Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да пробвам ли с бръснач?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да пробвам ли с бръснач?

    Да ти кажа и аз обмислям сериозно минаване в твоя отбор. И поради причините, които отлично си написал и като форма на протест срещу обирджиите дето продават ножчетата за бръснене като все едно са ножове за ловци... И не ми е за парите, а за принципа... Ще вземем да направим един курс, да обменим малко опит...
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Моят нож

    Разбира се! Има една фирма,монополист на пазара,която страшно,ама наистина страшно ме нервира с рекламната си политика и както каза - цените.Обидно ми е,защото когато някой те лъже с ефтини трикове,той очаквада да му повярваш.Значи те мисли за достатъчно глупав.Ето това обижда интелекта ми.А и мразя монополистите.Знаеш ли защо забраниха бръсначите с НЕСМЕНЯЕМИ ножчета в ЕU..?Защото били нехигиенични!?!? А за парите - ами ако вложиш 100-150 евро в много хубав бръснач,ще си го ползваш цял живот,а за един цял живот колко ножчета мач,мак или...ще трябва да си купиш,пак от фирмата - монополист..?
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Моят нож

      Съвършено вярно! А бръснач вече имам... Но да не спамим темата, ей сега ще отделя това за бръсначите... Пък и те са си хладно оръжие... :-)
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Ами да - ето
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:razel.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5427943
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #5
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          А има ли някой друг,който се бръсне с бръснач във форума(освен klasanov)?
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            На младини изестно време опитвах да се бръсна само с бръснач, но нямаше кой да ми покаже и от едната страна вървеше добре, а от другата не ми се отдаваше воденето на ъгъла...С тая тема ме амбицирахте да възобновя опитите.

            Коментар


            • #7
              От: Бръсначи, точене и въобще използване

              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
              А има ли някой друг,който се бръсне с бръснач във форума(освен klasanov)?
              Ако още малко продължите да го обсъждате, ще има май още един

              И ще се радвам да се организира нещо с ножарска тематика.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                И аз съм много навит да пробвам, но не ми достигат познания (страх ме е резултатът да не прилича на несмел опит за самоубиство), а и бръснач нямам (но бих си купил, стига да имах идея какъв/откъде). Преди време се бях навил за машинка, но четох лоши неща за това, как реже косъма по кофти начин и останах на самобръсначка. Та сега съм по-скоро склонен да пробвам обратното.
                Доколкото се ориентирам бат Пепо е бръснар някъде в София, ако даде координати бих отишъл на място да науча повече.

                Коментар


                • #9
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                  Ако още малко продължите да го обсъждате, ще има май още един

                  И ще се радвам да се организира нещо с ножарска тематика.
                  Няма да сбъркаш изобщо.Разликата от самобръсначката е космическа! А и не е задължително да започваш със скъп бръснач,най-малкото първо трябва да се научиш да се грижиш за него.Има разни стартови пакети(бръснач,каиш и понякога паста) за по 60-70лева.Имаш и жокер - телефона ми,пък и тук мога да отговоря на всякакви въпроси на тази тема.Тоест - с какво и как да се започне,как и защо да се поддържа,принадлежности,аксесоари,кои са качествени и защо,въобще - всичко.Ще се радвам да предам или споделя опита си със всеки,на когото му е интересноНито трудно се учи,нито пък са основателни страховете от отрязани уши,носове и парчета бузи...Лесно и много приятно е класическото бръснене,просто не трябва да се бърза...
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Първоначално публикуван от mitac_xt600 Преглед на мнение
                    .........Доколкото се ориентирам бат Пепо е бръснар някъде в София, ако даде координати бих отишъл на място да науча повече.
                    Хадеееееее излезе ти бизнес Пепи!
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бръсначи, точене и въобще използване

                      Ха-ха не,не съм бръснар...И теляк не съм... Просто се бръсна с бръснач,та поназнайвам и имам голяяяям опит...Иначе,мога да науча всеки да се бръсне правилно с бръснач и това да му доставя всеки път удоволствие.Казвам го,защото в нета има толкова грешна и вредна информация,че човек лесно може да се подведе.Лично аз гледах 10 пъти един,който "проповядваше" как трябва да се сапунисваме,а се "обръсна" само с едната ръка!?Това ме подсеща и за друго - питайте,преди да купите нещо.Мога много да помогна.
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        Припомних си детството . На кревата на дядото си висеше колан от ВОВ , с него си заточваше бръснача ,а понякога го исползваше и като Макаренко . Някой път ни беше достаточно само да го посочи

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          И аз имам един бръснач Солинген останал от дядо ми ама някак си ме е страх да го насоча към лицето си На времето преди да влезна в казармата съм ходил на бръснар и бръсненето си беше ритуал сипе ти турско кафенце пред теб опне каиша и наточи бръснача . След такова бръснене колкото и да си пипаш лицето никъде не закача .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бръсначи, точене и въобще използване

                            Рискувам да ме плюнат заклетите ползватели на класическите бръсначи. От единия мързел и неприязън към "ритуала" се бръсна най-често по веднъж на седмица. За това време става една четина , дето модерните самобръсначки не ги ловят и се запушват и...... ползвам от 15-тина години един "бръснач" "Астор" май ... със сменяеми ножчета съставен от няколко чарка. Абе чупи се на две най-елементарно ножче от старите и се затъква вътре. И така с половин ножче карам по половин година поне , щото се бръсна винаги след баня когато и четината е омекнала.

                            За начинаещите - порязванията са неминуеми в началото. Докато ръцете свикнат с движенията и специфичното ниво на натиск върху кожата стават дребни сакатлъци. После става машинално. Хубавото му е , че такива неща като обърнати косми почти не съществуват. Освен това изгражда много добър контрол върху движенията на ръката. Всяка грешка бива наказана веднага, сурово и много видимо.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бръсначи, точене и въобще използване

                              Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                              Рискувам да ме плюнат заклетите ползватели на класическите бръсначи. От единия мързел и неприязън към "ритуала" се бръсна най-често по веднъж на седмица. За това време става една четина , дето модерните самобръсначки не ги ловят и се запушват и...... ползвам от 15-тина години един "бръснач" "Астор" май ... със сменяеми ножчета съставен от няколко чарка. Абе чупи се на две най-елементарно ножче от старите и се затъква вътре. И така с половин ножче карам по половин година поне , щото се бръсна винаги след баня когато и четината е омекнала.За начинаещите - порязванията са неминуеми в началото. Докато ръцете свикнат с движенията и специфичното ниво на натиск върху кожата стават дребни сакатлъци. После става машинално. Хубавото му е , че такива неща като обърнати косми почти не съществуват. Освен това изгражда много добър контрол върху движенията на ръката. Всяка грешка бива наказана веднага, сурово и много видимо.

                              Е,хубава работа сега - плюнки! Ами ти си на една крачка от истината..? Само си купи един сносен бръснач и - готово.Може и такъв за 2-30 лева,докато свикнеш да го поддържаш.А разлики между него и това,с което сега се бръснеш(шавет-ка му викат)си има бая.Бръснача е по-солиден,по-тежък малко.Това подобрява контрола върху него и всичко става по-лесно.По-остър е от ножчето и бръсненето е много по-гладко и лесно.Не скубе,особено на "контра",не обръща косми никога...Ще се опитам да обясня и защо е по-хигиеничен и няма обриви,нито по нас,нито по жените ни,или малки деца,който има.При бръснене,освен космите,от лицето си сваляме и микроскопичен слой кожа,затова понякога пощипва одеколона или спирта след бръснене.Сега,сместа от сапун,косми и кожа попада между ножчетата на обикновената самобръсначка и създава среда за развъждане на микроби,бактерии.Тази среда не може да се отстрани/измие напълно никога от ножчетата.Винаги една малка част остава между тях.При класическият бръснач,обаче не е така - всичко пада/изчезва само с едно прекарване по кърпата,или салфетката,или направо на чешмата.Затова след ползването му и няма обриви и др. неприятни неща.Не обръща косми,защото освен,че бръсне,леко епилира.Върху косъма няма натиск от следващото ножче,както е при самобръсначката.А за порязванията... Ами аз лично,по-скоро сега бих се порязал - от бързане,а не когато съм се учил Защото човек тогава внимава най-много,страх го е всеощеТози страх,обаче изчезва много бързо,защото още след няколко бръснения ръцете ни стават по-уверени.И най важното - риска да се порежем е нулев,ако се бръснем правилно,с двете ръце.Е,и не бързаме,естествено.
                              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                              Най-добрият ром е студеният ром!
                              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X