Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Външно обезпаразитяване на кучета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Външно обезпаразитяване на кучета

    Привет,

    Провокиран от нашествието на ектопаразитите тази година реших да създам тази тема.
    Интересува ме кой какви препарати и медикаменти използва за да се бори с тая напаст.
    Тъй като нашето кученце живее в апартамента, съм много взискателен към редовното и ефективно обезпаразитяване.
    Миналата година ползвах Advantix спот-он формата през пролетно-летния сезон и бях много доволен.
    Тази година отново започнах през април с него, но се появи проблем. В деня на третирането кученцето не беше в кондиция - омърлушено и без апетит. Явно му идва твърде силно или пък от миризмата на препарата.
    Реших да пробвам един препарат на водеща френска фирма с натурални съставки. Като цяло съм доволен, 20 дни след поставянето му не съм намирал кърлежи или бълхи. Проблем се появи след като го изкъпахме, знам че след баня отслабва действието на активното вещество, но тук разликата беше очевадна спрямо Advantix.
    Тъй като трябва да се изчака 1-2 дни след къпане - да се натрупат подкожни мазнини и тогава да се постави отново нова доза, така и направих. Но само за 1 ден след това започнах да намирам кърлежи по него и то като се има на предвид, че се избягват на 100% тревни площи при разходка.
    Вчера отново заложих на стария синтетичен препарат за да съм сигурен. След третирането около 20 мин по-късно изпадаха две гадини, които не бях открил при проверката след разходка.
    Та така, какво ползвате и от какво сте най-доволни ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    8 години ползвам Адвантикс, обаче май напоследък на моя взе да му идва в повече и взе да ми прави много пърхут и да пада козина. По-скоро ще продължа с Адвантикс но с по-ниска доза.

    Иначе вършеше работа. Нито бълхи, нито живи кърлежи. За 8.5 години да има да няма 3-4 пъти ми се е налагало да свалям кърлеж.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От както загубих последното си куче доста мъчително , не мога да се пречупя да си взема ново , но за препаратите. Понеже са минали години и не следя пазара ще ти кажа основното , което бях научил аз . Има два вида препарати , едните отблъскват натрапниците , а другите , просто ги убиват , когато се закачат . Първите има с натурални съставки , от вторите само синтетични . Първите се влияят от баня, дъжд и други подобни и не са 100% ефективни, вторите ако са дозирани правилно работят на 90% .
      Това беше моят опит преди 10-а години , със сигурност са се променили нещата , надявам се към по-добро .
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        Аз вече 12 години ползвам предимно Фронтлайн. Няколко пъти ползвах и Адвантикс. Общо взето вършат работа. Бълхи няма, един-два пъти в активния пролетен сезон съм виждал по някоя. Наскоро извадих кърлеж от кучето, беше се понасмукал, но беше умрял. Как така предозирате? Или кучетата са ви малки? Моето е 30-35 кг. и дозата е 20-40 кг. мисля.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          И аз си мисля, че предозирам. Най-малката разфасовка на Адвантикс е за до 4 кг.
          Моето тежи 1.8 кг, но ветеринарите ме съветват да слагам цялата доза.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            Като каза Фронтлайн а преди него ползвах а сега гледам има и комбиниран вътрешно-външно Бродлайн . Смени се доктора !
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              ... Как така предозирате? .
              Лесно. Пипетите са 25-40 и 40-60

              Моят е 40 и малко. Бях взел да му слагам от най-големите, но явно му идва в повече

              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Аз ползвам последните години само каишки килтикс и съм доволен. Предимството е, че върши работа по дълго време и може да се сваля при къпане. Но твоето куче е много дребно, не знам как ще му стои.

                Коментар


                • #9
                  За каишките съм проверявал. Най-малкия размер трябва да се вземе - 38 см, като се изрязва излишното.
                  Но чувам, че много остра била миризмата за в апартамент, това специално за Килтикс ?
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    Усеща се първите една-две седмици, но моите са дворни, та не съм много меродавен. Вариант е да я отвориш да изветрее и след някакво време да я "монтираш" на кучето.

                    Коментар


                    • #11
                      За мен най-доброто решение за сега е каишка Килтикс. Безотказна е. Има миризма, но не е чак непоносима за апартамент. На фона на белите, които могата да свършат кърлежите и бълхите за хората и животното си струва.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #12
                        Аз пък да се отъжя имам 2 котки. Те са навън постоянно в двора и не влизат вътре. Но оправия няма. Винаги имат бълхи. Ползвал съм какво ли не, без този адвантикс. Преди години, когато пуснаха Фронтлайн, взимах един път, слагах на гърба им и половин година нямаха и помен от бълха. Така процедирах общо 2 пъти годишно. Но последните години е ужас. Май вече препаратите са ментета и дори след седмица са пълни с бълхи. Вече незнам какво да правя. Вие за котки какво ползвате?

                        Коментар


                      • #13
                        Симпарика всеки месец и празимек по едно на 10 килограма. За сега сме живи и здрави

                        Коментар


                        • #14
                          NexGard Spectra по една доза според килограмите на кучето месечно .
                          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                          Коментар


                          • #15
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fancodex-repellent-pipettes-chien-10-minus.jpg
Прегледи:1000
Размер:163.0 КБ
ID:6751315 Ето тези бях ползвал миналия месец. Действат но при първото къпане трябва да се постави нова доза.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X