Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външно обезпаразитяване на кучета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
    Аз пък да се отъжя имам 2 котки. Те са навън постоянно в двора и не влизат вътре. Но оправия няма. Винаги имат бълхи. Ползвал съм какво ли не, без този адвантикс. Преди години, когато пуснаха Фронтлайн, взимах един път, слагах на гърба им и половин година нямаха и помен от бълха. Така процедирах общо 2 пъти годишно. Но последните години е ужас. Май вече препаратите са ментета и дори след седмица са пълни с бълхи. Вече незнам какво да правя. Вие за котки какво ползвате?
    И аз забелязвам по-слеб резултат, както споменах 12 години го ползвам. Затова и опитах няколко пъти с Адвантикс, но е май горе-долу същото. Може да има някакво привикване на гадините с препаратите, от доста години са на пазара. Пак казвам, вършат работа, но навремето сякаш бяха по-добри.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Със сигурност гадините имат изградена някаква резистентност към активните субстанции.

  • #17
    Каишка Форест, скъпи са, но действат 7-8 месеца, а зиме няма кърлежи.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #18
      Преди 2 седмици действието на Адвантикса свършваше, та реших да пробвам отново билковия репелент на натурална основа. До вчера работеше...
      Снощи след редовния преглед след разходка намерих 2 бълхи.
      Веднага последва баня с противопаразитен шампоан, след което изпадаха още 5-6 броя бълхарници.
      Имах купена каишка Килтекс и я поставих. Та с натуралните биопродукти приключих аз...
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #19
        Тази година жегата бълхите са огромна напаст, особено ако имаш по възрастни комшии.
        За домашни котки и кучета ползвам Фиприст. стига за два сезона, всеки месец ( или по често) всички котки кучета на двора по едно две пръскания зад врата . По добре котките да пръскам отколкото вътре в къщата мен да ме ядат

        Коментар


        • #20
          Ползвам същото Фиприст на голдън ретривър около 25-30кг. Има ефект.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #21
            Фиприста е по-евтиния вариант от Фронтлайна. Основната съставка е фипронил. Същия фипронил е и в "легендарния" препарат Регент. Той пък основно се е ползвал за борба с колорадския бръмбар при картофите в близкото минало. Еврогейците обаче го забраняват, най-вече според мен заради съотношението активно вещество (грамаж) / цена.
            После за кучета и котки почват да набутват по пазара скъпия западен Фронтлайн.
            За мен фипронила е най-доброто средство за борба с хлебарки. Както се и вижда от опита на други - успешно се справя със всякакви дребни твари.
            Това го казвам за хлебарките на база няколко годишен опит във войната с тях в чужбина и у нас.
            За целта ползвам Фиприст 1-2 опаковки за кучета +40 кг. в 1-2 литра вода. Гарантирано винаги резултата е отличен и продължителен.

            П. П. В момента единствено не го ползвам на кучето си заради противопоказанията да се ползва на животни под 2 кг.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • trav
              trav коментира
              Редактиране на коментар
              На двора котките са под две кила, никакви проблеми, пръскам ги поне веднъж в месеца през летния сезон. Пръскам ги на врата от зад да не се ближат.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X