Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Ето какво се получи, по светлото парче е свинско, а другото конско: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131212_163952[1].jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5545903
    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
    (А1+)
    О877ООО98О

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Срам не срам, и туй от мене...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1ggt.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5545965
      SJ-8, SCRAMBLER / 4-Speed, Manual Transmission, Part Time Transfer Case / Engine I-6, carburettor / Year: 1982 Toledo, Ohio

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Внимание, колеги: Стана солено!!! По рецептата, която описах по горе: "Около 5 кг телешко /не от магазина/, почистено от ципи. Приблизително 180 г. сол, 45 часа във водата."
        Солта дойде много, наложи се да изкисвам 24 часа, три пъти сменях водата. Така че, внимавайте.
        Ама всяко зло за добро. Сега, втория път като го подправях, сложих чимен. Ухае превъзходно!
        Георги Донев, 0889 437 687
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Чимен = сминдух?
          // Сега видях. Ч
          имена е семето на сминдуха.
          Последно редактирано от imarh; 16-12-13, 10:42. Причина: вече знам
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
            Внимание, колеги: Стана солено!!! По рецептата, която описах по горе: "Около 5 кг телешко /не от магазина/, почистено от ципи. Приблизително 180 г. сол, 45 часа във водата."
            Проблема е в солта, не в пропорцията. Ползвайте САМО българска морска сол! Има и вносна, от коята излиза сивкава пяна.
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Такааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа.Вече и пресовани както трябва;-)))))))))))))Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1838.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5546358Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1839.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:5546359Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1840.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5546360Обаче след овкусяването и мислейки къде да ги окича на терасата забелязвам че комшията сложил коледната украса;-))))))))))))))))))а аз се занимавам с мезета.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1841.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5546361е викам чакай и аз да окича малко така;-)))))))))))))))))))Половин час висях като маймуна да ги закача и комшиятя ма гледа и вика -Ко си виснал там като някой ленивец,ела на домашно вино и пъстармаСлязох си от клона, снимах ,пускам вии ги и отивам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1842.jpg
Прегледи:1
Размер:108.7 КБ
ID:5546365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1843.jpg
Прегледи:1
Размер:183.6 КБ
ID:5546366Еми това е от мен.Сега почвам да ги наблюдавам като кебапчийски котаракАиде наздраве
              За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                На мен ми донесоха глиган+лопатар и сложих 2 бр за тестове! Досвидя ми се да ги изпека на скарата!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0946.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5546367
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Мръвката дреме кротко заровена в морска сол . А днес ми пристигна това
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0914.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5546370
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Имам влагомер. Вън показва 80%, а вътре 50-55%. Вътре няма вятър, вън има някакъв. Къде да ги окича?

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Познай - вътре!
                      Навън се суши по-дълго време! Сухият въздух суши, не вятърът!
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                        Внимание, колеги: Стана солено!!! По рецептата, която описах по горе Приблизително 180 г. сол, 45 часа във водата."
                        Солта дойде много, наложи се да изкисвам 24 часа, три пъти сменях водата. Така че, внимавайте.
                        Май са му дошли много тия 45 часа и то без изкисване след това.
                        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                        (А1+)
                        О877ООО98О

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Някой може ли каже колко време мога да я оставя пастърмата да се суши. Утре ще направи една седмица, но искам да стане по-твърда, а една част от големите парчета макар и да имат външна твърда част, отвътре са още меки, а аз искам този път пастърмата да е твърда?Има ли проблем вместо 7 дни да суша пастърмата да кажем 20 дни?

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                            Някой може ли каже колко време мога да я оставя пастърмата да се суши. Утре ще направи една седмица, но искам да стане по-твърда, а една част от големите парчета макар и да имат външна твърда част, отвътре са още меки, а аз искам този път пастърмата да е твърда?Има ли проблем вместо 7 дни да суша пастърмата да кажем 20 дни?
                            Проблема е механичен,трудно се реже и дъвче,но с повече винце омеква и нЕма ядове.

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              А каква е максималната температура, на която може да се суши месото?

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                                Утре ще направи една седмица, но искам да стане твърда, Има ли проблем вместо 7 дни да суша пастърмата да кажем 20 дни?
                                Ако имаш абрихт,и го настроиш на 0,009 мм
                                Последно редактирано от Димитър Колев; 17-12-13, 20:06.
                                Нищо не мога,и нищо не знам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X