Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Първоначално публикуван от teodora_ch Преглед на мнение
    Здравейте , и аз дасе вкюча с един бърз въпрос. Живея на доста горещо място - Панама - и с температури 30-35 градуса не мисля, че е много подходящо да провеся месото. Срещнах предложения за сушене в хладилник, но как става това- трябва ли да се увие в найлон или хартия или само да се покрие , колко време да се държи?
    teodora_ch, има си тема за сушене на месо в хладилник - потърси я, в общи линии същото - само не го увивай в найлон -- проста логика - как ще изсъхне?

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      48 кисне в саламура /150 гр сол на литър вода/, съхне 7 дни, подправки сложих от повечето налични у дома.
      Еее тая снимка последната твоя ме утрепа! .. И аз искам .. ма нещо още се подмотвам .. а и имам още от пастърмицата .. та ..

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от bravel Преглед на мнение
        Лелеееееееееееееееееееееееееееее ей го най-големият садист във форума;-)))))))))))))))))))))))))))Колега ако не е тайна бройката да ни светнеш ако може че ми е любопитно.
        Е вервай ми тоя фотос ми напълни душата и в дватв смисъла,Поздравления.
        Задължен съм да поясня: Не е това, което изглежда - на снимката липсват 3 /три/ "пържини", които се сушат на друго място .
        Иначе почти цялото теле е на суджуци, с изключение на месото от другата снимка.
        Истината: С приятелката ми спонтанно решихме да купим едно теле, колегите от нейната фирма се ангажираха с коленето и разфасоването. Нарязаното месо пак те са занесли в един колбасарски цех в близко до Кубрат село /фирмата е в Кубрат/, където са го смелили, подправили, омесили, и напълнили. За подправките имахме изисквания, изпълнили са ги - по-малко чубрица. Стана перфектно, тия от цеха си заслужиха парите.
        Ние двамата взехме около 30 кила, останалото го взеха колегите. Понеже на мен се падна честта с още трима души да редим суджука по тачките, имах възможността да направя тази снимка, тя и за мен е култова...
        Като бройки - никой не ги е броил, то низането си беше къртовски труд отвсякъде, че беше и много студено на всичко отгоре!
        Добре, че под ръка имаше електрическа скара и няколко вида домашно червено, та по-лесно понесохме "несгодите"...
        Наздраве на всички!!!
        Георги Донев, 0889 437 687
        Nissan Patrol Y60

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
          48 кисне в саламура /150 гр сол на литър вода/, съхне 7 дни, подправки сложих от повечето налични у дома.
          A колко време се пресова след саламурата? Или може и да не се пресова? Или се пресова в саламурата?
          Миналата година пробвах едно месо за пастърма, ама не ми се получи - беше много влажно вън. Та съм начинаещ и не ми е ясно всичко.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Пресоването на парче месо не е толкова задължително! По-скоро има благоприятен ефект върху отделянето на течностите.
            Иначе като време - няколко часа.
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Ако може да споделя моят лаишки опит по темата. Значи телешко бонфиле нарязах на ивици с дебелина 3-4 см. Накиснах го в марината от бяло вино,сол,чер пипер,дафинов лист скилидки чесън за 48 часа. Измох го добре, изцедих за 4-5 часа .После намазах с паста от белтък и подръчни подправки. И тъй като навън е доста горещо сложих парчетата в една тавичка и в хладилника. Четох темата за сушене в хладилник ,но пак не ми се изясни колко време трябва да престой .Мнения ,съвети ,моля

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Лелеееееееееееееееееееееееееееее ей го най-големият садист във форума;-)))))))))))))))))))))))))))Колега ако не е тайна бройката да ни светнеш ако може че ми е любопитно.
                Е вервай ми тоя фотос ми напълни душата и в дватв смисъла,Поздравления.

                Има и по гадни снимки, това е моята първа пратка за сезона.Като съм написал пратка, да не си помисли някой че ще ги изпращам някъде-няма, имам предвид пъра порция. А относно количеството достатъчно е, даже не стига.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от ПАЧО ЦОНКОВ; 12-12-13, 05:51. Причина: допълване
                0885 777 899

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  С падането на температурите, глада стига застрашителни размери!
                  А сега да те видя какво ще кажеш след фотосите на Жоро Донев и Пачо. Ей вие двамата скрийте малко някъде, че да ги борим на Разград.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от teodora_ch Преглед на мнение
                    Ако може да споделя моят лаишки опит по темата. Значи телешко бонфиле нарязах на ивици с дебелина 3-4 см. Накиснах го в марината от бяло вино,сол,чер пипер,дафинов лист скилидки чесън за 48 часа. Измох го добре, изцедих за 4-5 часа .После намазах с паста от белтък и подръчни подправки. И тъй като навън е доста горещо сложих парчетата в една тавичка и в хладилника. Четох темата за сушене в хладилник ,но пак не ми се изясни колко време трябва да престой .Мнения ,съвети ,моля
                    По моя скромен опит за сушене на месо в хладилник .. Това с белтъка може и да не е добра идея, но ако съхне и така .. нека седи. Не зная какво си чела в темата , но там има снимки и се казва че на голо в тавата не е добре - може просто да не става ясно от написаното. Хубаво е да се вентирлират от всяка страна - затова - или ако има мегдан да са окачени на рафтчето и да висят , ако ти е стъклен рафта - ва метална решетка, както и домакинска хартия отдолу, която се подменя всеки ден през първите 2-3 дни. После ще му хванеш системата.
                    Пробвай и сухо осоляване - зарито в едра сол месото - без да е киснато преди. Държиш 48 часа .. после плакнеш и подсушаваш.. подправки(при желание) и в хладилника .. за 2-3 седмици

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Абре Пачо ... това като колбасарски цех !?

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                        А сега да те видя какво ще кажеш след фотосите на Жоро Донев и Пачо. Ей вие двамата скрийте малко някъде, че да ги борим на Разград.
                        Ако видя някъде къща със зенитно оръдие отпред, значи този таван и принадлежи!
                        Умопомрачително! Аз си знам, че зимата в Северна България не е лека, но след снимките съм 100% убеден, че е така!
                        ....така ако може да се снимам и аз на фона на тази изложба на народното творчество...!
                        Майкоооооу!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                          А сега да те видя какво ще кажеш след фотосите на Жоро Донев и Пачо. Ей вие двамата скрийте малко някъде, че да ги борим на Разград.
                          За Разград ще има със сигурност. Така че, до тогава точете лиги и дерзайте. А за по нетърпеливите заповядайте на някоя от разходките на нашата група.
                          0885 777 899

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            Ако видя някъде къща със зенитно оръдие отпред, значи този таван и принадлежи!
                            Умопомрачително! Аз си знам, че зимата в Северна България не е лека, но след снимките съм 100% убеден, че е така!
                            ....така ако може да се снимам и аз на фона на тази изложба на народното творчество...!
                            Майкоооооу!
                            АААА?! Оръдия има със сигурност, но за снимки може да заповяда всеки, стига да си носи необходимите течности щото то много сухо и пресядя.
                            0885 777 899

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Боб и картофи няма ли за вас бе? Ще хванете подагра с това производство.
                              0884 987 137
                              В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                                А сега да те видя какво ще кажеш след фотосите на Жоро Донев и Пачо. Ей вие двамата скрийте малко някъде, че да ги борим на Разград.
                                Чичо Митко, живот и здраве, ще има за Разград. И както се сещаш, ще търся къде си съдия /без мотивация не става/!
                                Шапка свалям на Пачо /надявам се да се запознаем скоро/, но възниква един чисто професионален въпрос: По какъв начин се "пердашат" толкова много бройки суджуци? Сериозно питам. Може би не се откачат поотделно, а направо с "пържината" се слагат на маса и така се обработват? Къртовски труд е това...
                                Георги Донев, 0889 437 687
                                Nissan Patrol Y60

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X