Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Микроклимат за пчелен кошер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Микроклимат за пчелен кошер

    От три месеца се ровя из нета и продължавам за да мога да намеря електроника която да контролира подържа температурата и влажността в пчелния кошер . Попаднах на един руснак който в пчеларските технологии в Бг се знае с аеротермостата на Прогалски . Писах му може ли да си купя само уреда с електрониката , но той каза че този уред се продава с кошери негово производство и е само за границите на Русия . С две думи неможе . И започнах търсене на контролери за темп и влажност. Намерих но единственото нещо което немога да намеря е нагревател на 12 или 24 волта който да е свързан с контролера който е на 24 волта . Влажността става лесно с вода която се загрява . Възможно ли е да се постави нагревател от седалка на кола и да подържа 32 градуса същевременно и да консумира малко ток .Благодаря на всички .

  • #2
    От: Микроклимат за пчелен кошер

    Извинявай за въпроса,но каква е идеята на това подгряване? Аз,доколкото знам,пчелите сами си потдържат температурата в кошера.Интересно ми е,не бях чувал че се подгрява по този начин!
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Микроклимат за пчелен кошер

      Целта на всичко това е , че когато искаш ранна пролет може да имаш семейство с 50 000 пчели и готово за паша . Когато има температура в кошера подходяща за семейството и подхранваш отгоре какво става с пчелите . Започва подхранване на майката тя снася и така нататък. През лятото също е от полза и то голяма . Потока на въздуха се регулира което недопуска мухала . Темата е много хубава , но понеже на 13 февруари има изложение в Плевен и там ще купя 10 кошера пак с електроника унгарски модел затова и писах тук понеже времето наближава . Зная че е възможно това . Вчера обиколих из Русе пак сума ти и магазини Практикер , Мосю Бриколаж и още по малки и никакъв отговор от никого . Всеки ми дава акъл за 220 волта , а на мен ми трябва максимум на 24 волта .Това е в общи линии .Това е една малка част от целия пъзел който искам да направя и съм сигурен че става . Въпроса е за колко време .

      Коментар


      • #4
        От: Микроклимат за пчелен кошер

        Чувал си за хора в кома, да?
        Чувал си за компютрите?
        Някъде изгаря БИОС-а, после пак можеш да го караш на ръка, но на практика имаш само калкулатор.
        Другото също - сипваш кислород, сипваш вода, сипваш захар, белтъци, ...
        Изглежда като истинското. Но не е.
        Кошерът е гещалт. Защо смяташ че с електроника за два лева, и с едно копче, ще го направиш дойна крава?
        Те са по-стари от нас с половин милиард години, и са преживели не само бриколаж.
        Не се напрягай излишно от глупави реклами.

        Коментар


        • #5
          От: Микроклимат за пчелен кошер

          Стефане, не се изказвай неподготвен. Пчелата е разбран добитък. Половин милиард години е преживяла, но мед дава от едва няколко хиляди и още се адаптира към тоя фокус. Не е грях да и се помогне, макар и наистина да не става с електроника за 2лв.

          Коментар


          • #6
            От: Микроклимат за пчелен кошер

            Ясене, Стефан си е подготвен. Като има достатъчно пчели и храна късно на есен в кошера, при затопляне на времето напролет много бързо се развива семейството, което е свързано и с намирането на работа на младите пчели.
            Какво като ги размножиш много, какво ще правят като нищо не е цъфнало?

            Е друг е въпроса ако е слабо семейство, но начина е измислен-силни семейства на есен.
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #7
              От: Микроклимат за пчелен кошер

              Да. Едно време имаше една налудничава песен, в припевът някви лаеха "В ранно утро стани и ходи!"
              Може. Къде обаче, защо ...
              Те цяла зима си имат захар, като им откраднеш меда, им я оставяш. От това става някаква глюкоза. Как става меда знаят само те, и разните треви и дървета.
              И вероятно китайците, които зареждат германските бакалници за балъци, от техния си нефтохим. Но на мене руския одеколон ми се струва по-безопасен за черния дроб, от евродирективите за качеството на храните.

              Коментар


              • #8
                От: Микроклимат за пчелен кошер

                Хей тук говоря за съвсем различни неща и ако мога да получа помощ благодаря . Но сега да се спори откога са пчелите и колко дават полза няма , а е губене на време . Кажете ми само едно как да си направя нагревател на 12 или 24 волта и ако е възможно да изтощи един акумулатор примерно 100 ампера за 2 дни . И да допълня . Не търся електроника за 2 лева тъй като само единия кошер струва 290 евро . А контролера 390 лева в градинар . Така че целта оправдава средствата .
                Последно редактирано от MIK; 22-01-11, 14:39. Причина: допълненние

                Коментар


                • #9
                  От: Микроклимат за пчелен кошер

                  Колега,има разни подгреви за коли,камиони и т.н. Повечето са 12-24в. Другия вариант е 220в. нагревател с някъкъв трансформатор ,доклкото разбрах не се търси мобилност при тебе.
                  За влагата ти трябва някъкъв парогенератор,но задължително към парогенератора и нагреватела да вържеш някъква термодвойка или ектромеханичен термометър,да не испукат пчелите.
                  Има и друг ,много по скъп ,но независим вариант-слънчеви панели.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Микроклимат за пчелен кошер

                    Трябва ми точност . Примерно това и това става продава се еди къде си без значение къде е в Бг.Целта е към контролера да е свързан нагревател който да подържа еднаква температура .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Микроклимат за пчелен кошер

                      http://constructor.bg/shop/product_i...360b4c007bc535
                      Отделно ти трябват 2нагреватела,може да исползваш двоен за бойлер 1 и 2 киловата.но това мисля е много мощно.И някъкъв трансформатор 12-220.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Микроклимат за пчелен кошер

                        Контролера който ще сложа е http://growbg.com/product_info.php?products_id=391 и в него е включено всичко без нагревател . И тъй като кошерите се местят от април до юли постоянно то захранването трябва да е или на 12 или 24 волта . А зареждането на акумулаторите е лесно . Незная ако сложа нагревател от седалка на кола какъв обем може да отоплява .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Микроклимат за пчелен кошер

                          Този е настина прецизен.. Покажи тоя нагревател да го видя.Обема на кошера не е повече от 0.5м* Друг вариант е от някой магазин за аквариуми да вземеш нагревател,има голями аквариуми с добри нагреватели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Микроклимат за пчелен кошер

                            Ами явно немога да получа отговор и трябва да продължа да търся по магазини и нета .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Микроклимат за пчелен кошер

                              Съжалявам,че не мога да помогна но темата е интересна за мен понеже също съм пчелар мъкар и любител.Та искам да попитам колегата с каква цел се прави това ?За сезона на медобера ясно ако успешно се поддържа тази температура и влажност голяма част от пчелите няма да вентилират,а ще се използват пълноценно,но пролет няма ли да развие прекалено много семействата и да предизвика роене?Питам защото ми е интересно за + от такава инвестиция а и ако има информация в нета за това нещо ще съм благодарен за линкове към нея.Поздрави!
                              877104344

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X