Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Някой може ли да препоръча бюджетна машинка за вакуумиране? Преди време бях видял в лидъл но я проспах.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      И аз се интересувам от вакуумираща машинка. Ако някой има идеи да ги споделя.
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Ми, горчицата е готова. Всъщност няма много общо с тази по магазините. По- скоро е някаква люта паста, но се комбинира добре с майонеза, синьо сирене... абе, интересна е. При мен се получи доста люта, поне в сравнение с магазинската. Интересното е, че лютото, киселото и сладкото са, някакси, всяко за себе си. И трите вкуса се усещат отчетливо и самостоятелно, а не са в обща, неидентифицирана каша.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          При мен не се получи) вкуса с куркума е странен. Мисля, че синапа дойде малко. Този опит ще се използва за маринада на някакво месце. Ще продължа с опитите). Вкуса няма нищо общо с купените, тук сами трябва да прецените дали Ви харесва или не.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Преди месец сложих обелки от някакъв унгарски суджук, по който имаше благородна бяла плесен, в стаичката за съхнене на моите и днес забелязах, че и по тях има такава. Прибрах последната партида малко на топло, за да видя дали ще се увеличи плесента по тях.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170128_141912.jpg
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5742264

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Остържи плесента от обелката в съд с малко топла вода и захар и напръскай с пулвелизатор останалите колбаси
              Какова обвивка ползваш? Пресовал ли си или си разточвал луканките?

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Половината са с естествена обвивка, другата половина - с колагенова 32 мм. Пресовал съм ги преди 3 дни, довечера пак. Наскоро правих луканка в обвивката която ти ми изпрати и става перфектно, само че съхне 2 пъти по-бавно. Което е добре, че узрява по-качествено и има за по-дълго.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Аха) аз пробвам сега една друга. Сутринта претеглих пуската загубила е 35 %от теглото си значи е готова.

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Магазин Березка помага за домашната горчица)))

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Ето и от луканката. Ухае невероятно на изсушено месо.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170128_151500.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5742265

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Изглежда супер, колко време съхна?

                        Изпратено от моят GT-I9195 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          След Нова година съм я слагал, значи сега е на 20-тина дни. По моя вкус е готова за около 10 дни, но и трябват и 5 дни в хладилника за да стане с еднаква консистенция навсякъде. Иначе отвън е суха, а отвътре като по-сурова/недоизсъхнала. На тоя процес му казвам "осапуняване" . Забелязах и че при пресоването влагата от вътрешността избива навън и затова е задължително да се пресова най-малко 2 пъти и после в хладилника.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Интересно, как пресоваш? Между дъски с болтове? Принципно всеки колбас съхне отвътре навън. Затова трябва да се следи да не коряса отвън. Миналата година при мен се получи така.Луканката изсъхна, но във формата на осморка и се образува празна кухина в средата...пак се изяде ама не беше добре

                            Изпратено от моят GT-I9195 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Пресовам между две дъски и стягам с две дърводелски стеги. Как така съхне отвътре навън? Отвън навътре съхне и затова пресовам за да излезе влагата на повърхността и след това, като хване коричка я слагам в хладилника, а влагата отвътре избива навън. Така коричката изчезва.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Чисто новите месарски куки от неръждаема стомана одобрена за хранителновкусови цели

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0439.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5742687
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X