Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Не бе, каня те да те повозя във Франко, само двамата.
    Е, може и някой друг джип, стига да е "зареден" с винце и мезета.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      На 120 гр.сол и 48 часа в хладилника станаха леко солени,и това с уговорката че нося на сол и соля подобаващо,преди малко сложих филе и подготвих кайма за 5 ред.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Моите само го осолявам и ги оставям за половин един час, те си дръпват, но са нарязани на тънко. Бях забравил едно неосолено парче и си беше добре, в момента времето е стерилно и при време за съхнене три денонощия няма как да се развали .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Моите филета довечера ще направят 48 часа,снощи към 23:00 часа колкото и да ме мързеше, напълних 12 еднометрови луканки,вече няма място за излизане на терасата,след един час,отивам за първото прасе с баджанака и дядката...
          Краси,като са готови,ще мина с някое парче да обменим опит,весели празници
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Преди малко опитах най сухата луканка,иска поне още седмица,на вкус е добре,може да понесе още малко сол,аз сложих 20 гр. На кг.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Нещо структурата на каймата в суджуците ми стои много финна!?! Все едно е мляна на най-дребното, а в същност е точно обратното. ИдеиЙ.....
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Как да приготвя кълцана луканка от свинско месо?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Нещо структурата на каймата в суджуците ми стои много финна!?! Все едно е мляна на най-дребното, а в същност е точно обратното. ИдеиЙ.....
                  Първо е важно качеството на месото. Да е бут, по-стегната е плешката , телешки (по-добре говежди) шол, а не изрезки от където падне. Сланината да е твърда и от гърба, а не меката и тънка от хълбоците и ребрата (тя стои една такава разслоена, а не като масивно твърдо парче).

                  После месото се нарязва на парчета. Добавям солта и престоява един ден. Поставено в продълговат леген, под наклон, за да се отцежда колкото може вода. Добавям подправките и пак престоява един ден. Чак след това меля. Меленето да е със заточено ножче и решетка. За мен оптималното е на решетка 5-6 мм. Следва месене, но колкото каймата да стане еднородна. Точно тук е важно да не се прекалява с месенето, за това и подправките се добавят преди меленето.

                  Пълненето - добре е да става с бутална пълначка. Анатолий по-нагоре е показал снимка на такава. Често за пълнене се използва самата месомелачка, т.е. каймата минава за втори път през винта. А това, придружено с по-дългото месене, прави каймата на пихтия.
                  Последно редактирано от bullet_pk; 28-12-15, 15:16.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    Първо е важно качеството на месото. Да е бут, по-стегната е плешката , телешки (по-добре говежди)эшол, а не изрезки от където падне. Сланината да е твърда и от гърба, а не меката и тънка от хълбоците и ребрата (тя стои една такава разслоена, а не като масивно твърдо парче).

                    После месото се нарязва на парчета. Добавям солта и престоява един ден. Поставено в продълговат леген, под наклон, за да се отцежда колкото може вода. Добавям подправките и пак престоява един ден. Чак след това меля. Меленето да е със заточено ножче и решетка. За мен оптималното е на решетка 5-6 мм. Следва месене, но колкото каймата да стане еднородна. Точно тук е важно да не се прекалява с месенето, за това и подправките се добавят преди меленето.

                    Пълненето - добре е да става с бутална пълначка. Анатолий по-нагоре е показал снимка на такава. Често за пълнене се използва самата месомелачка, т.е. каймата минава за втори път през винта. А това, придружено с по-дългото месене, прави каймата на пихтия.
                    Много точно описано! Аз се старая да го правя по описания от Павлин начин.
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Ето малко и от мен. Аз лично го правя по следния начин - 48 часа в морска сол в хладилника, след това измиване, подсушаване и овкусяване. Телешкото - само с червен пипер. Свинското - чубрица, сминдух и червен пипер. Наздраве !

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5696095
                      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                      2007 HOMDA FMX 650

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        При мене са подобни процедурите, но ги държа в морската сол 24 часа, след това във 3-4 часа за обезсоляване, после подсушавам и после подправките..
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Първо е важно качеството на месото. Да е бут, по-стегната е плешката , телешки (по-добре говежди) шол, а не изрезки от където падне. Сланината да е твърда и от гърба, а не меката и тънка от хълбоците и ребрата (тя стои една такава разслоена, а не като масивно твърдо парче).

                          После месото се нарязва на парчета. Добавям солта и престоява един ден. Поставено в продълговат леген, под наклон, за да се отцежда колкото може вода. Добавям подправките и пак престоява един ден. Чак след това меля. Меленето да е със заточено ножче и решетка. За мен оптималното е на решетка 5-6 мм. Следва месене, но колкото каймата да стане еднородна. Точно тук е важно да не се прекалява с месенето, за това и подправките се добавят преди меленето.

                          Пълненето - добре е да става с бутална пълначка. Анатолий по-нагоре е показал снимка на такава. Често за пълнене се използва самата месомелачка, т.е. каймата минава за втори път през винта. А това, придружено с по-дългото месене, прави каймата на пихтия.
                          Хм - телешкото беше от бут
                          9бута беше почти 45 кг. та може и към говеждо да е отивало вече ), свинското смесено, но от диво, което беше по-твърдо от телешкото даже. Само сланината беше уж твърда, но когато я смлях стана на мас (но тя беше макс 1 кг на 12 кг месо). Смлях каймата на точно на 5мм решетка с наточено ножче. Единствено не съм рязал на парчета предварително и не съм ползвал бутална пълначка....

                          п.п. абе защо пастърмите първо ги пресолвате, а после ги обезсолявате ?!?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            [QUOTE=bushiDO;2886138
                            п.п. абе защо пастърмите първо ги пресолвате, а после ги обезсолявате ?!?[/QUOTE]

                            Когато парчетата месо са по дебели да може да се осоли в дълбочина а после се кисне във вода за да се обезсоли повърхностно.
                            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                            0896 846 246

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              п.п. абе защо пастърмите първо ги пресолвате, а после ги обезсолявате ?!?
                              И защото солта вади вода, кръв и всякакви течности от мръвката...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                п.п. абе защо пастърмите първо ги пресолвате, а после ги обезсолявате ?!?[/QUOTE]

                                Мен баща ми навремето ме е научил да сложа месото в сол и така 21 дена, след което 2 дена изкисване във вода като през това време 7-8 пъти сменям водата. После 5-6 часа оцеждам върху скаричка от стария хладилник, слагат се подправките и се закачат на върлината. Месото става много крехко и процеса на сушене е по кратък.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X