Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Аз овалвам в сминдух предимно,но някой път и червен,черен пипер и шарена сол от магазина.
    А за Емаг,пълни боклуци продават!
    YAMAHA WR450F

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Айде сега кажете в какво ги овалвате..
      С каквото падне! Оня ден ги овалях в сминдух, магданоз, мащерка, чубрица и червен пипер! Сега висят и съхнат в гаража!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Айде сега кажете в какво ги овалвате.

        Иначе много зависи от влажността на въздуха. Миналата година едната серия мръвки я изхвърлих. Двайсет дена вися на терасата и не ще да съхне. Накрая мухляса. Времето беше постоянно мъгливо. После с голямо притеснение сложих и луканките на същата тераса. Еми беше студено, но сухо време и като духна един лек ветрец - изсъхнаха за 10-тина дена и станаха перфектни.

        Купих телешки черва от неделният пазар в гр. Хисар - 6 лв за 15 кила и по 1 лв три фуски. Питах и гоглето - изкара ми 2-3 обяви в продавалника за Пловдив по 10-12 лв за 25-30 кила кайма.

        Пристигна ми и поръчаната месомелачка от черния Петък на ЕМАГ. В деня на великите примоции, беше обявено намаление от 129 на 78 лв. Поръчах без да се замислям. Дойде, пробвах я и работи много добре. Обаче после като проверих, редовната цена на сайта им беше смъкната на 84 лв. Също нямаше и гаранционна карта, въпреки обявената 2 г. гаранция и изпратените от мен данни. Вързах им се като послден глупак, но повече няма да пазарувам от тях.
        За гатанцията на емаг да ти кажа да не се притесняваш. Влизаш си в профила и я разпечатваш от там. Вече са само електронни. Както и фактура ако ти трябва.

        А иначе за суджуците и аз съм обесил едни такива да съхнат. Сега като чета и на мен ми минава една мисъл за пастърмичка

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Сминдух,босилек, чубрица,индийски орех,розмарин,червен пипер,черен или смес от всичките
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Базата е червен пипер и сминдух и преобладават като количество.
            Другите съставки - чубрица, кимион, кориандър, черен пипер.
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Вчерашна луканка-тип "офроуд"
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Ужас;-)))))))))))))))))))аз съм в Австрия ама ти запомних номера на колата;-))))))))))))))) Браво супер украса на джипа.
                За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Ицо,от къде купи червата
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    YAMAHA WR450F

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Нов съм с сушените мезета и искам да попитам за мухъл.... Месото е Свински врат (Обичам шарено месо и сланинка). Осолено в едра сол и после накиснато в вода,овалване в подправки (както си пише в почти всички рецепти). Направих си кафез за разните животинки и на терасата обаче мъглите объркаха малко нещата не можа да изсъхне 4-5 дена нищо все мокро и го вкарах в стаята около 22 градуса,нямаше ме няколко дни и при прибирането ми гледам някаква бяла плесен или мухъл. там дето месото се е открило от подправките. Въпроса ми е може ли да се спаси месото или първият ми път ще бъде за урок.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        На скарата,може и с вино!
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Днес заложих шилешко, след 10-тина дни ще ми завиждате.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Първоначално публикуван от veromir92 Преглед на мнение
                            Нов съм с сушените мезета и искам да попитам за мухъл.... Месото е Свински врат (Обичам шарено месо и сланинка). Осолено в едра сол и после накиснато в вода,овалване в подправки (както си пише в почти всички рецепти). Направих си кафез за разните животинки и на терасата обаче мъглите объркаха малко нещата не можа да изсъхне 4-5 дена нищо все мокро и го вкарах в стаята около 22 градуса,нямаше ме няколко дни и при прибирането ми гледам някаква бяла плесен или мухъл. там дето месото се е открило от подправките. Въпроса ми е може ли да се спаси месото или първият ми път ще бъде за урок.
                            Между мухъл и плесен има разлика. Едното го мразим, другото го толерираме! Снимай и покажи.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от veromir92 Преглед на мнение
                              Нов съм с сушените мезета и искам да попитам за мухъл.... Месото е Свински врат (Обичам шарено месо и сланинка). Осолено в едра сол и после накиснато в вода,овалване в подправки (както си пише в почти всички рецепти). Направих си кафез за разните животинки и на терасата обаче мъглите объркаха малко нещата не можа да изсъхне 4-5 дена нищо все мокро и го вкарах в стаята около 22 градуса,нямаше ме няколко дни и при прибирането ми гледам някаква бяла плесен или мухъл. там дето месото се е открило от подправките. Въпроса ми е може ли да се спаси месото или първият ми път ще бъде за урок.
                              Коцето е прав, че има разлика между мухал и благородна плесен но ако е бяло сивкаво на цвят и настръхнало като таралеж е кофти. При мен се получи същото с първата партида защото беше топло и влажно. Измих месото под течаща вода много старателно, подсуших го добре с кухненски хартиени кърпи и го сложих пред вентилатора. Месото вече си е поело миризмите така, че не се притеснявай но ако искаш пак го оваляй в подправки.
                              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                              0896 846 246

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                След 12 дневно сушене днес реших да опитам едно парче от телешкото. Иска още 4-5 дена ама е вкусно все пак 😀

                                YAMAHA WR450F

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X