Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    И аз сложих първата порция за тази година - свински бут с чимен, червен пипер и чесън. На терасата. Само че от слънцето ми избледнява червения пипер. Трябва да мисля вариянт за сушене в гаража. Но там пък не е много проветриво.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Покрий го с вестник. Тамън съседите да не гледат!
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
        Покрий го с вестник. Тамън съседите да не гледат!
        Аз миналата година бях направил подобна система за луканките. Но с парче балатум отгоре. Хем ако завали не силно, няма проблем. Цялата работа е, че терасата е проветрива, а гаража - не

        Ама за комшиите - защо да крия. Ако никой не види нищо - значи нищо.

        Обаче, ако някой види какво съм провесил, може да си отгризне някой пръст от завист
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Тука местноста Кайсери е прочута със пастърмата си

          процедурата за пастърмата правена там е горе долу така;

          изчистване от ципи и сухожилия,
          нарези по место само от едната страна за по добре поемане на сол,
          първо осоляване от едната страна,
          после второ осоляване от другата,
          изплакване във обилна вода за остраняване на излишната сол,
          следва първо изсушаване,
          след това следва първо уравновесяване(вънка на студено върху бетон или мозаична плоскост се нарежда един-два... три-четири... реда месо и отгоре напречно други един-два... три-четири... реда, и така до свършване. най отгоре широка дъска, после напречен дебел прът отгоре закачен в краищата със 200-300кг тежест и така 12часа,
          следва второ изсушаване(изпотено му викат),
          следва второ топло уравновесяване,
          после следва трето изсушаване на сянка,
          па после следва кайзероване със сминдухаова каша
          четвърто последно изсушаване и готово

          ===========домашната я правят накъсо така============

          парчетата месо се слагат в специални дървени корита, покриват се със сол и се изчакват така 24ч. изваждат се от солта измиват се и се пресоват със 40кг. Месото се изсушава в продължение на 10дена. в края на 10те дена месото се потапя в чеснова саламура(вода плюс чесън) за 24ч изсушава се и цоп във сминдуховата каша.

          кайзероването блокирва развитието на нежеланите бактерии. не позволява да изсъхне много месото, предепазва от нежелани гости, подпомага узряването на месото, блокирва съприкосновението със кислород което също така не позволява да граняса сланината... и още много други свойства.

          на 50 единици смлян сминдух(trigonellafoenum graecum) се добавят 35единици чесън, 15 единици червен пипер и вода до консистенция по гъста от боза. Някои добавят сол и чер пипер, кимион също и олио/зехтин за да не се разпука обвивката. Смления сминдух се разбърква със водата и се оставя да се утаи . През тов време скилидките чесън се разбъркват със сол и се начукват много добре. След като сминдуха се утаи на дъното се отделя/премахва водата, добавят се подправките и начукания чесън, смесва се много добре до гъста каша, ако има нужда от вода се добавя внимателно от отделената. Полуизсъхналото месо се намазва със кашата и се оставя вътре в кашата от 12ч до 36ч. Дооформя се покритието от сминдухова каша върху месото като се внимава да не останат непокрити със каша места и се изсушава

          това е
          SJ-8, SCRAMBLER / 4-Speed, Manual Transmission, Part Time Transfer Case / Engine I-6, carburettor / Year: 1982 Toledo, Ohio

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Абе, пичове, кой даде идеята с външното тяло на климатика? Сега цялото пране на жена ми е в червен пипер и чимен. В момента ям бой и не мога да пишwnlkjbnkjbkighiubcmn;kljwqo...

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Хахахахах! Ти не прочете ли инструкциите за микровълновата? Горката котка!
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от PolYank Преглед на мнение
                Абе, пичове, кой даде идеята с външното тяло на климатика? Сега цялото пране на жена ми е в червен пипер и чимен. В момента ям бой и не мога да пишwnlkjbnkjbkighiubcmn;kljwqo...
                Баш по тази причина, снощи като окачвах поредната партида пред климатика, сложих и вестници около бебчетата . Не че съм ги увил, а просто ги заградих по два броя в една двойна страница, прищипана с щипки.
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Мдаааа падат жертви в боя ... .Аз много бързо установих че навика да си държа прозореца на колата отворен , докато в гаража има обитатели от месен вид .. НЕ е добра идея .. щот иначе .. става пернишки ароматизатор .. то хубу .. ма само за ядене си мисля докат карам ..

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CameraZOOM-20131125131419649.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5541691

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Първоначално публикуван от ErdincK Преглед на мнение
                      Тука местноста Кайсери е прочута със пастърмата си

                      процедурата за пастърмата правена там е горе долу така;

                      изчистване от ципи и сухожилия,
                      нарези по место само от едната страна за по добре поемане на сол,
                      първо осоляване от едната страна,
                      после второ осоляване от другата,
                      изплакване във обилна вода за остраняване на излишната сол,
                      следва първо изсушаване,
                      след това следва първо уравновесяване(вънка на студено върху бетон или мозаична плоскост се нарежда един-два... три-четири... реда месо и отгоре напречно други един-два... три-четири... реда, и така до свършване. най отгоре широка дъска, после напречен дебел прът отгоре закачен в краищата със 200-300кг тежест и така 12часа,
                      следва второ изсушаване(изпотено му викат),
                      следва второ топло уравновесяване,
                      после следва трето изсушаване на сянка,
                      па после следва кайзероване със сминдухаова каша
                      четвърто последно изсушаване и готово

                      ===========домашната я правят накъсо така============

                      парчетата месо се слагат в специални дървени корита, покриват се със сол и се изчакват така 24ч. изваждат се от солта измиват се и се пресоват със 40кг. Месото се изсушава в продължение на 10дена. в края на 10те дена месото се потапя в чеснова саламура(вода плюс чесън) за 24ч изсушава се и цоп във сминдуховата каша.

                      кайзероването блокирва развитието на нежеланите бактерии. не позволява да изсъхне много месото, предепазва от нежелани гости, подпомага узряването на месото, блокирва съприкосновението със кислород което също така не позволява да граняса сланината... и още много други свойства.

                      на 50 единици смлян сминдух(trigonellafoenum graecum) се добавят 35единици чесън, 15 единици червен пипер и вода до консистенция по гъста от боза. Някои добавят сол и чер пипер, кимион също и олио/зехтин за да не се разпука обвивката. Смления сминдух се разбърква със водата и се оставя да се утаи . През тов време скилидките чесън се разбъркват със сол и се начукват много добре. След като сминдуха се утаи на дъното се отделя/премахва водата, добавят се подправките и начукания чесън, смесва се много добре до гъста каша, ако има нужда от вода се добавя внимателно от отделената. Полуизсъхналото месо се намазва със кашата и се оставя вътре в кашата от 12ч до 36ч. Дооформя се покритието от сминдухова каша върху месото като се внимава да не останат непокрити със каша места и се изсушава

                      това е
                      За сминдух ли думаш или за чимен - семената на сминдуха, които миришат съвсем различно и не толкова силно?
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                        За сминдух ли думаш или за чимен - семената на сминдуха, които миришат съвсем различно и не толкова силно?
                        Сминдуха и чемена мисля че е едно и също нещо(Сминдух, замбун или тилчец)(Trigonella foenum) .
                        да, специално тука в Турция за чемен става въпрос или с дугото и име гръцки сминдух (trigonella foenum-graecum)
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от derhunter; 30-11-13, 14:33.
                        SJ-8, SCRAMBLER / 4-Speed, Manual Transmission, Part Time Transfer Case / Engine I-6, carburettor / Year: 1982 Toledo, Ohio

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Доколкото знам, чимена и сминдуха са почти едно и също, но не точно - сминдуха са листата, а чимена са семенцата, поправете ме ако греша.
                          Също така знам, че задължително трябва да се използват и двете при кайзероване
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Растението е сминдух. Сминдух се казва на подправката която се прави от листата и стеблата - смлени. Чимен се казва на семената на същото растение. Мислех, че съм го обяснил още първият път. Ако сложиш сминдух, особено в споменатите количества, няма да остане вкус на нищо друго, освен на споменатя - толкова е силен. Ама в Турция, може така да им харесва.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                              Растението е сминдух. Сминдух се казва на подправката която се прави от листата и стеблата - смлени. Чимен се казва на семената на същото растение. Мислех, че съм го обяснил още първият път. Ако сложиш сминдух, особено в споменатите количества, няма да остане вкус на нищо друго, освен на споменатя - толкова е силен. Ама в Турция, може така да им харесва.
                              Имам познат производител на пастърма от Кайсери, попитах го, да става въпрос за семената на Trigonella foenum-graecum или Semen Foenugraeci

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pastirma_bg.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5541987

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Illustration_Trigonella_foenum-graecum0.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5541988
                              Последно редактирано от derhunter; 30-11-13, 14:33.
                              SJ-8, SCRAMBLER / 4-Speed, Manual Transmission, Part Time Transfer Case / Engine I-6, carburettor / Year: 1982 Toledo, Ohio

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                И аз закачих 2 парчета телешко и свинско да пробвам - човек попадне ли на тая тема е обречен . Понеже съм ги проснал на терасата, трябва ли да се притеснявам от ниските температури? В смисъл ще изсъхне за някакво приемливо време, без да се развали?
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X