Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Вади и не се притеснявай, аз този уикенд пропуснах, ама за изборите ще понавържа мръвки на терасата!

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Аз лично следя температурата, защото ако е много топло съхнат доста бързо. Логично.
      Не случайно банските специалитети съхнат и зреят на тъмно в мазето....цяла година.
      На балкона е трудно ако е влажно времето. Най-добрата температура за мен е 15-20 градуса и на сянка.
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        При мен е сянка и е хладно. Ще ги окача и ще ги фотосесирам та да се пофаля

        Благодаря!

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Ето първата партида от есенната реколта

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Днес опитах... Точно една седмица след като се проснаха на терасата...
            Резултат -> невероятен!
            Не мога да повярвам, че за 1 седмица могат толкова много да изсъхнат. Останало е около 2 до 3 мм на места червено "мокро" месце. всичко друго е "филе елена"
            Подправки, вкус, всичко е 6. Малко са ми соленки но като за начален стадий е мани мани Отивам да ям...

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              И от мен нещо свинско Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0272.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5620597

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
                И от мен нещо свинско ...
                От коя част на прасето е месото? И търговски вид е докаран. Много добре.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Само контрафилето на Прасчо може да изглежда така.
                  Перфектна работа!
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    [QUOTE=3apu;2621141]И от мен нещо свинско Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0272.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5620597[/QUИOTE]

                    Има ли някъде рецептата?

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Цялата тема е с рецепти! Иначе конкретно тази я киснах 3 дни в 20 % солен разтвор с дафинов лист и бахар, 1час пресоване, овалване в черен пипер, малко червен попер, чубрица и мноого сминдух и почти 2 седмици на терасата. Иначе днес осолих шилешко и другата седмица ще мезя с най-доброто.

                      Последно редактирано от 3apu; 02-11-14, 21:19.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
                        Цялата тема е с рецепти! Иначе конкретно тази я киснах 3 дни в 20 % солен разтвор с дафинов лист и бахар, 1час пресоване, овалване в черен пипер, малко червен попер, чубрица и мноого сминдух и почти 2 седмици на терасата. Иначе днес осолих шилешко и другата седмица ще мезя с най-доброто.
                        [ATTACH=CONFIG]751692[/ATTACH]
                        [ATTACH=CONFIG]751693[/ATTACH]
                        Благодарско,ще я пробвам!!!

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Някой осолява ли риба? Да сподели рецепта, как става точно.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Някой осолява ли риба? Да сподели рецепта, как става точно.
                            Аз. Паламуд. Изчиствам и измивам и кисна във вода. Обикновено правя няколко риби, в кофа около 10 литра слагам 400гр сол, няколко дафинови листа и няколко зърна черен пипер. След седмица връзвам за опашката и суша на сянка и проветриво. Пак след седмица могат да се подкарват - на шайби с много лук, пак на шайби, и лимон на богато.

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              От пролетта имам в камерата едно ярешко.
                              Чудя се дали все още става да се направи на пастърма.
                              Някой правил ли е с толкова старо месо?
                              Иначе си е добре, скоро готвих.

                              П.П. Докато се рових, попаднах на следния файл, интересен за темата:
                              http://www.mzh.government.bg/MZH/Lib...8_12.sflb.ashx

                              Тук има и за филе Елена и др. http://www.mzh.government.bg/MZH/bg/...menovania.aspx
                              Последно редактирано от Ivan_J; 03-11-14, 18:02.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Че то цялата държава кравешко яде месо на N години, ти за пролетно яре питаш!
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X