Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силиконови форми за печене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силиконови форми за печене

    Някой ползвал ли е такива силиконови форми за печене.
    Сега на пазара има доста различни марки и форми, кои са най добрите, все пак и там има сигурно ментета.
    До каква температура издържат?
    Изпичат ли равномерно?
    Има ли разлика във вкуса? Да не се усеща вкус на пластмаса или подобна гадост?
    Рецепти?

    Сегашните несиликонови форми които предлага са доста калпави след второто печене се драскат лесно,ръждясват и не ми се ще всяка седмица да купувам форми.

    Благодаря предварително.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    От: Силиконови форми за печене

    Аз ползвам и съм много доволна. Първо не ми заема никакво място формата, измивам я, прегъвам я и я прибирам, второ абсолютно никаква миризма на нищо, температурата е написана на етикета, на моите форми е 220 градуса. Изпича равномерно, но поне при мен да речем кекс се пече за по-дълго време. Това с по-дългото печене го отдавам на максималната температура. Марка честно казано не знам, но съм си накупила различни форми, четка за намазване на повърхности, ръкохватка и от всичко, което използвам съм супер доволна.
    "Дипломатът е човек, който ще ти каже да вървиш по дяволите по такъв начин, че да очакваш пътешествието с нетърпение."

    Коментар


    • #3
      От: Силиконови форми за печене

      Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
      Някой ползвал ли е такива силиконови форми за печене.
      Стават не само за печене но и примерно да оформиш в тях руска салата или снежанка пъхаш за няколко минути във фризера за да могат при изваждането да запазят формата, украсяваш с нещо и готово.
      Тези които купи жената с големината на средна тава и на всяка има по 6 формички.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        Re: Силиконови форми за печене

        Никъде не е описано обаче какво се отделя при печене (както и тефлона).
        Аз лично а и жена ми използваме стъклени форми + хартия за печене (вярно няма избор на различни формички но какво от това).

        Коментар


        • #5
          От: Re: Силиконови форми за печене

          Първоначално публикуван от Daniel;
          Никъде не е описано обаче какво се отделя при печене (както и тефлона).
          Аз лично а и жена ми използваме стъклени форми + хартия за печене (вярно няма избор на различни формички но какво от това).
          Това с различните форми е малък проблем при наличие на малко неръждаема стомана или друг подобен материал не е проблем да се изработи каквото и да е форма. Ако ти харесва като матириал грънчарска глина и майстор ще ти направи каквато искаш форма.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Re: Силиконови форми за печене

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Никъде не е описано обаче какво се отделя при печене (както и тефлона).
            Аз лично а и жена ми използваме стъклени форми + хартия за печене (вярно няма избор на различни формички но какво от това).
            Принципно нищо не трябва да отделя,ако е изработена както трябва.Повечето силиконови материали след преработката се стабилизират на 200гр в продължение на 4ч. и каквото има да отделя се е отделило.
            Само за информация,силикона е единствения материал за който се издава сертификат за медицински цели от каучуците.
            Вие си правете изводите.
            Кия Спортидж 2000тди
            Всеки шут отзад-е крачка на пред

            Коментар


            • #7
              Re: Силиконови форми за печене

              Само за информация,силикона е единствения материал за който се издава сертификат за медицински цели от каучуците.
              Признавам си, не съм чел за силикона но доводите ти са точни, интересно е с какво са оцветени, защото по скоро боята би била проблем.

              Заради малкия Ники ни се наложи да ползваме по "земни" материали. Не използваме тефлон и пластмаса, оловно стъкло, алуминий и тем подобни.

              Това с различните форми е малък проблем при наличие на малко неръждаема стомана или друг подобен материал не е проблем да се изработи каквото и да е форма. Ако ти харесва като матириал грънчарска глина и майстор ще ти направи каквато искаш форма.
              Това ми хареса много като идея Благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: Силиконови форми за печене

                Аз имам и ползвам от 4 години, много сме доволни стават и за печене и за замразявамене
                И формите са уникално красиви
                А що се отнася дали са вредни , то нека те са единственото вредно около нас!
                Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                :D

                Коментар


                • #9
                  От: Силиконови форми за печене

                  А някаква по конкретна марка, без такива от магазините за 1 лев. Не ми се иска да купувам по няколко пъти.
                  Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                  Dacia Duster 4WD

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X