Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Медоносна 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Медоносна 2014

    В момента не ми е проблем, че работя с 3 различни размера рамки, всъщност са 4-5 размера, тъй като някои рамки са малко по-дълги от стандартния размер и опират я в дъното, я в ханемановата решетка - тези рамки обикновено са от купени отводки, човека слагал каквото има явно, но полека лека ги вадя от употреба ....
    Проблема ми е в самите грижи, които се полагат за ДБ кошерите, а те дефакто са повече от ЛР кошерите, и на практика от ЛР кошерите вадя малко повече мед, спрямо ДБ, това при положение, че от тази година всички ДБ кошери са с по 2 магазина, и в тези магазини има по 4-5 плодникови рамки, като втори корпус ги ползвам един вид, но не е по-ефективно от стандартния ЛР кошер, дори напротив ...

    Абе ще го мислим напролет, дотогава трябва да съм си изготвил ясен план кое как да стане с трасформацията
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • От: Медоносна 2014

      Отдавна се глася да питам: Чувал съм, някои пчелари слагали свинска мас в меда. Ако е вярно, как може да се познае?
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: Медоносна 2014

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Отдавна се глася да питам: Чувал съм, някои пчелари слагали свинска мас в меда. Ако е вярно, как може да се познае?
        Аз съм сравнително нов в това хоби, но за пръв път чувам такова нещо
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • От: Медоносна 2014

          И аз не съм чувал за такова нещо. Да не би да става дума за "меда" от рапица, който изглежда точно като свинска мас, а и така го наричат повечето ми познати пчелари, че и аз.

          Коментар


          • От: Медоносна 2014

            Взех тенекия мед. Горният слой има различна консистенция и различен цвят - нещо като емулсия, та затова. Не помня откъде съм чувал за маста. Казваха, мисля, по-бързо захаросвал, а това било гаранция за чистота.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Медоносна 2014

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Взех тенекия мед. Горният слой има различна консистенция и различен цвят - нещо като емулсия, та затова. Не помня откъде съм чувал за маста. Казваха, мисля, по-бързо захаросвал, а това било гаранция за чистота.
              Ако можеш най-добре покажи снимка на меда, който си взел - ако е това, което си мисля, т.е. най-отгоре меда е по-твърд и доста по-бял от този долу - това си е нормално, това горе основно са восъчни частици, и понеже восъка е по-лек и затова "изплува" най-отгоре. И моя в големите тенекии миналата година беше така, а пък съм сигурен, че си е 100% натурален.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • От: Медоносна 2014

                От 20 години се интересувам от пчелите, не съм чувал за свинска мас в меда. Случвало ми се е на слънчогледов мед отгоре в тенекията да има 2-3 пръста слой - бял, сух, сладък мед, надолу жълт нормален. Като го омеся с лъжицата и става кремообразен. Ако има разслояване, с течна консистенция отгоре, меда е центрофугиран неузрял и ако е на топло може да тръгне да вкисва, иначе му няма нищо. Мисля че напред в темата колегата димич87 точно за такова нещо питаше.

                Коментар


                • От: Медоносна 2014

                  Разбирам, но всички пишещи в темата сте добросъвестни производители. Представете си, че има и други - след като съм чул за мас в меда, все някой я слага. Да се надявам, че при мен всичко е нормално.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • От: Медоносна 2014

                    А нормално ли е слънчогледов мед след като е изваден от питите, 10дена по късно вече да не е течен и да стане на цвят плътно жълт?Мислех че само от рапица кристализира толкова бързо.

                    Коментар


                    • От: Медоносна 2014

                      Нормално е.

                      Коментар


                      • От: Медоносна 2014

                        Пфф от рапицата се захаросва за ден-два. Става като крем.
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • От: Медоносна 2014

                          Тя рапицата може да кристализира още в питите. Затова запечатат ли поне на 1/3 айде в центрофугата.

                          Коментар


                          • От: Медоносна 2014

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Тя рапицата може да кристализира още в питите. Затова запечатат ли поне на 1/3 айде в центрофугата.
                            Рапицата я извадих без да е запечатана и една килийка,и след седмица беше вече на крем.

                            Коментар


                            • От: Медоносна 2014

                              Вчера свалихме магазините и сложихме лентите против акари. Годината приключи, слаба, но здраве да е.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • От: Медоносна 2014

                                Райковски,какви ленти сложи?
                                Днес отворих няколко, еми то пилото е много, майката не го е ограничила, мисля да изчакам още седмица.
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X