Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

    Не съм от София , от Пловдив съм . Поръчах си сега , от тази паста Гой зелената най финната - тонкая . Да видим какво ще стане . Ако не стане , или не намеря , след време може да ти пиша . Поръчах си и 2 камъчета за заточване , естествени едното е 700 другото е 1000 грит , от градешки камък , пясъчник някакъв . Евтини , меки и бързи ,сигурно пускат каша , за оправяне на остриетата . Поръчах си и още 3 бръснача , единия е Голд Долар и ще го търкам много . Поръчах си гьон и дойде - няколко парчета по 60 см - много е добър , утре ще го направя на колани .Едно парче гьон , намазах със специален тоник за кожена и дървена мебел , съдържаща минерално масло и течен парафин и восък . Омекна много по добре ,и стана изобщо , по хубаво от глицерола . Изсъхна тотално и не седи ,толкова мазно , на кожата . Също я изправи добре . Общо взето , бая неща си поръчах , евтини , но докато се науча . Даже днес ми донесоха , един колан от Волво ,чисто нов , за стропинг колан . Във страйт рейзър форума , дават хората много готини отзиви ,за този тип колани , найлонова мрежеста уплетка , финна . Подобно изпълнение , като лененият строп на оригиналните колани . Не знам , на мен засега , коланите ми са вече 3 , имам и на дъсчици направени стропчета със гьон , станаха много добре , и ми излезоха без пари . В последствие мисля , като се науча да не го режа колана да си взема , този , който препоръчват тука , от 40 лева , много хубав изглежда .
    Вече 3 пъти се бръсна с бръснач , и много ми харесва, не мисля да се връщам към самобръсначката . Нямам много средства , но имам желание и избрах да започна с по евтини варианти на всичко , докато се ориентирам и науча . Както казват на запад - първата кола трябва да е бричка за да се научиш , и да я разбиеш със кеф ха ха ха .
    Днес видях в ДМ четката от язовец за 12 лв - ми много е добра наистина , на живо изглежда по добре от на снимката . Видях и една на омега , свински косми и тя е хубава - по гъста е от тази моята свинската . И дръжката е хубава плътна . Обаче тази на Балея е много готина - със стойка си е да виси обърната , абе класика - за цената е направо смъртоубийствено качествена .
    Харесах си и едно камъче на Макита 1200 грит за заточване , но прехвърлих малко лимита за месеца , та другия , ха ха ха . Мисля , тия финните гритове камъни от 2500 3000 нагоре да ги заменя със полир пасти на строп , така по евтино ще ми дойде , все пак няма да ставам професионален точилар я . Като гледам , във форумите хората как купуват камъни , десетки модели естествени изкуствени , по 100 лева и нагоре броя . Чудя се , изобщо имат ли какво да точат толкова на тях , то много ножове и бръсначи много нещо сигурно . Не че е лошо , камъните са супер , аз ако можех щях да взена Нортън и аз но , това са профи инструменти . Повече са за ножовете , бръснача веднъж го точиш , и след това ,е важен добрия колан и строп за поддържане , или аз се бъркам .

    Коментар


    • #17
      От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

      Ха здравейте , значи вчера на новите си камъни , търках 3 часа новия си Голд Долар 66 . Бая игра със Дремела и шкурка падна . Моя беше доста крив и несиметричен , за разлика от този на колеги . Острието , беше със лека усмивка ,и след 1 чак търкане на синтетичен камък 400 грит , стана право , сигурно свалих към 1 мм във най високата част . Гръбнака, пилих с дремела и едни абразивни барабани със шкурка на тях . Изправи се , също носът , дебелата част на гръбнака беше крив и с леко мини дефектче , та го изправях . В началото на острието предпазетеля където се хваща и ти опира пръста беше бая голям и тръкнат грубо на шмиргела , и там игра дремела , изтъних го да ляга задната част на острието на кайша , хубаво .
      Значи бая търкане бая нещо , сега е остър като руска лъжица . Предстой хонинг на естествените камъни , и след това както си му е реда . Взех си една паста Гой зелена - тонкая . Дават я големината от 0.5 до 1 микрон , видях разликата с моята , бяла . Значи моята е много едра , реших да изтъркам надписа Голд долар и със зелената гой не стана , само полирах острието . Обаче бялата се справи за секунди като го остави полулъскаво полуматово . Което ме навижда на мисълта че е доста по едра от това за което я мислех . Двете естествени камъчета , дойдоха нови , неравни със следи от дисковете за рязане . Търках ги 2 часа върху мокри шкурки на равна повърхност , докато станаха равни . Завърших на 800 шкурка . Значи много са абразивни , супер точат , нито са меки като синтетичните , нито са много твърди , пускат си леко каша . Като тръкнеш отгоре , със финна шкурка пускат , страшна , финна каша , дето точ(и страшно . За 10 минути минах всичките 5 кухненски ножа на нея и станаха много остри . Единия е много гадна стомана , няма наточване на почти нищо . Синтетичния е 180 400 грит немски някакъв , мек и но много абразивен , за грубо загочване е супер .
      Та много се кефя , от утре почвам ако хонинг и стропинг , чакам още 2 бръснача да дойдат и да ги почвам . Успехи на всички колеги .

      Коментар


      • #18
        От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

        Браво колега Успех и на теб!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #19
          От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

          Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
          Ха здравейте , значи вчера на новите си камъни , търках 3 часа новия си Голд Долар 66 . Бая игра със Дремела и шкурка падна . Моя беше доста крив и несиметричен , за разлика от този на колеги . Острието , беше със лека усмивка ,и след 1 чак търкане на синтетичен камък 400 грит , стана право , сигурно свалих към 1 мм във най високата част . Гръбнака, пилих с дремела и едни абразивни барабани със шкурка на тях . Изправи се , също носът , дебелата част на гръбнака беше крив и с леко мини дефектче , та го изправях . В началото на острието предпазетеля където се хваща и ти опира пръста беше бая голям и тръкнат грубо на шмиргела , и там игра дремела , изтъних го да ляга задната част на острието на кайша , хубаво .
          Значи бая търкане бая нещо , сега е остър като руска лъжица . Предстой хонинг на естествените камъни , и след това както си му е реда . Взех си една паста Гой зелена - тонкая . Дават я големината от 0.5 до 1 микрон , видях разликата с моята , бяла . Значи моята е много едра , реших да изтъркам надписа Голд долар и със зелената гой не стана , само полирах острието . Обаче бялата се справи за секунди като го остави полулъскаво полуматово . Което ме навижда на мисълта че е доста по едра от това за което я мислех . Двете естествени камъчета , дойдоха нови , неравни със следи от дисковете за рязане . Търках ги 2 часа върху мокри шкурки на равна повърхност , докато станаха равни . Завърших на 800 шкурка . Значи много са абразивни , супер точат , нито са меки като синтетичните , нито са много твърди , пускат си леко каша . Като тръкнеш отгоре , със финна шкурка пускат , страшна , финна каша , дето точ(и страшно . За 10 минути минах всичките 5 кухненски ножа на нея и станаха много остри . Единия е много гадна стомана , няма наточване на почти нищо . Синтетичния е 180 400 грит немски някакъв , мек и но много абразивен , за грубо загочване е супер .
          Та много се кефя , от утре почвам ако хонинг и стропинг , чакам още 2 бръснача да дойдат и да ги почвам . Успехи на всички колеги .
          Има ли снимки "преди и след"?
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #20
            От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

            Значи ,нито снимки свястни мога да направя , нито мога да отговоря на лично съобщение , още . Камъчетата са от продавалник , евтини , а това на Макита , няма линк , само където продават макита , на живо . Дойдоха , още 2 бръснача един Корона и меч , със острие барбер нотч , със специфично острие е , и един Солинген хоби 60 Дипломат . Криви , криви , усмихнати . Изправях ги първо , солингена ми взе здравето , много е твърд и жилав .
            Надявам се , като ги заточа и сменя дръжките да направя една колективна снимка , със колани и всичко и нататък , като може да я постна , по късно .
            Голяма зарибявка тези бръсначи , много Дзен , голяма медитация това точене , тоя стропинг . С часове работа , аз не вярвах , ама е така .
            Иначе бръсненето с бръснач е уникално , аз няколко пъти вече се бръсна ,и всеки път по бързо , но ми се струва , че всеки път ,е по тъп бръснача , може би още не съм го вкарал във форма , и имам големи очаквания .
            Открих , че при мен този колан, който изгладих със 1000 шкурка и стана , като огледало , не действа , така , като един друг , по грапав .Може и да си внушавам , но бая стропинг падна , ефект нула . Не знам , то на клиповете лесно изглежда , но на живо го правиш и нищо . Звука същия , голана леко хлабав , нали не е супер опънат , от супер кожа, и нищо . То със времето ще тръгне де , ама докато тръгне .... ха ха ха ха

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X