Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моят бръснач

    Да ви представя моя бръснач, не се знае колко е годишен(поне 100) но все още е бръснач. Не се бръсна с него понеже имам чувството е ще си сваля половината лице с него ако пробвам, а и се бръсна 2 пъти в седмицата
    Кутийката и точилото са също оригинални, бръснача е Солинген, а на дръжката са изобразени Каин и Авел.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00859.jpg
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5992749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00860.jpg
Прегледи:1
Размер:162.7 КБ
ID:5992750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00861.jpg
Прегледи:1
Размер:170.1 КБ
ID:5992751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00862.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5992752Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00863.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5992753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00864.jpg
Прегледи:1
Размер:174.0 КБ
ID:5992754
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    Другата седмица чакам това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1361562997.318823.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5456424
    Че жена ми ми забрани да ползвам втора ръка! Иначе нямало да се докосне до мен.
    До колкото знам карбоновата стомана е по-твърда и по-малко се износва. Обаче трябва да я пазиш от влага! Аз досега в нета не съм видял скъп бръснач да е неръждаем-може и да греша. Има експерти тук!

    Коментар


    • #3
      От: Моят бръснач

      Здравейте,видях случайно темата и реших да покажа и аз моите.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01022013909.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5457086Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01022013912.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5457087Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01022013914.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5457088

      Коментар


      • #4
        Bacemirdi адмирации! Или си запален колекционер или мноого брада имаш :-) Черният камък знаеш ли как се казва и какъв грид е , защото баща ми имаше такъв и го загуби , та си търся.

        Коментар


        • #5
          От: Моят бръснач

          Харесах си 2 броя първият и последния от лявата колона. Уникална колекция.
          А такъв черен камък имам и е много фин, но нямам инфо нито за име нито за грид.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Моят бръснач

            Здравей miro1972.Освен че ги колекционирам и се бръсна с тях .Черния камък който е в комбинация с фин пясъчник го имам от дядо ми и е на повече от 50 години.Не знам как се казва,а след търкане на него режещия ръб е огледално полиран но камъка е много бавен и го ползвам някой път преди каиша,на някои бръсначи се получава на други не.Според мен е поне 10 000 грид , може и по-фин да е а може и да греша.

            Коментар


            • #7
              От: Моят бръснач

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              Харесах си 2 броя първият и последния от лявата колона. Уникална колекция.
              А такъв черен камък имам и е много фин, но нямам инфо нито за име нито за грид.
              Марката изобщо не е за пренебрегване - испанците са направили страхотен бръснач! Ама ще ти е малко голям за учебен...

              П.П.
              Наистина хубава колекция Браво!
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #8
                От: Моят бръснач

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                Харесах си 2 броя първият и последния от лявата колона. Уникална колекция.
                А такъв черен камък имам и е много фин, но нямам инфо нито за име нито за грид.
                Втория който си харесал е близо 100 годишен немски,много запазен за годините си.Като размер е близо до шест осми.

                Коментар


                • #9
                  Дойде време да се похваля и аз с моя DOVO Bismarck 6/8 ,поръчан нов от ebay . Огромни благодарности на Бат Пепо , че го наточи за бръснене и за ценните съвети дадени ми от него за поддръжката му!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1362649431.928133.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5460011
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1362649452.067210.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:5460012
                  Хвала на такиви люде!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моят бръснач

                    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                    Дойде време да се похваля и аз с моя DOVO Bismarck 6/8 ,поръчан нов от ebay . Огромни благодарности на Бат Пепо , че го наточи за бръснене и за ценните съвети дадени ми от него за поддръжката му!
                    [ATTACH]555586[/ATTACH]
                    [ATTACH]555587[/ATTACH]
                    Хвала на такиви люде!
                    Невероятно изглежда !!!!! Честито,със здраве да го ползваш.Ако не е тайна колко ти струва това удоволствие ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моят бръснач

                      Рекох да фЪрла едно камИче Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24032013931.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:5464793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24032013933.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5464794да го покажа.Комбинацията между двата е натурална,камъка е белгииски.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моят бръснач

                        Първоначално публикуван от bacemirdi Преглед на мнение
                        Рекох да фЪрла едно камИче [ATTACH=CONFIG]561711[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]561712[/ATTACH]да го покажа.Комбинацията между двата е натурална,камъка е белгииски.
                        В добавка ще кажа,че е на 30-35 години и никога не е ползван.Сдобих се с него преди няколко дни от един доста възрастен бръснар и още не съм го пробвал.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моят бръснач

                          Честито! Това е един от най-хубавите камъни за мен. Предполагам знаеш,че тъмният е окло 4-5000,а с времето може да стане и 6000.Светлия е окло 8. Бързи и много износоустойчиви камъни,работят еднакво добре и със вода,и със газ.Със здраве да си го ползваш!
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моят бръснач

                            Благодаря Bat_Pepo,знам за грита понеже имам още два котикула като единя е може би на почти 100 години.И трите изглеждат различно.Ползвам ги само с вода защото газта понамирисва. Човекът от който взех новия ми каза една може би малко известна хитрост,а именно че котикулите ставали по-бързи ако се ползват с пяна.Също каза че вместо газ може да се капва финно масло.Мисля да пробвам с пяна тъй като ми се вижда най-хигиенично.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моят бръснач

                              Това е стар бръснарски номер - сапунена вода Брат ми си точи бръснача така,но на критски камък.За арденския енай-добре с вода или газ,той не е маслен,но това е само мое лично мнение...
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X