къде?

                      Още на втория ден започвам да размачквам, и така докато все още може да се размачква. Подправките не мисля, че са от значение за цвета, бързината на изсушаване също-и бавно са ми съхнали, и бързо, и все са си кафяви...

                      Къде бъркам?
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Слагал ли си някакви консерванти?
                        Слагам 1 гр.силитра на 1 кг.кайма и 15 гр.захар на кг.Цвета според мен е от червото,ползвам колагенови не ядливи.Колега е дал линк към тях по нагоре в темата.Отделно машинката за пълнене ги напъва плътно до яко раздуване ,нещото което не става със месомелачката.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          Ето колко е важно смилането (китирането) на месото и как променя консистенцията.
                          Отбележете добавянето на лед, което е свързано директно с мазнините и лепкавостта на сместа.

                          ето го от другата тема
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Абе как го постигате този червения цвят бе?
                            На надениците сложих селитра(от пакетчето с подправки), добавих и още захар, нали и тя запазвала цвета...
                            И месото си е чисто кафяво, макар и да е добро на вкус.
                            И всяка година така ми се получава, а преди мен и на баща ми, и на дядо ми, явно технологията ни е нещо куца, ама къде?

                            Още на втория ден започвам да размачквам, и така докато все още може да се размачква. Подправките не мисля, че са от значение за цвета, бързината на изсушаване също-и бавно са ми съхнали, и бързо, и все са си кафяви...

                            Къде бъркам?
                            Може и с нитритна сол, тя спира оксидацията и смяната на цвета, а в малки дози като рецепта е безвредна. Така поне работят фабриките.

                            Няма да ти хареса написаното в линка

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                              ето го от другата тема
                              Човек, ама това е съвсем друго мелене. тук е за пресни варени малотрайки, не за сурово-сушени колбаси, които имат нужда от структура на месото, от сланина която е спойката и дробене, а не мелене.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Важна е температурата на продукта при самата обработка. Защо не слагат вода, а лед?
                                Въпроса беше - защо се маже сланината като се мели? Отговор - защото е с висока температура.
                                За сушените колбаси са от значение комбинацията от фактори - месо-сланина-количество подправки/добавки-температура-влажност-скорост на сушене. Ако ти се суши бързо, каквото и да си сложил, няма да се получи.
                                За нитритната сол - в момента я ползвам и относно запазването на цвета, поне за момента, отстъпва на селитрата.
                                Ползвам максимум 1 гр на кило месо, че повече е доста вредно.
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X