Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

    Къде могат да се намерят?
    Кольо Динев

    Коментар


    • #62
      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

      Само по интернет съм го срещал. Другаде не съм ги виждал, но не съм търсил от дълго време.Сега виждам че има в Sputnik-Teflon-coated-DE-razor-blades и rapira+platinum и в руски, украински и беларуски сайтове, но от последните не е много сигурно дали ще дойдат.От рапира-та има и обикновени, но платинум са по-хубавите.

      Не съм проверявал в Метро.
      Последно редактирано от Justif; 22-03-14, 21:47.

      Коментар


      • #63
        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

        В Метро няма. Обиколил съм всички големи вериги и има само в Кауфланд. Не съм пропуснал където видя голяма парфюмерия да погледна и като им кажа какво търся ме гледат като...
        Кольо Динев

        Коментар


        • #64
          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

          Помогнете с датирането на тази четкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:4df8188828e36_214169b.jpg
Прегледи:1
Размер:50.0 КБ
ID:5588821Произведена е в Чехисловакия.

          Коментар


          • #65
            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

            Изглежда хубава , откъде я взе . Щом е стара , значи е хубава .Аз чета тези дни едни статий ,за домашно направени четки ,и мисля да си направя една от 2 четки , свински , като ги събера в 1 . Направих си на струга и втулка за новата глава , и дръжка . Значи мисля да ги отрежа двете от лев и 50 , естествен свински косъм и да събера сноповете , да ги наредя, и да ги вържа заедно . После да напоя основата на космите със епоксидна смола Поксипол , и да навра снопа във втулката , която е като чашка заедно със Поксипол . Мисля че ще стане къса , но широка и набита , гъста четка , най вече искам да е равна отгоре , като прическите навремето , канадска ливада . На работата в командировка ,нямах какво да правя след работа и се позанимавах.

            Коментар


            • #66
              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

              Ако въпросните две не са ти достатъчни, огледай по строителните магазини за някоя баданарка...Ще има достатъчно материал за експерименти. Идеята не е моя, прочетох я в руския форум.

              Коментар


              • #67
                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                Сашо аз като строител , това първо го направих , жалко че вече от години баданарките не се правят със естествени свински косми . Правят ги от изкуствени , найлонови . Значи има едни китайски четки - 5 лв са 6 четки , на цяла кутия , иначе са по 1.50 броя , естествен свински косъм . Аз съм с такава сега , ами супер е за тия пари , направо е върха , същите ги продават в америка бало с червено дръжка . Там са по 4 долара ха ха ха . Значи мога 2 3 лева да дам за експеримент .
                Иначе има едни омеги четината е друга , по гъсти са . Чудя се за тая язовската . Какво ще и по специалното . За 30 секунди мазане дали има чак такава разлика пък .

                Коментар


                • #68
                  От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                  Абе има разлика, свинската е твърда и натрива кожата а язовеца гали и е мноого по мека и набухва пяната!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                    Първоначално публикуван от 3apu Преглед на мнение
                    Абе има разлика, свинската е твърда и натрива кожата а язовеца гали и е мноого по мека и набухва пяната!
                    При мен е обратното ...
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                      Говоря за нови четки, купени преди не повече от месец. Чувал съм, че свинската четина се променя с времето и пак е въпрос на усещане.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                        Моята от язовец от DM е на повече от година. Дори сега е по-мека и вече съм й свикнал.
                        Единствената разлика с началото когато я закупих е че и паднаха няколко косъма.

                        Според мен по-мекият косъм повече бухва като обем, повече пяна задържа между космите и повече влага/вода има в четката.

                        Средната по твърдост четка също има своите предимства за някои видове брада-ако косъма на брадата е по-слегнал до кожата и по -твърд и дебел, твърдият косъм на четката спомага да бъде повдигнат/а косъма/брадата.

                        По принцип това "повдигане"/изправяне на косъм на брадата става с леко топла вода(между хладка и топла)-тогава корена на косъма на брадата дори леко изпъква нагоре от повърхността на кожата и бръсненето е точно "до корен".Поне при мен е така.
                        В първите 6 месеца дори имах 2-3 случая на косми от брадата отрязани под нивото на кожата, при което ми се случи 2-3 косъма да израстват неестествено то една дупка и това се оправи едва след като там се получи нещо като "черна точка"(запушена пора) при което след като я изтисках 1-2 косъма "излязоха" заедно с корените си.

                        От тогава се научих да не бръсна чак толкова "дълбоко"...

                        П.П. Някой знае ли откъде в България може да се закупи обикновена стипца. Не че се порязвам често, но понякога под долната устна над брадата във вдлъбнатината се образуват нещо като малки микроскопични бели пъпки и бръснача ги "резва" при бръснене.То това по принцип е най- мазното място от кожата на лицето ми.Преди бръснача използвах по няколко пъти в седмицата крем с ексфолиращи частици/топченца за премахване на мазните наслоявания и запушвания на порите, сега вече не се налага, тъй като тази работа се извършва от бръснача през ден(през ден се бръсна).
                        Последно редактирано от Justif; 06-06-14, 13:33.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                          Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
                          Сашо аз като строител , това първо го направих , жалко че вече от години баданарките не се правят със естествени свински косми . Правят ги от изкуствени , найлонови . Значи има едни китайски четки - 5 лв са 6 четки , на цяла кутия , иначе са по 1.50 броя , естествен свински косъм . Аз съм с такава сега , ами супер е за тия пари , направо е върха , същите ги продават в америка бало с червено дръжка . Там са по 4 долара ха ха ха . Значи мога 2 3 лева да дам за експеримент .
                          Иначе има едни омеги четината е друга , по гъсти са . Чудя се за тая язовската . Какво ще и по специалното . За 30 секунди мазане дали има чак такава разлика пък .
                          Не се занимавай с глупости,ами дай 50-60 лева и си купи нормална четка.За тия пари има доста прилични.От язовец,разбира се
                          Поздрави
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                            То лесно е да си купиш , интересното е да си я направиш ,каквато ти искаш , форма , големина , дървена дръжка и така . Една четка за години напред . Удобна и красива , и знаеш че няма друга такава . Иначе на Омега има страшни свинските , само тези дръжки ,не ми харесват . Тоя язовец ,нещо не ме кефи , мека е четката , не зарежда хубаво сапун , и на брадата стои мека . Значи свинската ми харесва повече , като усещане и за работа . Не че нещо , ама това си е лично мое мнение . То не е въпрос за парите , ами на усещане . Свинята си е свиня , най близък до човешкия организъм е свинския , като биохимия . Някак си свинската четка ,ми харесва повече как работи .
                            Сега и тъмен орех като ми донесат , подходящ диаметър , и на струга една купичка ще си врътна , с капаче и ще я накисна хубаво в ленено масло . Да стане по красива и от тая на Кент , и ще ми е така ,евтина някак си .

                            Коментар


                            • #74
                              От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                              Значи,направи си вече каиш,сега идва четката и паница с нея...Предлагам (понеже усещам накъде вървят нещата) да си направиш първо сапун,пък чак тогава да ковеш бръснач..?
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Четки за бръснене, сапуни, кремове, избор и употреба

                                Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                                Значи,направи си вече каиш,сега идва четката и паница с нея...Предлагам (понеже усещам накъде вървят нещата) да си направиш първо сапун,пък чак тогава да ковеш бръснач..?
                                Еееее недей така... Кеф цена няма, а хората сме различни - всеки си е башка... Има ли мерак човек - нека се забавлява, само снимки да пуска, та да видим как се развива... Току виж станала тема като в хладното оръжие - от нищо - нещо.
                                Русен, искаме снимки!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X