Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете за ПАСТЪРМА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помогнете за ПАСТЪРМА

    Това бе началото.......Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01535.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5349981Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01536.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5349982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01534.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5349983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01537.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5349984
    LZ3YG

    Коментар


    • #62
      От: Помогнете за ПАСТЪРМА

      Тук е продължението.....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01538.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5350204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01539.jpg
Прегледи:1
Размер:174.7 КБ
ID:5350205
      LZ3YG

      Коментар


      • #63
        От: Помогнете за ПАСТЪРМА

        След кратко търсене на препоръчания в началото на темата - чимен , се оказа че Меркурий(фабрика за подправки) го имат но трябва да се обработва преди употреба.Обаче предлагат и готова смес за кайзероване (сладък червен пипер и чимен) каквато си купих.И реших да заредя нова партида вече с новата подправка.Взех свинско и телешко и веднага се породи въпроса :А защо никой не прави пилешко ? Какъв е проблема?

        Коментар


        • #64
          От: Помогнете за ПАСТЪРМА

          Първоначално публикуван от stefan stoev Преглед на мнение
          След кратко търсене на препоръчания в началото на темата - чимен , се оказа че Меркурий(фабрика за подправки) го имат но трябва да се обработва преди употреба.Обаче предлагат и готова смес за кайзероване (сладък червен пипер и чимен) каквато си купих.И реших да заредя нова партида вече с новата подправка.Взех свинско и телешко и веднага се породи въпроса :А защо никой не прави пилешко ? Какъв е проблема?
          Стефане, от същата смес си купих и ползвах за сърцата, плюс чубрица,черен пипер,чесън на прах,захар,лют червен пипер, но много малко и сърцата бяха престояли 48 часа в разтвор на морска сол с концентрация да плува яйце.Вадя изплаквам с хладка вода.....овалвам в подправките яко и на телта да се сушат.....мисля си, че няма да ги издържа и днес ще ги подкарам с бира.....десет дена стигат.....все пак е и празник
          LZ3YG

          Коментар


          • #65
            От: Помогнете за ПАСТЪРМА

            Ей,вярно бе.Честит празник!Ама нищо не каза за пилешкото?

            Коментар


            • #66
              От: Помогнете за ПАСТЪРМА

              Пилешкото......трябва да се опита тогава ще ти кажа!!!
              LZ3YG

              Коментар


              • #67
                От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                Първоначално публикуван от PARAPONERA Преглед на мнение
                Пилешкото......трябва да се опита тогава ще ти кажа!!!
                То за опитването и аз ще опитам ама най вероятно има причина да не се прави

                Коментар


                • #68
                  От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                  А, бе, ейй! Вие не постите ли бре! А честит празник и наздраве
                  Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                  0894328706

                  Коментар


                  • #69
                    От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                    Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                    А, бе, ейй! Вие не постите ли бре! А честит празник и наздраве
                    ЕЕЕЕЕЕЕЕ да де.......то пилешкото е постно....а свинските сърца, за които стана дума по горе са си абсолютно постни, особено във вид на пастърма...изобщо няма мазничко по тях
                    LZ3YG

                    Коментар


                    • #70
                      От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                      Това е очакваният резултат от творението ми, а вкуса наистина много приятно ме изненада....за първи път правя сърца и станаха невероятни.........аз си ги харесвам много, но това го потвърдиха и тези, които ги опитаха.....ако някой се заинтересува ще споделя и рецептата.... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01543.jpg
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5353659Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01544.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5353660Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01545.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5353661Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01546.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5353663
                      LZ3YG

                      Коментар


                      • #71
                        От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                        Kак не ви е срам.....да пускате такива снимки.....потекоха ми лигите..Гальо, кви са тез големи сърца бе....да не са от непослушковци от "Бялата пръст" Е кажи рецептата де.....
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #72
                          От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                          Мога ли и аз да дам своя принос към темата. Рецептата съм я усвоил от баба си, която явно имаше опит в тази област. Вземат се парчета месо- телешко или свинско без ципи с дебелина 3-4см. Полагат се в постелка от сол в тавичка и се засипват обилно. След две денонощия престой се изваждат от солта и се изплакват. Започва се сушене и пресоване. За целта на всяко парче се слага връвчица за окачване. През деня месото виси на проветриво място. Вечер баба ми го слагаше между две дъски и го газеше, а след това за през нощта го затискаше с тежък камък. Сутринта отново сушене на простора. Така около една седмица - сушене и пресоване. Аз осъвремених малко нещата като за пресоването използвах автомобилен крик и го запъвах под един трегер като натягах умерено. След тези процедури се приготвя кашичка от счукан чимен, червен пипер, много счукан чесън и вода. Получава се нещо като лютеница. В тавичка се поставят изсушените меса и се обвиват обилно с приготвената смес. Така отлежава една седмица. След тази седмица се изваждат парчетата, намазват се тънко с кашичката и се сушат 2-3 дни. Останалата кашичка е много приятна разядка - доста люта и уханна. При посочения начин на осоляване и сушене не се преосолява месото, а пресоването и сушенето му дават трайността.
                          о
                          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                            Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                            Kак не ви е срам.....да пускате такива снимки.....потекоха ми лигите..Гальо, кви са тез големи сърца бе....да не са от непослушковци от "Бялата пръст" Е кажи рецептата де.....
                            Тони, сърцата са телешки....по нагоре съм объркал, за което се извинявам....един познат ми донесе три броя, дълбоко замразени и не знаех какво друго да ги направя...като цена дойдоха супер...питах бащата на мой приятел и той ми даде начина за приготвяне.По горе някъде май бях писал ама мога и да повторя:
                            48 часа в разтвор от солена вода с разтворена морска сол с гъстота колкото да плува сурово яйце...изплаквам, оцеждам и обработвам с многото подправки, които съм описал по-горе,готова смес за кайзероване на месо, чесън, чубрица, сладък червен пипер, малко лютичък червен пипер, сол, захар, черен пипер и намерих едно пакетче шарена сол и него сложих и въобще всичко е по толкова колкото да ми хареса аромата.Обработвам обилно сърцата подправките и десет дни да съхнат.После с хладна биричка и други такива подробности......
                            LZ3YG

                            Коментар


                            • #74
                              От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                              Мерси, Гальо, тръгвам за телешки сърца......че имах една сушена свинска рибица ама свърши А и ти ме запали с тези снимки....Да видим какво ще ми се получи..
                              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                              Коментар


                              • #75
                                От: Помогнете за ПАСТЪРМА

                                Ето заради тази тема се регистрирах във форума!!! Тая година и аз започнах плахо с 3-4 кг месо от различни твари - теле, прасе и шиле. Всичко стана без грешка, мога и снимки да окача някой ден. Овчето най ми хареса по рецептата 4 дни в сол, като му се цеди водата, един ден притиснато между дъски, овалване в подправки и сушене за около седмица. Проблема на всичко е че свърши...

                                Имам въпрос към знаещите, ако сега започна да го правя в тези температури в София, дали ще съсипем материала? По друг начин казано, при какви температури трябва да спрем с весенето и да се задоволим с малките количества в хладилника?!? Терасата ми е северна, неостъклена и вътрешна за блока.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X