Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

    Четох на няколко места за подобрители и най-вече хромоксид- зелената пудра.Четох и че някой от вас ползват такъв вид подобрител и го полагат върху каиша, НО не става ясно: 1. от коя страна на каиша се полага- кожа или ленено платно/лента, 2 .ако се полага върху кожата от коя страна на кожата се полага-лицева или обратната грапава(вътрешна) страна на кожения каиш? 3. Използва ли се мазнина за замазване/полагане на хромоксида по кожата/лена и каква е мазнината- животинска или растителна, течна или кашообразна? 4. Най-накрая може ли каиша да се ползва с положен върху кожата хромоксид подобрител, без да има място върху което да няма положен хромоксид или ако се използва хромоксид подобрител върху кожения каиш е задължително да остане и кожа/страна от каиша която да е чиста без да има хромоксид или каквито и да е други подобрители, тоест да се ползва и плъзга по него бръснача, върху чистата кожа, така както е получен каиша от магазина? Въпроса ми е основно за полагането на хромоксид върху кожата, защото ленената лента може да се изпере и хромоксида да се отмие от лентата, но за кожата ведъж положен хромоксида не виждам как може да се махне/измие от нея?Моля отговорете, защото съм точно пред решаването на гореизложените въпроси.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Подобрители, видове, ползване и начини за полагането им

    Хромоксид използвам САМО върху сукното.Полага се много малко,но навсякъде.Независимо дали е под формата на паста или прах,от кожата се отстранявя със шкурка,но не препоръчвам полагането му върху кожената част.За нея си има други неща.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Подобрители, видове, ползване и начини за полагането им

      Хм, това хромоксид не е ли хромов двуокис?
      И това зеленото не е ли паста ГОИ?

      Коментар


      • #4
        От: Подобрители, видове, ползване и начини за полагането им

        Добре де дайте малко повече подробности за начина на ползване на подобрителите.Какви са различните видове подобрители и къде се изпозлват?Как се нанасят и с какво?Може ли да се ползва всеки път хромоксид когато се минава бръснача върху сукното и след/преди всяко бръснене ли става това минаване на бръснача през сукното и кожената част на каиша?Имате ли сукно което е само с хроксид и отделно такова което е без хромоксид?Смесва ли се хромоксида с мазнина-растителна или животинска е и каква точно ползвате вие?Какви други подобрители се използват за сукното от лен и какви за кожата на кожения каиш.Как се полагат и какво се използва при полагането им?Освен хромксида какво друго се ползва за сукното и какво друго за кожата на каиша?Ползва ли се мазнина и каква.Момчета кажете каквото знаете, ако не желаете добре ...
        Последно редактирано от Justif; 14-04-13, 20:21.

        Коментар


        • #5
          От: Подобрители, видове, ползване и начини за полагането им

          Колега,повечето ти постове звучат като на обидено дете или всеедно някой умишлено крие нещо от теб.Ако прочетеш цялата тема е редно да ти стане чсно,че никой не крие познанията си.Вежливост и учтивост са неща,които не е срамно да присъстват в комуникацията между непознати хора.Особено в случаите,когато едните помагат на другите с нещо,па било и информация.

          П.С.
          Нещата за които пишеш не са подобрители.Видове абразиви са,затова и шмиргела,например,не е подобрител...
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Подобрители, видове, ползване и начини за полагането им

            Прав е Бат Пепо, абразивите са си абразиви. Затова и промених името на темата, че така е крайно неясно. Колкото до използването им, то нещата са много сложни. По принцип, на платненият каиш е допустимо добавянето на абразивна паста, но трябва да имате някои неща предвид. Първо, платненият каиш е първа стъпка към коженият, без никакви добавени абразиви към него. Идеята е, да обере, малките невидими с просто око стърчащи зъбчета, така че, да не дерат по коженият каиш. За тази му цел, абразиви не са нужни. Но ако не разполагате с добри камъни, с които да направите перфектно заточване на режещият ръб, може да коригирате това донякъде, с абразивна паста върху платненият каиш. Използват се за целта пасти с размер на зърното под 3 микрона... Да речем PUMA extrafein или подобни.

            За кожата, аз не бих препоръчал добавяне на абразиви в никакъв случай. Никакви абразиви. Самата кожа, има съвсем приблизително грит от порядък по-голям от 30 000 (това много зависи от самата кожа и нейната обработка) така че добавянето на абразиви снижава точно качеството, което очакваме от нея. Възможно е, евентуално, добавянето на супер фин абразив, и то ако имате няколко каиша, така че, да ги степенувате. Тук проблемът е, че са да има смисъл това, този абразив трябва да има размер на зърното максимум, четвърт микрон. Да има такива абразиви, това са обикновено диамантени пасти. Но имайте предвид, че тези абразиви, вероятно няма да можете да намерите или ако намерите, ще са на цена над 200-300 евро за няколко грама...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

              Благодаря .междувременно изгледах три видеофилмчета в интернет за заточването на бръснач от начало до край с включени всички камъни за заточване, хромова паста и стропинг на каиш и в значителна степен нещата ми се изясниха.Ща не ща ще похарча пари и за една Нанива Чосера 10 000 грит-набеязал съм сайта, макар че ще ми излезне по-скъпо с около 50 лева от един друг сайт който за съжаление не доставя до Бг. До края на седмицата ще се отчета със снимки на бръснач...

              Коментар


              • #8
                От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

                Успехи желаем! С Нанивата, по-внимателно в началото, мека е, лесно се дълбае..., пък за да имате добро острие си трябва съвършено плосък камък. Преди 10000-та Нанива, е добра идея за още поне два грита, че иначе ще я изтъркате ненужно... Не че не съм пробвал да почвам точене направо на 8000... и така един месец, но не е това начина... с течение на времето го разбрах... по трудният начин.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Подобрители, видове, ползване и начини за полагането им

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  Прав е Бат Пепо, абразивите са си абразиви. Затова и промених името на темата, че така е крайно неясно. Колкото до използването им, то нещата са много сложни. По принцип, на платненият каиш е допустимо добавянето на абразивна паста, но трябва да имате някои неща предвид. Първо, платненият каиш е първа стъпка към коженият, без никакви добавени абразиви към него. Идеята е, да обере, малките невидими с просто око стърчащи зъбчета, така че, да не дерат по коженият каиш. За тази му цел, абразиви не са нужни. Но ако не разполагате с добри камъни, с които да направите перфектно заточване на режещият ръб, може да коригирате това донякъде, с абразивна паста върху платненият каиш. Използват се за целта пасти с размер на зърното под 3 микрона... Да речем PUMA extrafein или подобни.

                  За кожата, аз не бих препоръчал добавяне на абразиви в никакъв случай. Никакви абразиви. Самата кожа, има съвсем приблизително грит от порядък по-голям от 30 000 (това много зависи от самата кожа и нейната обработка) така че добавянето на абразиви снижава точно качеството, което очакваме от нея. Възможно е, евентуално, добавянето на супер фин абразив, и то ако имате няколко каиша, така че, да ги степенувате. Тук проблемът е, че са да има смисъл това, този абразив трябва да има размер на зърното максимум, четвърт микрон. Да има такива абразиви, това са обикновено диамантени пасти. Но имайте предвид, че тези абразиви, вероятно няма да можете да намерите или ако намерите, ще са на цена над 200-300 евро за няколко грама...
                  Точно такъв пост ми липсваше в темата за каишите. Все се чудех защо е нужно да се "каишира" бръснача след като кожата не е абразив. А то излезе, че е...
                  Също се чудех ако няма паста за сукното дали да го използвам, в мазането с паста виждах единствения му смисъл, и не съм го ползвал. Утре ще мина няколко пъти през него преди да обърна на каиша.

                  Добре е и в другите теми да има такива разяснения-като за лаици в бръсненето с бръснач.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

                    Кольо, то дори и простите неща, ако иска човек да ги направи, както трябва си е цяла наука... Ще е най-лесно, като имаш някакви въпроси направо питай, пък все някой ще отговори...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

                      Здравейте , благодаря за информацията . Преди мислех бръсненето с бръснач за отживелица , но сега вече смятам , че е най съвършенният начин на бръснене .
                      Имам няколко малки въпроса , първо зелената пудра - хром оксид , откъде я купувате , най евтино и изгодно , като цена - качество . Второ , аз заточих моя бръснач със шкурка , но понеже чакам още 2 в момента , откъде да си купя някакъв камък ,със малък грит . Не важното да е много качествен и скъп , не обичам вещите ми да ме надживяват , . Просто да върши работа , и да е на нормална , прилична цена . Нямам възможности , така че ще се придържам към бюджетният вариант със реставрация на запазени , стари бръсначи .
                      Обръснах се и първия път стана перфектно . Лошото е , че ми хареса и сега из тъпча по пътеката , след вас . Мисля да си взема сега един Солинген Дипломат втора ръка и един Голд долар и да ги заточа . Много го хвалят този Голд долар , по чуждите форуми . След 3 4 дни работа по него , ктавал прекрасен , работен бръснач . Ако някой има препоръки или съвети към мен , или желание да ме насочи , ще се радвам много . Ако продавате някое ваше запазено острие , или стар бръснач , руски или друг , моля пишете , да не се зверя по сайтове и да търся .
                      Извинявам се предварително , нов съм и не знам , доста неща , относно форума . Надявам се да се свържа с Администратор , да ме насочи към попълване на задължителната форма на Аватара и подписа , нещо не се справих сам .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

                        Rusen аз си продавам DOVO Bismarck 6/8 ,купуван нов и дозаточен от двама уважавани членове на форума! Ползван 4-5 пъти. Причината е ,че получих поръчков подарък Wacker от жената.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

                          Сигурен съм , че Довото е невероятно , но и цената ще е такава . Аз съм още начинаещ , и несъм за такива остриета . Пък и няма да е тоя месец понеже вече си поръчах 2 запазени - един Солинген и още един руски ,и ще си освежа и ползвам .Също и един Голд долар си поръчах и ще го търкам докато хвана мазоли . Ако не са ме разбрали , съфорумниците , нямам такива способности за Дово , Филхармоника или Векер - то ясно че са прекрасни остриета . Говорим за бюджетни , резливи бръсначи Иначе , ако ми изпадне някой лев ще се обадя веднага , не се съмнявай , може да пратиш цената на лични . Сега започвам и трябва да се пооборудвам , пък пари за "Мерцедес "- а на бръсначите , нямам .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

                            Момчета , абе моля ви кажете от къде купувате тоя хром оксид бе . Видях само на 1 място ,ама то 5 - 6 грама за 10 лв , за едно намазване на каиша , ха ха ха . Няма ли, някъде по добра оферта , скъсах нета , само един пигмент излезе , ама не се знае колко е ситен . Тази паста Гой зелената , не е ли същото нещо , но и тя май е в 3 варианта - едра , средна и ситна . Откъде да взема от тоя хром оксид . Някой ако е купувал отвън , на по големи разфасовки , да свирне да си взема от него . Аз иначе имам едни шлайф пасти , но са бели , от грубите за шлайфане . Пробвах с тях работи , но ми се струва , че след финно камъче , дава затъпяване даже , нанесена на кожен строп .Благодаря ви предварително .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Абразиви, видове, ползване и начини за полагането им

                              Има дадени линкове в темите за хром оксид. Потърси.

                              10 лева за 5-6 грама е много скъпо.

                              Аз моят го закупих от интернет е-бау. Струва ми 28 лева с доставката за 500 грама и пише "pigment"-пристига в картонен цилиндър, а вътре в него е нещо като бутилка от боза и в нея е хром оксида.Досега да съм изхабил 10-на грама, но аз както изглежда на 2-3 месеца минавам бръснача на колан със хромоксид и почти нямам никакъв разход. Много съм доволен от хромоксида, но ще е добре да си купя още 2-3 бръснача, така че да ползвам 1 бръснач по веднъж седмично.

                              А бръснача не се минава всеки път на хром оксид, а само при необходимост-когато спре да "сече" космите на ръката във въздуха над кожата или започне да ги "завлачва".Ако го минеш на хром оксид когато е достатъчно остър бръснача ефекта може да бъде и обратен-поне при мен 1 път така се случи и от тогава "сече" ли космите не го минавам на хром оксид.

                              Доколкото знам праха или пастата трябва да е с 0.3 до 3 микрона големина на зърното.Бре най-ситната е най-добре за бръснач, но размера на зърното да е един и същ.


                              Ако правилно съм прочел и ти ползваш глицерол за кожения колан/кожата да знаеш че според мен е по-добре парафин-100мл е 1.4лв.Глицерола е силно хигроскопичен и отнема влага и вода от околната стреда и ги задържа в себе си.Купувал съм както неразреден, така и разреден с дестилирана вода глицерол.Производителят го разрежда с вода 5:1, на един литър глицерол слага 200мл вода.Водата и влагата не са добре за бръснача.
                              Хайде да приемем че 1 път в година може да се подхрани кожата на колана с много малко бебешко олио.Аз имах в излишък Нивеа, но от миналата година септември не съм слагал.Слагам само течен парафин за обувки на 4-5 месеца, когато усетя че кожата започва да се втвърдява.

                              Бих ти услужил, но честно казано не ми се занимава с пощи. Виж ако си от София Венци или Бат Пепо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X