Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Здравейте, колеги! Понеже не било срамно да попиташ, реших и аз да питам за една издънка. От около половин година ползваме хлебопекарна "Мидеа". Всико по самата машинка се ядва, но имам проблем с приготвянето на хляб с добавяне на ръжено брашно. Когато при количество от 700гр брашно по рецепта, смеся 400 бяло и 300пълнозърнесто хлябът излиза перфектно бухнал. Когато сместа е 400бяло+200пълнозърнесто+100ръжено пълнозърнесто, резултатът е това "тухле":

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS854718.JPG
Прегледи:1
Размер:366.1 КБ
ID:5556557

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS854716.JPG
Прегледи:1
Размер:379.2 КБ
ID:5556558

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS854717.JPG
Прегледи:1
Размер:405.1 КБ
ID:5556559

    Само аз ли си въобразявам или трябва все пак да е по-бухнал. Ако допускам грешка при "готвенето", моля някой да ме просветли! Благодаря предварително!

    П.П. Обикновено го приготвям на програмата за пълнозърнест хляб. Ползвам френска суха мая.
    Последно редактирано от коко келеша; 25-01-14, 11:01.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      Колеги сдобих се с ето тази хлебопекарна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI5725.jpg
Прегледи:2
Размер:119.4 КБ
ID:5569100 модела е 7703
      Ще съм много благодарен ако някой от Вас сподели ръководство за употреба и рецепти за хляба по програмите и.
      Последно редактирано от Дочев; 09-03-14, 11:36.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        Лидл - готова смес "рустика..." Само се слага по-малко вода от предписаното, за да не прави кухина. Един пакет на два пъти, програма по избор
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Здравейте, колеги! Понеже не било срамно да попиташ, реших и аз да питам за една издънка. От около половин година ползваме хлебопекарна "Мидеа". Всико по самата машинка се ядва, но имам проблем с приготвянето на хляб с добавяне на ръжено брашно. Когато при количество от 700гр брашно по рецепта, смеся 400 бяло и 300пълнозърнесто хлябът излиза перфектно бухнал. Когато сместа е 400бяло+200пълнозърнесто+100ръжено пълнозърнесто, резултатът е това "тухле":


          Само аз ли си въобразявам или трябва все пак да е по-бухнал. Ако допускам грешка при "готвенето", моля някой да ме просветли! Благодаря предварително!

          П.П. Обикновено го приготвям на програмата за пълнозърнест хляб. Ползвам френска суха мая.
          Коко, споделям от моите опити, само че с Мулинекс.
          Според мен е нормално при добавка на ръжено да се получи това. Ръженото изисква по- дълго време за втасване.

          Не направих онзи ден снимки за неуспешния ми опит с добавка на нахутено брашно.
          За първи път получих отвратно невтасало нещо-като неопечена тухла, хем с повишено количество мая- 3/4 пакетче суха.

          Иначе за нормален и пълнозърнест пшеничен , ползвам по 1/2 пакетче, по моята рецепта-пост 120.

          А- и друго- вадя хляба веднага след края на програмата -иначе горната кора се получава като при теб.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            Според мен е нормално при добавка на ръжено да се получи това. Ръженото изисква по- дълго време за втасване.
            Май си прав. Гледах една книжка с рецепти на Мулинекс и там снимките на ръжените хлебчета бяха като моите.

            Не направих онзи ден снимки за неуспешния ми опит с добавка на нахутено брашно.
            За първи път получих отвратно невтасало нещо-като неопечена тухла, хем с повишено количество мая- 3/4 пакетче суха.
            При мен няма проблем с изпичането а само с "фотогеничността" на горната кора. Ако съм разбрал правилно упътването към машината, една от програмите позволява създаване на собствено "разписание" - време за месене, втасване и т.н. Ще взема да рискувам и да съчиня една "компилация" за работа с повече ръжено брашно.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
              Ще съм много благодарен ако някой от Вас сподели ръководство за употреба и рецепти за хляба по програмите и.
              Моята е такава
              http://picbg.net/pic.php?u=30970DmnkF&i=367220
              но мисля,че е същата. Ще проверя тази вечер какво ми е останало от упътването(ако е останало) и ще ти го пратя.
              Иначе белия хляб го правя по тази рецепта
              За да получиш 750 гр хляб, трябва да използваш малко повече от 500 гр брашно.
              Купувай от това на София Мел.
              Брашно "Ола"
              Брашно "Екстра"
              Брашно тип 500
              Аз купувам "Екстра".
              При мен се получава с 540 гр. и четвъртинка прясна мая - 10-11 грама.
              Водата ми е 280 гр. Пиша грама, а не млл, защото я тегля.
              1 чл сол и 1 чл захар.
              Първо в контейнерчето наливам 25 гр. олио или разтопено краве масло.
              Общото количество вода затоплям до темп. около 35 градуса.
              В една чаена чаша слагам маята и захарта и наливам от затоплената вода, колкото да покрие бучката мая.
              Разбърквам с пръст да се разтвори маята и добавям една пълна с връх супена лъжица от общото количество брашно в чашата при разтворената вече мая и отново разбърквам до получаване на хомогенна смес. Изчаквам 10тина минути, докато сместа в чашата шупне и удвои обема си. Останалата вода добавям в контейнера при маслото.
              Солта слагам в брашното и я разбърквам в него за да се размеси добре , но след като съм си взел една лъжица за захранване на маята. Не бива да се слага сол при маята!
              След като маята шупне, я добавям в контейнера и отгоре насипвам всичкото брашно. Пускам на програма 1 (на първата снимка) и crust (при теб color) на H. В повечето случай допичам около 15 мин. на 8 пр. (bake only - при теб символ)
              Винаги перфектен резултат.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0003.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:5570401
              Успех.
              Последно редактирано от venciru; 10-03-14, 14:27.
              Венцислав Петров
              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
              0889 62 8четири 6четири

              Коментар


              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                Моята е такава
                http://picbg.net/pic.php?u=30970DmnkF&i=367220
                но мисля,че е същата. Ще проверя тази вечер какво ми е останало от упътването(ако е останало) и ще ти го пратя.
                Иначе белия хляб го правя по тази рецепта
                За да получиш 750 гр хляб, трябва да използваш малко повече от 500 гр брашно.
                Купувай от това на София Мел.
                Брашно "Ола"
                Брашно "Екстра"
                Брашно тип 500
                Аз купувам "Екстра".
                При мен се получава с 540 гр. и четвъртинка прясна мая - 10-11 грама.
                Водата ми е 280 гр. Пиша грама, а не млл, защото я тегля.
                1 чл сол и 1 чл захар.
                Първо в контейнерчето наливам 25 гр. олио или разтопено краве масло.
                Общото количество вода затоплям до темп. около 35 градуса.
                В една чаена чаша слагам маята и захарта и наливам от затоплената вода, колкото да покрие бучката мая.
                Разбърквам с пръст да се разтвори маята и добавям една пълна с връх супена лъжица от общото количество брашно в чашата при разтворената вече мая и отново разбърквам до получаване на хомогенна смес. Изчаквам 10тина минути, докато сместа в чашата шупне и удвои обема си. Останалата вода добавям в контейнера при маслото.
                Солта слагам в брашното и я разбърквам в него за да се размеси добре , но след като съм си взел една лъжица за захранване на маята. Не бива да се слага сол при маята!
                След като маята шупне, я добавям в контейнера и отгоре насипвам всичкото брашно. Пускам на програма 1 (на първата снимка) и crust (при теб color) на H. В повечето случай допичам около 15 мин. на 8 пр. (bake only - при теб символ)
                Винаги перфектен резултат.[ATTACH=CONFIG]690162[/ATTACH]
                Успех.
                Благодаря много!
                Но ако можеш да ми разгадаеш символите от менюто на моята ще съм много благодарен. Тези стрелки и хлябове с трохи . Не опря хляба в капака значи може и по-голям от 750гр. може да се пече.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  Дочев, изпече ли хляб?
                  0885600006 - Чичо Коце

                  Коментар


                  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    Да, но може по голям. В момента пробвам по-голям.
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      Много дълъг тоя "момент".....да не излезе 2кг хляб!?

                      Коментар


                      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        За по-голям сложи 50% повече захар от посоченото и ше избие капака!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          За по-голям сложи 50% повече захар от посоченото и ше избие капака!
                          Не можа да се надуе много, това за захарта майтап ли е?
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            И ще стане козунак?

                            Коментар


                            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                              Не можа да се надуе много, това за захарта майтап ли е?
                              Въобще не е майтап. Захарта е тази, която взаимодейства с маята и засилва ферментацията.
                              Причини за да не набъбне /степенувам по важност/:
                              - некачествено брашно
                              - стара мая
                              - много добавки /семена и т.н./, които блокират действието на маята

                              Пека хляб от почти 5 години. Купувам хубаво брашно от София Мел и суха мая от Кауфланд.
                              Имал съм неуспехи, но винаги са били свързани с типа на брашното. Домашното брашно не е най-подходящото. Ако се ползват ръжени брашна и смеси, то никога няма да имаш набухнал хляб. Ако се ползва по-старо брашно - задължително пресяване.

                              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                              И ще стане козунак?
                              Няма как. Рецептата за козунак е доста различна.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Домашното брашно не е най-подходящото. Ако се ползват ръжени брашна и смеси, то никога няма да имаш набухнал хляб. Ако се ползва по-старо брашно - задължително пресяване.
                                Домашното брашно няма стабилизатори и набухватели(или нещо подобно беше), затова смятам, че е доста по-здравословно от купешкото. За типовото важи същото, като при него добавяме малко набухвател(или каквото беше), но спестявам стабилизаторите, които са по-вредни, според познат хлебопроизводител. Хляба на вид с домашно брашно си става като с купешко. Към ръженото брашно добавяме 1/3, до 1/2 бяло, когато искаме да е пухкав хляба и полу-полезен . Разните там семки, които се добавят не съм забелязал да пречат на вида му. Количеството вода е важно, понякога жената добавя и лъжичка кисело млеко . Маята при нас не е суха. Все пак жената се занимава, аз само нося брашното.....
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X