Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миди по...някак си

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Миди по...някак си

    Пробвах се да направя едни такива ядки от миди закупени от Метро.Измих ги старателно и ги обърнах в малко мазнинка.Отцедих от мазнината и се заех с приготвянето на сос:
    -на котлона в съд загрявам малко зехтинче.Добавям пасиран чесън, щипка две чили,започвам да го пържа.С необходимото внимание наливам водката/но преди това не трябва човек да е пил, за да няма излишен тремор на ръцете/.Като престане да кипи връщам обратно тигана на котлона и добавям доматен сок размесен с магданоз.Разбърквам и осолявам на вкус.Оставям да къкри на тих огън 5 мин след което изключвам котлона и добавям 2-3 супени лъжици сметана докато соса е топъл.Отново разбърквам и изчаквам да се охлади.Заливам мидите и се заемам с остатъка от водката.

    Коментар


    • #17
      От: Миди по...някак си

      Първоначално публикуван от vlado_fidera Преглед на мнение
      Пробвах се да направя едни такива ядки от миди закупени от Метро.Измих ги старателно и ги обърнах в малко мазнинка.Отцедих от мазнината и се заех с приготвянето на сос:
      -на котлона в съд загрявам малко зехтинче.Добавям пасиран чесън, щипка две чили,започвам да го пържа.С необходимото внимание наливам водката/но преди това не трябва човек да е пил, за да няма излишен тремор на ръцете/.Като престане да кипи връщам обратно тигана на котлона и добавям доматен сок размесен с магданоз.Разбърквам и осолявам на вкус.Оставям да къкри на тих огън 5 мин след което изключвам котлона и добавям 2-3 супени лъжици сметана докато соса е топъл.Отново разбърквам и изчаквам да се охлади.Заливам мидите и се заемам с остатъка от водката.
      Не си записал продуктите за соса!
      1л. водка и по нататък........
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #18
        От: Миди по...някак си

        Айде и от мен малко за мидички че много обичам.
        Значи ако ще ги готвите нещо с черупките добре е след като ги извадите и си оберете най-едрите (аз поне така правя), връщате ги обратно в гагама и на скалите може да ги потъпчете и поизплакнете в морето за 5-10 мин. Тогава им падат ръкушките и са доста по чисти черупките. Може също да се оставят накъде вълните да ги поблъскат в скалите ама внимавайте да не ги отнесе морето (това важи ако ги вадите на скалист бряг, а не от лодка примерно).

        А продуктите за мойта рецепта са следните:
        Половин пакетче масло по добре да не е българско, че жената се оплаква че и мирише.
        Миди - само ядките примерно една супена купичка.

        Стопявате маслото в тигана и мятате мидите вътре. На силен огън и яко бъркане докато мидите станат поне на половина от оригиналния си размер и се запържат до хрупкане.

        Уникални са на вкус ама измайте предвид, че са тежка храна. Да не ви заболят коремите после.
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #19
          От: Миди по...някак си

          Натюр в гореща тенджера


          С ориз, лук, домати, чесън, девисил и къри


          По созополски - запържени с брашно, поръсени с чесън и малко оцет
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #20
            От: Миди по...някак си

            Да налея и аз малко масло в огъня.Домашна салата от миди нищо особенно лук,магданоз,лющян/девисил/лимон и зехтин.За варненци мидите са вадени от галата;-))))))Забележете големината на ядките стандартен кибрит за сравнение;-)))))))))))))))))))))
            Предварително се извинявам за снимките....естественно са правени със сапунерката;-)))))))))))))))))))))Поздрави на всички.......Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377878855613.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5514520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377878816271.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5514519Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377878778917.jpg
Прегледи:1
Размер:13.0 КБ
ID:5514518Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377878855613.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5514520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377878816271.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5514519Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1377878778917.jpg
Прегледи:1
Размер:13.0 КБ
ID:5514518
            Последно редактирано от bravel; 30-08-13, 20:43.
            За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

            Коментар


            • #21
              От: Миди по...някак си

              Вкусове и рецепти всякакви...
              За мен, каквото и да е извадено от морето с лук, е извращение.
              Чесън да, ама лук...
              Иначе, мидите са супер.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Миди по...някак си

                Вярно е това за вкусовете приятелю,просто аз така го помня от старите рибари;-))))))))))а и аз немога да си ги представия с чесън,но пак допираме до вкусовете.?За това всеки ги прави както му харесват ;-))))))))))))))))))Наздраве колеги.
                За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                Коментар


                • #23
                  От: Миди по...някак си

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Вкусове и рецепти всякакви...
                  За мен, каквото и да е извадено от морето с лук, е извращение.
                  Чесън да, ама лук...
                  Иначе, мидите са супер.
                  Сашееее,тва да не е сланината бре!Миди салата,и у дебелите книги си е с лук!Аре и тук наздраве и честито!
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • #24
                    От: Миди по...някак си

                    Определено е така. Явно повече ми допада средиземноморския рецептурник.
                    Наздраве, момци!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Миди по...някак си

                      Я пробвайте така. После ще чакам отзиви.
                      ...с бело винце. С черупката си гребете и от сосчето, а остатъка отопвате със залчета лебец
                      Аз домати не слагам, ама е факолтативно.



                      Последно редактирано от TigerHunter; 30-08-13, 21:05.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X