Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Скрих луканките, ама тези "гарги" нападнаха праза.
    Сякаш...не бяха такива хищници преди.
    Дали и те не огладняха при последните управници!?
    Прикачени файлове

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
      Аман от гладници!

      Вайсвурст:

      2 кг свинско (шол, бут)
      0,5 кг телешко
      2 с.л. сол
      2 с.л. индийско орехче на прах
      1 с.л. джинджифил на прах
      1 ч.ч. студено прясно мляко
      2 яйца разбити
      1 ч.ч. сухо мляко

      Каймата се смила на най-ситната решетка. Разбърква се с всичко останало. Пълни се в червата, на къси парчета.
      Загрява се тенджера с вода до 85С. Наденичките се слагат вътре и котлона се намалява, да не завира изобщо. Поддържайте 75-80С за 20-30 мин.
      Изваждат се и са готови за консумация. Задължително сладка горчица.
      Коце, тези две супени лъжици индийско орехче на 2,5 кг месо не са ли много.
      ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
      ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
      0896 846 246

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Това са 2 пакетчета от по 5 гр.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_________________5148523e71169[1].jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5740450
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          В черва за сужуци ли го пълниш?

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            В черва за сужуци ли го пълниш?
            Да, нищо по-различно.
            0885600006 - Чичо Коце

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              До beef
              Не можеш да получаваш ЛС
              Сори за спама)))

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                Добре, добре!
                Накисваш 80-100 гр синапено семе във вода. След 12 ч доливаш още, че поема всичко. Един пръст отгоре да има, в чаша или друг висок съд.
                След 24 ч се пасира. Добавяш сол, оцет, мед и олио (може и зехтин, но без силен мирис). Оставяш 4-5 дни да отлежи. Опитваш, ако нещо му трябва му добавяш на вкус.
                Може да се добави и хрян. Това е. И разбираш, че всичко в магазина е боклук.
                Готово! Накиснах семето. Пасирането след 36 часа ли се прави (12 + 24) или имаш предвид 12 + 12?
                И-и-и-и, пасирането заедно с добавките ли да го правя или първо пасирам, после добавям и бъркам с лъжицата?
                Последно редактирано от Тропчо; 21-01-17, 21:11.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  ако не си взел млян синап няма да имаш особен успех с пасирането. аз взимам готов бял млян а черният си го меля с мелница. аз поне не мога да я докарам да стане като паста, с такава консистенция. винаги ми остава леко зърниста. последно се добавя оцетът защото той стопира подлютяването. действа като консервант. ако искаш да е люта има два начина-или водата която добавяш е много студена, почти замръзнала, или я стопляш до 60С. единият е английски другият руски метод. виж в темата за шунките. там съм писал подробно- http://www.offroad-bulgaria.com/show...199890&page=31

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                    аз поне не мога да я докарам да стане като паста, с такава консистенция. винаги ми остава леко зърниста.
                    Защото ползваш само истински синап. В купешките има сигурно до 20%. Всичко останало е пълнител.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Първоначално публикуван от deian02 Преглед на мнение
                      ...
                      ...там съм писал подробно- http://www.offroad-bulgaria.com/show...199890&page=31
                      Благодаря за линка, изчетох всичко.
                      Аз взех бял синап на зърна. накиснах го и му сложих малко захар, с цел евентуална лека ферментация. На стайна температура- 22- 24 градуса. Преди пасатора, освен другите работи, сложих един варен жълтък. Ей тъй, за емулгатор. Най- кофти е това отлежаване 4-5 дни, ама ще издържим, мъже сме, все пак...
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        И аз заджурках с малко куркума. Стана леко водниста и добавих всички останали подправки-сол, мед, оцет и олио.Честно казано имаше вкус на едно нищо))) Сега чакам четири пет дни

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Скрих луканките, ама тези "гарги" нападнаха праза.
                          Сякаш...не бяха такива хищници преди.
                          Дали и те не огладняха при последните управници!?
                          Вероятно е заради снега.Не могат да си намерят храната в него.Миналата година, при същите условия, няколко свраки атакуваха и то с изгледи за успех една котка, в градинката "Света троица".

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Докато часам спретнах една бърза луканка тип Смядовска. Основната цел е да пробвам три неща:
                            първото и най-важното как ще мине теста новата обивка Айцел. Казват, че за сурово сушени продукти особенно в домашни условия е идеална. т.е. създава висока кислородна бариера, издържа на резки скокове и спадове на температурата и влажността. Второто к вкуса на чесън в продукта и трето ще пробвам да опуша няколко от луканките със студен пушек, тъй като обвивката е и димопроницаема. Също така ми е интересно зреенето на месото при по-голям диаметър на продукта.


                            В момента отлежава 36 часа при стайна температура за да поработят гадинките, които съм пуснал)

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                              И аз заджурках с малко куркума. Стана леко водниста и добавих всички останали подправки-сол, мед, оцет и олио.Честно казано имаше вкус на едно нищо))) Сега чакам четири пет дни
                              Според моите проби, куркумата дава кофти привкус.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Вместо вода може да се ползва бира или вино на мен лично с бира не ми допадна а с вино още не съм пробвал. Май си прав за купешките пълнители, иначе не виждам как ще стане толкова гладка. При мен отлежаването е 24ч.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X