Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли някой, който да е вегетарианец?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли някой, който да е вегетарианец?

    Има ли някой, който да е вегетарианец?Интересува ме възможността за пълноценно хранене без използване на животински продукти. Искам само да уточня, че целта ми е не да откажа животинските продукти, а да ги намаля в менюто до разумния минимум - веднъж седмично...
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Публикувайте отговор

  • #2
    От: Има ли някой, който да е вегетарианец?

    "Веднъж седмично" е по-скоро неразумен максимум, отколкото "разумен минимум". Дори според мен ще има обратен ефект (ще си затормозиш организма)! За да усетиш изобщо някаква трайна промяна, ще са ти нужни 2 - 6 месеца (това е индивидуално). Ако пък не консумираш никакви месни продукти 6 месеца, после вероятно ще ти се стори абсурдно да го правиш веднъж в седмицата. Не се нуждаеш от някаква специална диета - същите неща, които си харесваш и сега, но приготвени без месо. Курбан и пача ги изключваме разбира се ! Само не се залъгвай по разни "заместители" соеви, моеви и прочие боклуци. Ако се замислиш, само вариантите да се сготвят картофи без месо са безброй. Не съм чул някой да е страдал от липса на хранително разнообразие, заради това, че е вегетарианец. По-големият проблем е "социалният". Дори и в този форум, има хора, които мислят вегетарианците за слабоумни. Такива със сигурност ще има и в семейството ти и в по-близкото ти обкръжение. Ако досега не е ставало дума, ще ги разпознаеш по това, че в общия случай са необразовани хора, с ниска обща кулутура, които намират сила идентифицирайки се с мнозинството. По правило, същите "мразят" още циганите, негрите, талибаните, педерастите, успелите... и изобщо всички ,,различни" за които се сетиш. Иронията е, че в повечето случаи, прикрито са част от някоя от изброените групи Но щом имаш идея за хранене без месо, описаният типаж не би трябвало да те притеснява!
    Последно редактирано от Kamen13; 11-10-10, 17:38.

    Коментар


    • #3
      От: Има ли някой, който да е вегетарианец?

      Благодаря за отговора!
      Наистина, не искам да ставам "вегетарианец-рецидивист", както шеговито коментираме хората, които отказват даже да ползват прибори, с които е докосвано месо.
      Много истина има, когато пишеш, че ще е абсурдно да се помисля за месо след 6 месеца. Пробвал съм скромно да избявам меса в продължение на 3-4 седмици, и след като опитах отново - наистина отначало беше малко неприятно...
      Сблъсъка в разбиранията за хранене по-скоро е на семейно ниво, и още по-рано - на родителски, понеже много дълбоко е застъпено убеждението, че всекидневно трябва да присъства "мръвчицата" в менюто. Ако не на обед и вечеря, поне на вечеря... :-) Когато се коментира в къщи "избягване на месни продукти" първата реакция е страх да не отслабне организма от което да последват заболявания... :-)
      Друг интересен въпрос ми се върти в главата: Дали някой познава вегетарианец, който се увлича от силови спортове? За диетата в сумото сме чели всички. Интересно ми е тия момчета, с големите бицепси...
      Поздрави!
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Има ли някой, който да е вегетарианец?

        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
        Дали някой познава вегетарианец, който се увлича от силови спортове? За диетата в сумото сме чели всички. Интересно ми е тия момчета, с големите бицепси...
        Какво по-точно за тях? Напиши "спортисти вегетарианци" в гугъл и готово. Иначе отговорът ще е на ниво - "познавам един, който..." Всичко, което природата е отредила на човек, го е отредила на този, който не яде месо. Иначе щеше да го създаде с големи остри зъби без кътници и резци, с дълги здрави и остри нокти, друг слух, обоняние и т.н. Вместо това му ги отнела, но пък е му е дала разум. Е, от това нищо не следва автоматично, но мисля, че си струва да се пробва! Винаги има и вариант да се ползва чуждо знание (стереотипи) и да приемаш безкритично масовото мнение (стадно съзнание).

        Коментар


        • #5
          От: Има ли някой, който да е вегетарианец?

          А бе я си лапай мръвки и да не ти пука

          Коментар


          • #6
            От: Има ли някой, който да е вегетарианец?

            комшията ми е вегетарианец но повървай ми не е по евтино. постоянно има различни кълнове за помече минерали и витамини. иначе яде всичко расло не на кокъл. Соевите продукти не са толкова лоши както някой каза. Аз съм пробвал за едни пости 40 дена без месо и не е проблем. Хпвах си като количество колкото и преди и дори свалих 3 кг.сега пак си качих де, но си хапвам и мръвколяк. идеята на постите и вегетариянството е да се освободи организма ни от натрупаните токсини които си набавяме с месото. Те пък се отделят от животните при всеки стрес особено при клане.
            Honda CR-V I 2000 г.
            0 осем 96 осем три 3 сто и 10

            Коментар


            • #7
              От: Има ли някой, който да е вегетарианец?

              Първоначално публикуван от spoko Преглед на мнение
              комшията ми е вегетарианец но повървай ми не е по евтино. постоянно има различни кълнове за помече минерали и витамини. иначе яде всичко расло не на кокъл. Соевите продукти не са толкова лоши както някой каза. Аз съм пробвал за едни пости 40 дена без месо и не е проблем. Хпвах си като количество колкото и преди и дори свалих 3 кг.сега пак си качих де, но си хапвам и мръвколяк. идеята на постите и вегетариянството е да се освободи организма ни от натрупаните токсини които си набавяме с месото. Те пък се отделят от животните при всеки стрес особено при клане.
              Колега, идеята на поста не е точно тази, но това е мое виждане.
              Хората на времето не са ходили всеки ден по месарниците и да си ядат месо. Произвеждаш - ядеш! Прасета се колят по Коледа- Защо? Ами защото тогава стават готови за колене и като се заколят месото може да се съхранява в "хладилника", времето е студено. Като го изяде челядта, постиш Великденските пости, до тогава стават за ядене агнетата, и т.н.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                От: Има ли някой, който да е вегетарианец?

                правси, не на постите а на вегетариянството. Макар че малко е сбъркано да гледаш една току що изпечена пържола и да си викаш по-добре спанак
                Honda CR-V I 2000 г.
                0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X