Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

    Значи сега завършвам бръснача с твойте дръжки от маслина и мисля да си взема още 1-2 бръснача защото ми харесаха идеите от чуждите форуми, скоро ще пусна и снимки. Мерси за всичко, ако ми се наложи ще поискам някое коренище! А от къде взе стипцата, защото аз търсих и нямаше.

    Коментар


    • #92
      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

      Значи дано не прозвучи като реклама , от ДМ откъдето си взел язовската четка , при стикчетата за подмишници е , то се води такова по принцип . Значи ще ти пратя със страшна шарка ,орехови , заедно със дръжката за четката , ама размери на възела и някакво линкче със форма , ако си си харесал . Сега имам източник на червена череша , круша и други хубави дървета , ама за малки парчета . Скоро и некоя купичка за вас ще направя . Онзи ден имаше 2 хубави заготовки , но колегата , ги нарезал на банцига за заготовки за лули , и ще трябва други да изровя . Той моя приятел е резбар и прави иканастаси и ловни трофеи , в задругата на майсторите е на световно ниво , от русия чак му поръчват иконостаси и резби да прави . Такива парчета от тъмен орех и корени като за нашите цели ги има на камари и ги гори във казана зимата ха ха ха .
      Онзи ден взех една по голяма разфасовка епоксидна смола , и намерих и цветна хартия , и скоро мисла да направя Микарта за скалите на бръснача . Ако някой има опит да го сподели . Чувал съм че и Ханекса се прави така , със костно брашно и смола ама там е по сложно май .

      Коментар


      • #93
        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

        Реших да покажа моите четкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03522.jpg
Прегледи:1
Размер:195.5 КБ
ID:5595642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03524.jpg
Прегледи:1
Размер:183.3 КБ
ID:5595653На втората снимка са чисто нови,ако някой знае подробности за тях моля да пише.
        Последно редактирано от bacemirdi; 24-06-14, 21:02.

        Коментар


        • #94
          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

          Супер ,значи много са хубави . Харесвам свински четки. Триумфа и тая с бакелитената дръжка са ми особено симпатични .

          Коментар


          • #95
            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

            И аз имам такъв Триумф. Барабар с целия несесер


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3220859.jpg
Прегледи:1
Размер:66.8 КБ
ID:5596654Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3220858.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:5596651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3220860.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5596655

            Коментар


            • #96
              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

              Петата подред от първата снимка е с косъм от язовец . Поне така ми казаха като я купувах в ДМа .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #97
                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                Така е, но за съжаление отстъпва на другите от снимката по комфорт при ползване (субективно).
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #98
                  От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                  Днес си купих , и веднага пробвах долупоказаният комплект за бръснене от четка и сапун на Омега .

                  http://www.amazon.com/Omega-46065-Sh.../dp/B000JXY8MO

                  Бръснач Хенкелс 72 - 5/8 . Сапуна се пени много хубаво и тази пяна от него не спада , а седи бухнала и има тенденция да изсъхва даже . Доста добре беше общо взето , аромата на Омегата и евкалипт и има евкалиптово масло вътре .Странно някак си, едновременно загрява и после охлажда . Пробвах и един крем на Едвин Джагър за преди - след бръснене , пак със евкалипт . Изобщо темата на днешното бръснене беше евкалипт .
                  Мнението ми за сапуна -нищо особено , добър общо взето , но Арко е една класа над него, много по добре и меко хлъзга турският . Четката е Страхотна , мека и със перфектна червена дръжка ,и по дълъг възел от стандартните Омеги по магазините .
                  Комплекта взех от магазин в Пловдив за 13 лв. Направо далавера .

                  Коментар


                  • #99
                    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                    Може ли някой, който ползва сапун с цилиндрична форма - например коментирания "Арко", да опише как точно го ползва и съхранява. Моите спомени са от време оно - заострен сапун и четка с опадали косми в средата. Нещо не ме кефи да си съсипвам четката, а и проблем ще ми бъде съхранението и пренасянето /транспортирането/ на сапуна. Въпросите ми са, защото Кента привършва и съм пред дилема какво да си купя.

                    Коментар


                    • От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                      Сапуна не е заострен, а е цилиндричен.Няма заострени краища.Като варел е.

                      В кутията на КЕНТА сложи АРКО-то. Моят е сложен в друга кутия.

                      АРКО-то го режа през средата на две равни части.Една част я слагам в кутията за разпенване, другата я завивам плътно с опаковката и я слагам при другите ми сапуни АРКО(защото иначе сапуна изпълва цялата купичка).

                      Едната половинка от сапуна "издържа" няколко месеца 2-3 месеца, не съм "засичал" точно колко време.Като свърши вадя другата половина от опаковката, хвърлям опаковката, а сапуна в купата за разпенване.

                      Сапуна се ползва като:

                      1. се намокря четката с топла вода и след това леко се изцежда, така че от нея да не капе вода.Може и с леко изтръскване в мивката. Косъма на четката е добре да е мокър на поне 3/4 от косъма.Може да не е на 100% мокра там където влиза в дръжката.

                      2. След това е леки движения напред назад напреки на парчето сапун се търка четката все едно мажеш напред-назад.
                      Може и с кръгообразни движения, но с тях се образува пяна още в купичката.Аз установих, че когато пяната започне да се образува още в купичката по лицето е по-рехава и неплътна, а аз обичам плътната тежка пяна.

                      Ако си търкал четката напред-назад в сапуна пяна в купичката почти няма да има.

                      3. След като четката е "заредена" със сапун започваш с кръгообразни движения да натъркваш брадата по лицето си и едновременно с това когато се събере достатъчно пяна по четката да я натискаш леко в лицето/брадата си.Постепенно за 30 секунди до 3 минути се образува доста плътна пяна по лицето.

                      Следва бръсненето.


                      Сега да отбележа и нещо друго.Повечето пяна предварително образувана в купичката е подходяща за лице със суха кожа което не е мито преди бръсненето, защото тази пяна е по-водниста и неплътна и добре омокря кожата и космите на брадата.Понякога при полеви условия без да имаш възможност да се измиеш предварително и кожата на лицето е суха е подходяща.

                      Другият начин е със заредена напред-назад четка в сапуна без или почти без пяна в купичката и след това с кръгообразно-натискащи движения по лицето образуваш плътна гъста тежка пяна с по-малко въздух в нея.Този начин и образуване на пяна е подходящ при предварително измито лице с вода и сапун и изчакване 2-3 минути(докато си зареждате четката със сапун) да поизпръхне от водата.Тогава пяната е по-плътна, с по-малко вода в нея, НО да си кажа аз точно с такава пяна не се порязвам и се бръсна доста добре само с едно минаване срещу косъма...


                      При начина с предварително образуваната по-водниста пяна кожата на лицето много се омокря, да не кажа "накисва" и бръснача по-лесно я порязва ...
                      Последно редактирано от Justif; 06-11-14, 12:40.

                      Коментар


                      • От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                        И аз като ползвам стикове на Палмолив и Латоя ги рендосвам в купички.След това директно с четката в купата и атака.Пробвах със стика да се мажа но не бях доволен.
                        Някой използва ли четка с конски косъм?Ако може да направи сравнение с четката на Дм с косъм от язовец.На мен нещо напоследък тази на Дм взе да ми се вижда прекалено мека.

                        Коментар


                        • От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                          Венци, а и другите запознати, предстои ми да си подаря четка за бръснене. Спрял съм се на Кент. Но:
                          1. Не можах да намеря магазин в София, от който да си закупя;
                          2. Четките с бяла и черна дръжка са на една цена (примерно 91 лв.). Как се разбира, коя е от сребрист и коя от сив вдовец? В описанието не го пише. Ако го намеря на място, на дали и конссултанските ще могат да ме посъветват. Ако може да напишеш, кой модел какъв е;
                          3. Със съпуните въпроса е аналогичен - с цена от 14/43 лв, има бял и черен с едно и също описание.

                          Коментар


                          • От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                            Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
                            Венци, а и другите запознати, предстои ми да си подаря четка за бръснене. Спрял съм се на Кент. Но:
                            1. Не можах да намеря магазин в София, от който да си закупя;
                            2. Четките с бяла и черна дръжка са на една цена (примерно 91 лв.). Как се разбира, коя е от сребрист и коя от сив вдовец? В описанието не го пише. Ако го намеря на място, на дали и конссултанските ще могат да ме посъветват. Ако може да напишеш, кой модел какъв е;
                            3. Със съпуните въпроса е аналогичен - с цена от 14/43 лв, има бял и черен с едно и също описание.
                            И аз да попитам ,малко да съживя темата ,та къде ги Пазрувате в София тези четки КЕНТ?
                            Не можах да намеря онлайн магазин ,поръчах от Ибей чакам я вече 40 ден,едва ли ще дойде ,а и аз вече я прежалих !

                            Коментар


                            • От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                              Ето я новата ми придобивка най сетне !

                              Коментар


                              • От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                                Честито!
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X