Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да пробвам ли с бръснач?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Kaто каза тубата и се сетих, че ровейки попаднах на доста клипчета с каменен бръснч. Някаква информация по въпроса? Плюсове, минуси и изобщо каква е идеята?
    Не знам,наистина...Камък,черупка от мида...нямам представа...Аз съм малко глезен и използвам по-модерни бръсначи - метални...
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #47
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
      Четох, четох в тая тема, та реших и аз да направя някои изменения в методата.
      Сподобих се с четка с косАми от язовец и сапун на клечка, ама до бръснач чини ми се няма да я закарам.
      Продължавам си с "Жилетката" с три ножчета, макар отдавна време да ме мъчи въпроса:"Ако първото бръсне, а второто добръсва, какво "аджеба" прави третото?"
      Е как?Третото е за късмет

      Коментар


      • #48
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
        Четох, четох в тая тема, та реших и аз да направя някои изменения в методата.
        Сподобих се с четка с косАми от язовец и сапун на клечка, ама до бръснач чини ми се няма да я закарам.
        Продължавам си с "Жилетката" с три ножчета, макар отдавна време да ме мъчи въпроса:"Ако първото бръсне, а второто добръсва, какво "аджеба" прави третото?"
        Захранка прави - събира рибата около стръвта.Тоест - реклама
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #49
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          То има и с по 4 ножчета бре

          Коментар


          • #50
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Знам бре Насов, то кат'да ми се преструва, че и с пет има вече, ама как да се умъчнявам да разбера за какво служи четвъртото, като още не съм намерил за какво служи третото?!Употреблявал съм да се бръсна с две с три, че и с четири, и резултата е все същият - като с едно, дето пък ползвах когато я почнах таз, преди двайсет и толкова години, щото тогаз друго в нашата родина нямаше.
            Отговора е там дет' дума Бат Пепо, също както и при броя на лагерите при рибарските макари!
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #51
              От: Бръсначи, точене и въобще използване

              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
              С длетата ли? Ти да не си от Горна Оряховица..?
              Не, от София съм, но съм завършил дърворезба в техникума точехме длетата докато почнат да бръснат.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #52
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                И двете сякаш, нали ти казвам, аз се бръсна бая рядко, но пък нещо с жилетката почна да ми се струва супер тъпо. Кефи ме ритуала и си мисля, че си струва да си правя кефа...
                Та е желателно да има приличен вид самото нещо. Да ме грабне.
                Като бях малък много обичах да бъркам пяна, с четката после да се мажа... но пусто вече ги няма старците, няма четка, няма паста... фана ме носталгията от това изречение и се натъжих . Така де... ще му се радвам и ще ми е полезен мисля много. Пък от внезапен мерак току виж съм си прокарал още малко брадица... Като се сетя щу мерак ми беше като дете, пък сега я турна сапун, я не... и завиждам на обраслите с обилна брада... чак ме е яд, че никога няма да ми се покрие цялото лице с бяла брадица като на Беинса Дуно.

                Коментар


                • #53
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                  Не, от София съм, но съм завършил дърворезба в техникума точехме длетата докато почнат да бръснат.
                  И един преподавател казваше ли ви,че си дърворезбар едва тогава,когато можеш сам да си точиш длетата..?
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    И двете сякаш, нали ти казвам, аз се бръсна бая рядко, но пък нещо с жилетката почна да ми се струва супер тъпо. Кефи ме ритуала и си мисля, че си струва да си правя кефа...
                    Та е желателно да има приличен вид самото нещо. Да ме грабне.
                    Като бях малък много обичах да бъркам пяна, с четката после да се мажа... но пусто вече ги няма старците, няма четка, няма паста... фана ме носталгията от това изречение и се натъжих . Така де... ще му се радвам и ще ми е полезен мисля много. Пък от внезапен мерак току виж съм си прокарал още малко брадица... Като се сетя щу мерак ми беше като дете, пък сега я турна сапун, я не... и завиждам на обраслите с обилна брада... чак ме е яд, че никога няма да ми се покрие цялото лице с бяла брадица като на Беинса Дуно.
                    Има и пасти,и четки,че и сапуни.Даже хубави.Ама хубавите и красиви бръсначи са скъпи...малко...
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X