Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Не, с нож.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
      Магазин Березка помага за домашната горчица)))
      Това го купих. Забърках по дадената рецепта. Днес го хвърлих, защото лютивостта му граничеше с химическо оръжие!
      Да си го ядат руснаците.
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Това е поредната химия в хранителната промишленост.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          При мен се получи, най-вкусната горчица от всичките ми опити. Вкуса се разви след 7мия ден. Верно лютичка е

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Така поредният експеримент продължава.
            На 21.01 в изкуствена обвивка с диаметър 40мм натъпках луканка със стартерна култура. Към днешна дата е загубила 37% от теглото си.
            На пипане е още мека.
            Мина и един етап отдва пъти по 8 часа студено пушене преди две седмици.
            Към момента като голям за мен минус мога да отбележа отслояването на обвивката от месото. Може и аз да съм виновен, т.е. да не съм я натъпкал както трябва, макар, че ползвах колбасарски шприц. Признавам нямам опит с изкуствените обвивки, а за тази казват, че дори и да я претъпчеш издържа. Пробвах и две парчета от същата обвивка, но с диаметър 60мм там отслояването е минимално и почти не се вижда, но и там го има.
            Като плюс мога да отбележа бавното и равномерно съхнене. Не се усеща и вижда образуването на повърхностна кора. Ще мога да кажа повече като я срежа.
            Надявам се да Ви е интересно )
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170305_141719.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5744832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170305_141731.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5744833

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Според мен тази обвивка е за варени колбаси и затова не се свива с месото.
              Днес сложих уж последната за сезона порция суджук, малко на риск, но точно навреме се изду студен вятър. Изкарах суджуците на терасата и за 2 часа обвивката им изсъхна, като след 2 дни сушене в стаичката. Утре сигурно ще сложа и пастърма, да има.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                Според мен тази обвивка е за варени колбаси и затова не се свива с месото.
                Днес сложих уж последната за сезона порция суджук, малко на риск, но точно навреме се изду студен вятър. Изкарах суджуците на терасата и за 2 часа обвивката им изсъхна, като след 2 дни сушене в стаичката. Утре сигурно ще сложа и пастърма, да има.
                Може и така да е. Няма тьрпение да почна камерата за сушене

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Днес резнах едното експериментално парче салам, след 55 дни и загуба на 41 % от теглото. Месото е добре узряло с много приятен аромат, вкус и пльтност.Поради отслояване на обвивката има проблема с цвета. Сьщо така не сьм го напьлнил добре и имаше сиви кухини в средата. Сьщо така не се усещаше вкус на опушено. Като цяло вкуса наподобяваше салам закуска. Не сьм доволен от обвивката

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Добре изглежда след 55 дни! Имаш търпение.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Другият диаметьр ще го изчакам още 30 дни

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Ти си за Нобелова награда за мир с луканките . Последните съм ги пресолил, но са чудни и на консистенция и на вкус. Бях им сложил сух чесън, на прах. Утре ще сложа още една партида, само че с пресен чесън.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Последните ги правих със ситно накълцан кромид лук, по глава на кило средно голяма и 150-200 мл червено вино с разтворена 1 супена лъжица захар за 3 кг месо, подправките отделно си вървят на вкус. Получи се супер вкус и цвят. За тая година приключих, само пастърма може да заредя още веднъж.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Лекичко...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170312_204358.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5747480
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Приятел днес се върна от Румъния,и на Габрово взел няколко щафети,та ми стана интересно Тея дървении декорация ли са.На вкус е добро.На мирис е различно, вероятно заради талка или дървото.

                              А на простора се вее най-едрото филе което съм правил,каре по около 4 кг.Парчето.Три пръста дебело и 30 см.дълго...
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Добре изглежда. Сетих се да питам дали някой знае от къде мога да закупя благородна плесен? Много искам да направя бял мьхнат колбас)))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X