Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Моят бръснач

    Здравей адаш!
    Бръсначите не са лоши като марка според това,което прочетох.Много вероятно е да са ползвани само за мустаци - с този размер е трудно и малко неудобно бръсненето,особено за начинаещи Ето аз какво мисля на прима виста:

    1. Тази извивка ме кара да мисля,че оригинално са били 4/8,вече не са,по-скоро 3/8
    2. Режещият ръб е...малко крив та ще трябва да се отнеме още от широчината на острието,т.е. ще стане още по-тясно
    3. Виж колко е захабен в тази част,тоест ще прави голям и неравен режещ ръб и с този размер ще е малко опасен
    Аз лично бих ги полирал само,дори без да ги разглобявам,така,за колекция.Или ако имат сантиментална стойност,защото за ежедневна употрба ще са ми тесни.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:104.jpg
Прегледи:1
Размер:58.1 КБ
ID:5465934
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #32
      От: Моят бръснач

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Вероятно тези конкретно бръсначи са произведени преди Втората световна война. Бръсначите от тази марка се ценят и търсят, имат само положителни отзиви. Ще е отлично ако се реставрират успешно.
      Първоначално публикуван от bacemirdi Преглед на мнение
      Имам същия и е страхотен,мога да се обръсна с него два пъти без да го минавам на каиша.
      Спокойно можеш да ги ползваш по предназначение ако искаш,като размер са около четири осми,малко са теснички ,но са много маневрени.
      Моя е един от любимите ми.
      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Аз лично бих ги полирал само,дори без да ги разглобявам,така,за колекция.Или ако имат сантиментална стойност,защото за ежедневна употрба ще са ми тесни.
      Ако трябва да бъда честен, на да ли ще тръгна да се бръсна с бръснач ( и аз не съм редовно бръснат).
      По скоро тръпката да го преправя в нещо подобно, поне така си го представих, абе с две думи с нещо да се човъркам.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5466342

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5466343

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5466344

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5466345

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05.jpg
Прегледи:1
Размер:492.8 КБ
ID:5466346

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06.jpg
Прегледи:1
Размер:311.9 КБ
ID:5466347

      Ще го мисля в движение.
      Снимките са взети то: Straight Razor Place Forum
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-03-13, 14:41.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #33
        Малиии какви красоти започнаха да се показват!!! Благородно завиждам.

        Коментар


        • #34
          От: Моят бръснач

          ...Ще го мисля в движение...
          Имам много и хубави идеи,само да ти се занимава,ама ще трябва да включиме и Антон..?
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #35
            От: Моят бръснач

            Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
            ...Ще го мисля в движение...
            Имам много и хубави идеи,само да ти се занимава,ама ще трябва да включиме и Антон..?
            Хе хехеее ... предполагам, че Антон няма да откаже (стига да не е затрупан с работа).
            В разговор с още един Фен го споменахме пак него, така че ще го "сърби г.....ът".!
            Сега остава да се намерят подходящите материали за плочки на дръжките.
            И да направим нова тема "Реставрация на ..."
            Ако си намеря подходящо "острие" ще го почна.
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #36
              От: Моят бръснач

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ostrie.jpg
Прегледи:1
Размер:235.8 КБ
ID:5469780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ostrie 1.jpg
Прегледи:1
Размер:209.3 КБ
ID:5469781Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ostrie 2.jpg
Прегледи:1
Размер:206.9 КБ
ID:5469782
              Намерих това острие, изкажете мнение става ли за нещо друго освен за спомен. Заслужава ли си, да търся вариант за реставрация и връщане в експлоатация. Иска ми се и дръжка да му направя, но май сам няма да успея.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #37
                От: Моят бръснач

                Разбира се,че може да се реставрира,а дръжка не е никак трудно да му се направи.Колоко е широко острието?
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Моят бръснач

                  лошото е, че има язвички от ръжда, иначе е широко 15-16мм и дълго 70мм
                  Най-добре е да го видиш на живо
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #39
                    От: Моят бръснач

                    А,язвичките се лекуват,стига да не са много дълбоки.Абе ще намина до...Горнобански път ли беше..?
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Моят бръснач

                      Овча купел, Горна Баня, където ти е удобно
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #41
                        От: Моят бръснач

                        Дойде моят "Wacker best tradition".Рекламни снимки от нета:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1031_510.jpg
Прегледи:1
Размер:14.8 КБ
ID:5472920Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1030details1_510.jpg
Прегледи:1
Размер:14.9 КБ
ID:5472921Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wacker-razor-best-tradition-68.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5472922Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wacker-razor-best-tradition-68д.jpg
Прегледи:1
Размер:47.3 КБ
ID:5472923Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wacker-razor-best-tradition-68едде.jpg
Прегледи:1
Размер:49.8 КБ
ID:5472924Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4170220.jpg
Прегледи:1
Размер:189.3 КБ
ID:5472927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4170251.jpg
Прегледи:1
Размер:226.3 КБ
ID:5472931Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4170258.jpg
Прегледи:1
Размер:183.3 КБ
ID:5472932Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4170232.jpg
Прегледи:1
Размер:223.6 КБ
ID:5472928Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4170244.jpg
Прегледи:1
Размер:227.0 КБ
ID:5472930Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ддвц23.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5472926Снимките на моят Вакер си личат-върху кафявата масичка.Ако ми хареса бръсненето с бръснач =ставам колекционер.И без това нямам хоби.Може да си направя сам каиш за заточване-имам всички необходими инструменти и съм набелязал кожа за каиша.Купих си каиш от магазина линкнат във форума, но каиша няма лицева кожа(някаква много мека е и има дефекти-гънки които не подлежат на изправяне), а хубавите каиши гледам са с лицева кожа и такава се препоръчва.За моят "Wacker Best Tradition" мога да кажа следното: официално е размер 6/8 -така е обяван във всички страници/обяви в интернет, включително в официалната страница на Wacker.В официалната страница е записано също така, че този брънач е между 6/8 и 7/8 размер.В една друга страница на френски магазин във Франция пише, че този бръснач е 6/8, но в действителност е 21 милиметра.Премерих бръснача той действително е 21 милиметра.Китайското ми тенеке-бръснач е 23-24 милиметра, него успях да го заточа без камъни само с хромоксид върху кожа до степен да реже във въздуха с леко завлачване космите на ръката ми, брадата успява да обръсне само по бузите и то не изцяло и плътно до кожата и с малък зор(леко поскубване), а на брадичката досега не съм успял да се бръсна с китайското тенеке, защото имам чувството, че докато стигна до нея бръснача се е леко затъпил и именно защото е тенеке не държи острота.Брадата по брадичката е най-трудната за бръснене и е най-гъстата и с най-дебел косъм.Вакера не съм го пробвал, но до края на седмицата ще пробвам 1-2 бръснения със Wacker-a.Да отбележа, че според мен бръснача си дойде заточен и готов за бръснене от германеца(интернет магазина) от който го купих. Това е представянето на бръснача на официалната страница на производителя превод от немски google: WackerRazor "най-добрите традиции"
                        с Schorkopf
                        гравирано обратно
                        6.8 ", 1/1 кух

                        Това Wacker бръснач е друг изключителен парче
                        на бръснач пазар.

                        Размерът на бръснача е между 6/8 "и 7/8" широк.
                        В "най-добрите традиции" е около 1/1 куха земята и се характеризира
                        продължава да предлага отлична преработка.

                        Заготовката се отличава с най-чистата висококачествена стомана с
                        много фина текстура.
                        В производството си в това празно премина през специален
                        Втвърдяване процес. Това дава на този бръснач на
                        много еднообразно и последователно рязане способност
                        . А това е представянето на друга страница на дистрибутор : Best Solingen quality Wacker 6/8 ( but shows21mm wide ) straight razor " Best Tradition " :
                        -full hollow ground razor " singing"
                        -best carbon swedish steel
                        -scales made in finest blond buffle horn
                        -comes with its traditional carton box
                        A razor in the good and best traditional way !


                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Justif; 18-04-13, 00:35.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Моят бръснач

                          Ха-така де! Честито колега и със здраве да си го ползваш! Това наистина е страхотен бръснач!
                          Сигурен съм,че знаеш,но да ти напомня - винаги облепвай гърбът му с нещо(изолирбанд) преди заточване.Ако ще се бръснеш с него в този му вид,пробвай дали може да отреже косъм и ако хромоксидът ти е по-едър от 0.5м. не полирай позлатата с него.Кожата на каиша не бива да е твърда,обработи го със шкурка,1000,1500 и 2000,а след това го намажи няколко пъти с течен парафин.Успех!
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Моят бръснач

                            Благодаря за добрите съвети.Ще ги спазя.Имам лента за облепване на фреонови тръби на климатик, ще ползвам нея за облепване.В интерес на истината се чудех за течния парафин дали да си купя още преди 2 седмици когато дойде каиша от Варна, но не бях сигурен и не купих.Сега имам една неабразивна жълта паста на Дово(която дойде с един малък каиш преди 10-на месеца време), мисля че е някаква мас(овча или друга) в малка тубичка и с нея мазах 1-2 пъти каиша поръчан от магазина във Варна, но специално китайската тенекия по-скоро я затъпява отколкото да оправя ръба на бръснача(това след минаване на един малък каиш-20 см закупен от е-бей и натъркан с хромова паста от грубата/задната му страна). Засега няма да заточвам брънача, а направо ще го пробвам "на голо" как е защото когато дойде видях че по него има 1-2 отрязъка от косми и ми се струва, че немеца го е заточил безплатно и го е пробвал, може би като бонус за покупката, тъй като при него заточването на бръснач е отделна услуга струваща 19'90 евро.Аз исках да ползвам и друга "опция" -гравиране на бръснача с избран от мен текст и го попитах дали може да ми го гравира, в коя част на бръснача се прави гравирането, може ли да гравира на кирилица и какъв е метода който използва за гравирането? Той отговори, че гравирането се извършва по дължина на дръжката до 26 символа, гравирането се прави по традиционинния метод с метални остриета(или нещо подобно доколкото разбрах) досега не е гравирал на кирилица и да му изпратя желания текст на снимка, за да го види. Бил съм му първият клиент българин .Когато разбрах, че гравира на дръжката се отказах, тъй като дръжката е от кост и гравирането според мен само би я загрозило и лишило от автентичност, а и отделно текста който си бях избрал беше повече от 26 символа. По принцип този бръснач е сами по себе си произведение на занятчийското изкуство и ми се строи кощунство/нелепо след като е излезнал от ковачницата/работилницата на Wacker да бъде "доработван" от който и да е друг.Ако поръчвам отново Wacker и искам да е поръчков с гравиран текст на него, то ще изпратя запитване до самия Wacker, а не до негов дистрибутор, представител или какъвто и да е друг посредник. Tе Wacker като гледам страницата им изработват и единични бройки и закупува ли се от тях не е необходимо да се загрозяват/нарушава с каквото и да допълнително тяхната автентичност...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Моят бръснач

                              Здравейте,
                              Ето моята колекция, всички са размер 5/8. :
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_7743.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:5485141
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_7749.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5485144
                              "Солинген"/Олимпик произведен по повод Олимпийските игри 1972г.в Германия,долният е "Micheron freres" -френски бръснач...Седем са,но останалите ще снимам по детайлно и тогава ...
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от STROIL; 24-05-13, 09:14.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Моят бръснач

                                Имам един стар бръснач на който пише Wings 510. Някой запознат ли е с марката и модела, че е в лошо състояние и се колебая дали да го дам да го направят и да си го ползвам?
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X