Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Не, с нож.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
      Магазин Березка помага за домашната горчица)))
      Това го купих. Забърках по дадената рецепта. Днес го хвърлих, защото лютивостта му граничеше с химическо оръжие!
      Да си го ядат руснаците.
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Това е поредната химия в хранителната промишленост.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          При мен се получи, най-вкусната горчица от всичките ми опити. Вкуса се разви след 7мия ден. Верно лютичка е

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Така поредният експеримент продължава.
            На 21.01 в изкуствена обвивка с диаметър 40мм натъпках луканка със стартерна култура. Към днешна дата е загубила 37% от теглото си.
            На пипане е още мека.
            Мина и един етап отдва пъти по 8 часа студено пушене преди две седмици.
            Към момента като голям за мен минус мога да отбележа отслояването на обвивката от месото. Може и аз да съм виновен, т.е. да не съм я натъпкал както трябва, макар, че ползвах колбасарски шприц. Признавам нямам опит с изкуствените обвивки, а за тази казват, че дори и да я претъпчеш издържа. Пробвах и две парчета от същата обвивка, но с диаметър 60мм там отслояването е минимално и почти не се вижда, но и там го има.
            Като плюс мога да отбележа бавното и равномерно съхнене. Не се усеща и вижда образуването на повърхностна кора. Ще мога да кажа повече като я срежа.
            Надявам се да Ви е интересно )
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170305_141719.jpg
Прегледи:1
Размер:32.8 КБ
ID:5744832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170305_141731.jpg
Прегледи:1
Размер:56.3 КБ
ID:5744833

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Според мен тази обвивка е за варени колбаси и затова не се свива с месото.
              Днес сложих уж последната за сезона порция суджук, малко на риск, но точно навреме се изду студен вятър. Изкарах суджуците на терасата и за 2 часа обвивката им изсъхна, като след 2 дни сушене в стаичката. Утре сигурно ще сложа и пастърма, да има.

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                Според мен тази обвивка е за варени колбаси и затова не се свива с месото.
                Днес сложих уж последната за сезона порция суджук, малко на риск, но точно навреме се изду студен вятър. Изкарах суджуците на терасата и за 2 часа обвивката им изсъхна, като след 2 дни сушене в стаичката. Утре сигурно ще сложа и пастърма, да има.
                Може и така да е. Няма тьрпение да почна камерата за сушене

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Днес резнах едното експериментално парче салам, след 55 дни и загуба на 41 % от теглото. Месото е добре узряло с много приятен аромат, вкус и пльтност.Поради отслояване на обвивката има проблема с цвета. Сьщо така не сьм го напьлнил добре и имаше сиви кухини в средата. Сьщо така не се усещаше вкус на опушено. Като цяло вкуса наподобяваше салам закуска. Не сьм доволен от обвивката

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Добре изглежда след 55 дни! Имаш търпение.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Другият диаметьр ще го изчакам още 30 дни

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Ти си за Нобелова награда за мир с луканките . Последните съм ги пресолил, но са чудни и на консистенция и на вкус. Бях им сложил сух чесън, на прах. Утре ще сложа още една партида, само че с пресен чесън.

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Последните ги правих със ситно накълцан кромид лук, по глава на кило средно голяма и 150-200 мл червено вино с разтворена 1 супена лъжица захар за 3 кг месо, подправките отделно си вървят на вкус. Получи се супер вкус и цвят. За тая година приключих, само пастърма може да заредя още веднъж.
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Лекичко...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170312_204358.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5747480
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Приятел днес се върна от Румъния,и на Габрово взел няколко щафети,та ми стана интересно Тея дървении декорация ли са.На вкус е добро.На мирис е различно, вероятно заради талка или дървото.

                              А на простора се вее най-едрото филе което съм правил,каре по около 4 кг.Парчето.Три пръста дебело и 30 см.дълго...
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Добре изглежда. Сетих се да питам дали някой знае от къде мога да закупя благородна плесен? Много искам да направя бял мьхнат колбас)))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X