Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    Често за пълнене се използва самата месомелачка, т.е. каймата минава за втори път през винта. А това, придружено с по-дългото месене, прави каймата на пихтия.
    Изобщо, ама никак не съм съгласен с това твърдение.
    Аз винаги съм ползвал самата месомелачака и за пълнене, и няма никакво "разпихтийване" на каймата.

    Ако има интерес-ще проведем и практически упражнения с цел експеримент, и последващо изяждане на средствата за експеримента.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Изобщо, ама никак не съм съгласен с това твърдение.
      Аз винаги съм ползвал самата месомелачака и за пълнене, и няма никакво "разпихтийване" на каймата.

      Ако има интерес-ще проведем и практически упражнения с цел експеримент, и последващо изяждане на средствата за експеримента.
      И в двата случая е че става суджук ....ама с кашата вкуса е друг.Разчупи луканката без да я режеш и в случая с кашата месото стои безформено като дъвка.В другия случай стои като гранул,и има ясна граница между червеното и сланината а вкуса е друг.Нали сме ценители...

      Аз да питам,как се точи ножа на мелачката,точих както сметна за добре,ама дали съм уцелил.....?
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Не бе, не съм съгласен, че ако се пълни с шнек, даже и да е мляно на ситна решетка-това би доело до разкашкване на каймата.
        Тази година поради малко грешка в технологията едната кайма ми беше много суха, направо се ронеше, вместо да стои мазна. И даже след наръсване с вода за да се хидратира наново-пак си беше на "трохи". Пълних сместа през шнека на машинката, и сега като режа наденицата-пак си се троши.

        Както казах по-горе-има си начин да тестваме дали след шнека става разкашкване. Просто се размива във вода, тя се отлива, и се претегля каквото е останало. Разкашканото би трябвало да се излее с водата.
        Ма няма да има такова, това си е чисто внушение, няма общо с реалността.
        Ма всички сме податливи на такива самовнушения, та няма умисъл в твърдението на колегата.

        Ма винаги може да тестваме де.

        А точенето на ножчето се прави на шлайф. Ъгула си е зададен заводски, то там е и трудно да пипаш, не,ч е еневъзможно, но не е препоръчително.
        Ако нямаш шлайф-на плосък камък от голям шмиргел, или нещо подобно, и въртиш с ръката докато всичките ръбове станат еднакви по цвят и блясък. По същия начин се точи и решетката. Но класиката е на плосък шлайф, на ръка си е утрепия, а и няма това качество като при машината.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Имам и лентов и вибрационен и пневматичен ротационен имам и шмиргел а освен това и шмиргел с диамантен диск,вероятно имаш предвид на лентовия шлайф ,или вибрационния
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Имам предвид шлайф на който се шлайфат глави за двигатели. Плосък шлайф. На лентов не става, защото шкурката се огъва малко или много, и това води до заобляне на ръбовете, а не до заточването им.
            Трябва си здраво захващане на ножчето и решетката(всяко поотделно) и да се "пусне по един вятър", или докато всичко стане еднакво гладко, в една повърхност.
            Иди при някой шлайфист, те си го знаят това упражнение.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Имам предвид шлайф на който се шлайфат глави за двигатели. Плосък шлайф. На лентов не става, защото шкурката се огъва малко или много, и това води до заобляне на ръбовете, а не до заточването им.
              Трябва си здраво захващане на ножчето и решетката(всяко поотделно) и да се "пусне по един вятър", или докато всичко стане еднакво гладко, в една повърхност.
              Иди при някой шлайфист, те си го знаят това упражнение.
              Прав е Кольо за заточването. Едно време ги носеха по заводите с такива шлайф машини. Въобще не се опитвай на ръка.

              Кольо, далече си ми, иначе няма проблем да пробваме технологиите на пълнене, ама не с промиване, ами на масата. Наздраве!
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Досега не смеех да се похваля заради топлото време и съмненията ми дали ще стане нещо, но днеска опитах сефте от сужуците и въпреки че има още да съхнат, мога да се похваля, че става работата добре. Сужуците ги купувам готови, в месарницата, от която пазарувам има поне 6 вида и са винаги пресни в истинско черво. Купих 4 вида за да пробвам по кило, щото имах съмнение заради топлото време. На мене остана само да ги навържа и окача на външните тела на климатиците. Връзването беше малко калпаво щото тия като ги пълнят не ги предвиждат за връзване, ама стана. Една седмица вече как висят на плюсови температури ( Сандански) но на сянка и пред климатиците, и днес опитах от кълцания, и вече става за мезе макар че след още една седмица вече ще е отличен със сигурност. Още повече че дават и температурите да паднат. Така че предвид досегашния резултат и падащите температури, днеска мисля да скокна пак до месарницата и да наредя още коледни украси по терасата!

                П.п. Не ми дава да кача снимки!
                Последно редактирано от sl.daskalov; 29-12-15, 09:30.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Нещо структурата на каймата в суджуците ми стои много финна!?! Все едно е мляна на най-дребното, а в същност е точно обратното. ИдеиЙ.....
                  Това, което мелиш трябва да е студено, стояло на ниска температура преди това. Когато месиш отново да не е топло. Като гнетиш/пълниш също да не е прекалено топла каймата. Редовно почистване около ножа, особено при по-жилести меса.
                  Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    И аз съм забелязал че. когато месото е по-топло е по-склонно да става на каша.

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Затова замразявам сланината и я меля така
                      Филетата пак така,полу замръзнало го режа на провоъгълници.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        След има няма 5-6 дена на открито,пастърмата е готова за тест.Иска си още сушене за да станат бутовете и плешката.Резнал съм от към ребрата,уникална е.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151230_180614.jpg
Прегледи:1
Размер:83.5 КБ
ID:5697311
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151230_181044.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5697312
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Айде, приятен апетит на всички.



                          Мисля,сега е момента да прибера 1 -ва серия,от 2-8 през седмица.



                          И филенцето,тоя път се справих отлично,
                          Луканката има страхотен вкус.
                          60% свинско бут,30% телешки шол,10% сланина.Луканката е по вкусна от филето.
                          Позволих си да сложа силитра 1 гр.на кг.и захар ....непомня точно колко беше,може би 5 гр.на кг.има и леко бахар,има лек и продължителен привкус,с оттенък на лимон и дафинов лист.
                          Много съм доволен.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Я сподели за канапето?
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Кълцанатае добра, мляната е недоовкусена но пък жената я хареса

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151230_203005.jpg
Прегледи:1
Размер:46.3 КБ
ID:5697359

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151230_201907.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5697356

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151230_203309.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5697360

                              П.п. Не съм опитал още само телешкия суджук! Двата кълцани - обикновенния (на снимките) и този с праз са супер на вкус макар и недоизсушени, мляния свински не ми харесва ( на жената и харесва) . От кълцания обикновен заредих още 2 килца.
                              Последно редактирано от sl.daskalov; 30-12-15, 19:54.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Дейба, гласим бабуляка от 30 дни вече...
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X