Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медоносна 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Медоносна 2014

    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
    Райковски,какви ленти сложи?
    Варостоп. В интерес на истината, за пръв път от доста време, се усещаше силната миризма на лентичките.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • От: Медоносна 2014

      И аз взех днес 15 пакета варостоп, но има много запечатано пило, това ме притеснява, но в неделя ще ги слагам, няма за кога.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • От: Медоносна 2014

        Медосбора при нас приключи за тази година. Резултата е повече от доволно. Тези в двора пуснаха около 30-тина кг от кошер, а другите в полето около 60кг. Приятел пчелар, който практикува само подвижно пчеларство извади около 70-75кг от кошер. Отделно едровата цена на меда се покачи спрямо миналата година и няма какво повече да искаме.
        Прибрах магазините и сложих ленти Супер стрипс.
        Сега остава само сироп и това е за тази година.

        Коментар


        • От: Медоносна 2014

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          И аз взех днес 15 пакета варостоп, но има много запечатано пило, това ме притеснява, но в неделя ще ги слагам, няма за кога.
          Какво имаш предвид че има запечатано пило,проблем ли е да се слагат ленти(Варостоп)когато има пило?Сложил съм варостоп

          Коментар


          • От: Медоносна 2014

            Еми проблем е. Пилото трябва да е малко или почти да липсва, тогава акарите са по пчелите и препарата е ефикасен, сега акарите са в пилото и няма ефект от третирането.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • От: Медоносна 2014

              И при мравчената киселина ли важи същият принцип?
              Кольо Динев

              Коментар


              • От: Медоносна 2014

                логично е
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • От: Медоносна 2014

                  Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                  Еми проблем е. Пилото трябва да е малко или почти да липсва, тогава акарите са по пчелите и препарата е ефикасен, сега акарите са в пилото и няма ефект от третирането.
                  След лентичките третирай после 2-3 пъти с мравчена и акара ще го загази
                  Аз тази година реших направо с мравчена да третирам, но още не съм започнал, може би другата седмица ...
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • От: Медоносна 2014

                    Познавам пчелар които третира от 10г.само с ленти варостоп и с нищо друго,но слага лентите само до рамки с открито пило, и на 10 дена ги мести пак само до открито пило.Незнам как го прави и със какви пчели работи,но моите сега само като повдигна таванката и стават нервни и ме нападат,а какво остава да вадя рамки и да търся къде има открито пило.

                    Коментар


                    • От: Медоносна 2014

                      Първоначално публикуван от търся Преглед на мнение
                      Познавам пчелар които третира от 10г.само с ленти варостоп и с нищо друго,но слага лентите само до рамки с открито пило, и на 10 дена ги мести пак само до открито пило.Незнам как го прави и със какви пчели работи,но моите сега само като повдигна таванката и стават нервни и ме нападат,а какво остава да вадя рамки и да търся къде има открито пило.
                      ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
                      Е как ги преглеждаш?
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • От: Медоносна 2014

                        До преди две седмици имаше паша и пчелите не бяха агресивни.Вчера през деня се опитах с мрежичка да стесня прелката на един от кошерите,тамън да забода кабарче и от прелката започнаха да извират пчели към мен.Та ги извардих рано сутринта и сложих мрежата.Чести прегледи правя когато е периода на роене,иначе сега какви прегледи да правя?
                        Последно редактирано от търся; 02-09-14, 22:51.

                        Коментар


                        • От: Медоносна 2014

                          Трябва да се внимава, че стават нападения и слаби или силни кошери бързо могат да дадат фира. Ако се налага преглед при такова време ползвам две покривала. Това са парчета плътен плат, по-големи по размер от кошера и със заковани летви на двете страни, така че да могат да се навиват на руло. Едното се навива, другото се развива, така че от плодника да се вижда рамката която ще вадим и междурамията отстрани.
                          Сега ни е достатъчно да знаем че има майка. Ако няма паша е хубаво да ги черпим с малко рядък сиропец. Ако нямат запаси до към средата на септември може да им се дава гъст сироп, после инвертиран или мед. Долу горе за зимата трябва да имат 15ина кила мед + или - 5 кила. Както знаем обаче в пчеларството всички дати и цифри са ориентировъчни.

                          Коментар


                          • От: Медоносна 2014

                            Първоначално публикуван от търся Преглед на мнение
                            До преди две седмици имаше паша и пчелите не бяха агресивни.Вчера през деня се опитах с мрежичка да стесня прелката на един от кошерите,тамън да забода кабарче и от прелката започнаха да извират пчели към мен.Та ги извардих рано сутринта и сложих мрежата.Чести прегледи правя когато е периода на роене,иначе сега какви прегледи да правя?
                            Миналата година като имаше повечко нападения от оси и кражби ейтака есента, също стесних долните прелки със силиконова мрежа за мухи (като тая, дето слагат на комарниците), а горните прелки тотално ги затворих с мрежа. Започнах така като тебе с кабърчета, но става много бавно, и случайно се сетих, че имам един евтин прост тапицерски такер (струва около 10-12 лв), та с него става доста бързо, докато пчелите се усетят и си готов.
                            Сега като има кражби, също ползвам едно или две пачета брезент, горе-долу по метода, описан от колегата jordanov sv.
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • От: Медоносна 2014

                              Във момента имам кошер без майка,можели нещо да бъде направено?

                              Коментар


                              • От: Медоносна 2014

                                Има известна надежда... Купи си майка, предай им я и след това сложи 1-2 пити с пило от друг кошер. Това ако още не е търтовка. Ние с дядо така направихме преди около 3 седмици. Нашият кошер беше останал без майка от поне 2 седмици, тъй като нямаше нито една килийка с пило, всичко беше излюпено. След като предадохме майката и се убедихме че работи, предадохме 1 пита със запечатано пило. тази седмица и предадохме (или поне така смяташе да направи дядо, аз нямах време тръгнах за София не знам дали е предал.) още 1 пита с пило. Упех!
                                Кольо Динев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X