Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    От известно време добавям към рецептата една чаена лъжица винен оцет според мен така хляба става още по добър.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #77
      От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      От известно време добавям към рецептата една чаена лъжица винен оцет според мен така хляба става още по добър.
      Много е яка твоята рецепта. Не минава седмица да не те похваля на приятели с които споделяме хляба.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #78
        От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Много е яка твоята рецепта. Не минава седмица да не те похваля на приятели с които споделяме хляба.
        Благодаря за рекламата !
        Пробвай с винен оцет и сподели.
        Успех събота и неделя на лова!
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #79
          От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

          Я! Това е нещо ново! Какво се случва когато сложиш оцет?
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • #80
            От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            Първоначално публикуван от kozeboy
            Я! Това е нещо ново! Какво се случва когато сложиш оцет?
            Променя се текстурата на хляба.
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #81
              От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              И ние сме вече във вашият отбор. Два пъти правих хляб в домашната фурна и сега се чудя, какво правят тези нещастници в хлебопекарни че така развалят вкуса на истински хляб?! Повече няма да купувам хляб от магазините!

              Коментар


              • #82
                От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                И ние сме вече във вашият отбор. Два пъти правих хляб в домашната фурна и сега се чудя, какво правят тези нещастници в хлебопекарни че така развалят вкуса на истински хляб?! Повече няма да купувам хляб от магазините!
                У нас по същата причина от няколко години хляб от магазина почти не се купува! С тази разлика, че на мен не ми се удава правенето на хляб в хлебопекарната. Е, все още не съм се и пробвал, де! За сега само жената се справя с хлебопекарната.
                Казано е:
                -"Обичай ближния",
                щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                Коментар


                • #83
                  От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  У нас пък само аз засега правя хляб.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    И ние сме вече във вашият отбор. Два пъти правих хляб в домашната фурна и сега се чудя, какво правят тези нещастници в хлебопекарни че така развалят вкуса на истински хляб?! Повече няма да купувам хляб от магазините!
                    От една година сме купували хляб от магазин само докато кухнята беше в ремонт и нямаше къде да поставя уреда ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      Първоначално публикуван от Sibirski
                      У нас пък само аз засега правя хляб.
                      Добре дошъл в отбора, и да знаеш не си единствения!
                      Ако имаш въпроси насреща съм.
                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #86
                        От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        От два месеца и ние /аз/ сме в отбора. Подариха я на жената за рожденния й ден. Първия път беше провал. Веднага издирих хора с опит в начинанието и се оказа, че от всяко брашно и всяка мая - не става. И стриктно спазване на пропорциите в рецептата, особено водата. Сега си имам запас от брашно и мая и през вечер печем, предимно аз.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #87
                          От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Бих се радвал да споделиш горчивия си опит. За сега не сме попадали на брашно и мая които не стават, освен че за типов хляб си има особености при 100% чисто типово брашно. Е, ако ще се приема за антиреклама може и на ЛС.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            Вчера еднофамилицата, видя че на мен се дава много да правя хляб опитала се и тя. Равносметка 3:0 за мен. Не знам кво правила тя, но не станалооооо... Тестото не е втасало, и това е. Може би щото тя, Тома невярващ, сто пъти отваряла капака и пипала тестото?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              В месенето има две фази, като помежду им има почивка. Тогава се нагрява леко за да се активира маята. След тази почивка-по време на второто месене, и после-докато втасва не е добре да се отваря капака защото температурата пада, а това не е добре.

                              Друго което е възможно-да е смесила продуктите така, че още в началото маята да е в контакт със солта. Така тя се "убива" и не може да си свърши работата.

                              В нашата хлебопекарна хляба става много приятен за ядене, но само докато не е изсъхнал. Ако трябва да ям сух хляб-предпочитам този от магазина. Домашният като изсъхне става много ронлив и не е приятно.
                              Може и от рецептата да е, но сме си натъкмили една, и ползваме само нея.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                                Бих се радвал да споделиш горчивия си опит. За сега не сме попадали на брашно и мая които не стават, освен че за типов хляб си има особености при 100% чисто типово брашно. Е, ако ще се приема за антиреклама може и на ЛС.
                                А, вината май си беше наша. Първо се хвърлихме на една сравнително сложна рецепта от книжката към машината, маята я разтворихме във вода и това май сбърка пропорцията на водата - в крайна сметка се получи едно недопечено нещо което не ставаше за ядене. Нашата машина няма програма за допичане. На другия ден се оплаках на мойта магазинерка при която си пазарувам и тя набързо ми изнесе една лекция и ми даде мая на прах в пликчета за по едно печене и "специално" брашно. Ползвам най- бързата програма № 5 за 58 минути и сравнително елементарни продукти. Много е хубав топъл с масълце и шарена сол. За следващото ядене го препичам на филийки и пак с масълце. Колко холестерол вкарах...ма пък е вкусно и чувстваш някаква гордост и независимост от това дали си забравил да купиш хляб или се е свършил твоя тип.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X