Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Птици нападнаха доматената градината. Как да ги плаша?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Уредите с крясъци на хищни птици вършат работа вероятно,обаче-цените са много високи,а е възможно и да пречат и на хората.Скъпите вършат работа,за гарги особено ефикасно...

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
      Направихме градина, около 1 декар домати. Защото го правим за пръв път, станаха много добри.
      Ама едни черни птици, предполагам че са косове, атакуват яко. И кълват най-хубавите и узрели.
      Сложихме плашило /с моята шарена тениска от едно състезание/, алуминиеви капачки, алуминиево фолио по телта... и пак няма спасение.
      Някакви идеи?
      Мрежа ти е спасението. По същия начин е за лозето ми, ако не го покрия - нищо няма да събера. Отделно имам и електро пастир против прасета. В Асеновград има производител ,аз от там поръчах 033 166020

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение

        Мрежа ти е спасението. По същия начин е за лозето ми, ако не го покрия - нищо няма да събера. Отделно имам и електро пастир против прасета. В Асеновград има производител ,аз от там поръчах 033 166020
        За това ли говориш ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        За вкъщи и що-годе нормален бюджет аз съм стигнал до две работещи решения из много пробвани, а именно въздушна пушка или мрежа. Друго спасение НЯМА. В зависимост колко си природо и хуманно насочен избираш решение. А 1 декар домати си е направо малко промишлено землище съгласно съвременните мераклии да се занимават със земеделие. Така или инче ще има някакъв пазар на продукцията, респективно аз бих инвестирал в мрежа.

        Станьо уредите по летищата си вършат работата, но там все пак е летище и не се разхождат майки и деца, а летят самоУети и нещата са малко по-различни. Има някакви подобни ултразвукови устройства за дома. Аз пробвах две различни и в крайна сметка работят избирателно - някой птици се плашат други ич им не дреме или по-скоро са глухи

        Драгозов - облицовка на областта под покрива "сачака" с ламарина или от шиповете против гнездене на лястовици вършат работа. Щом си в дивото и до водоем най-вероятно винаги ще те "нападат" ако не вземеш трайни мерки

        успех момчета
        Дообре де, някой се разхожда

        Коментар


        • #20
          Един приятел има два реда лозе и неможеше да го опази от скорци. Застреля един и го окачи на една тояга нависоко, та да се вижда. Малко е гадничко, ама каза,че работи.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #21
            Извинявам се на Косе Босе-точно скорците опоскват всичко...

            Коментар


            • #22
              От вчера хвърлям пиратки сутринта около 6 часа и вечер към 7. Нулев ефект. Връщат се след 5 минути.
              С мрежа няма как да стане, защото сме аджамии.
              Намислих да взема една сирена, която имам, ама е на 100 км от тук.
              Докато се чудех, разбрах, че една позната си е монтирала някакво устройство, дето периодично издава някакви дразнещи звуци.
              Ще говоря с нея за подробности.

              Значи, става въпрос за косове. Мога да гърмя на воля, защото сме на 3 км от всичко живо. Ама не искам, защото имаме около 100 /сто/ гнезда на лястовици, не искам да ги плаша много.
              Приятел каза, че косовете са жадни. Утре ще им направя поилки. Дано помогне. Тяхната мама, ядат най-узрелите и големи домати. Имахме рекорд - 1 домат 0,9 кг. Както е накълван...
              Последно редактирано от Георги Донев; 31-07-20, 16:35.
              Георги Донев, 0889 437 687
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • georgipetkov64
                georgipetkov64 коментира
                Редактиране на коментар
                Така свикват с гърмежи и подобни,че все едно ги каниш на обяд.

              • slavi888
                slavi888 коментира
                Редактиране на коментар
                " монтирала някакво устройство, дето периодично издава някакви дразнещи звуци" - вземи един телефон и запиши какви звуци издава.
                След това си купуваш една блутут колона - отзад имат гнездо за флашка и карта памет. Записваш звуците и ги пускаш през колоната.
                Добре е да се оборудваш със някакъв соларен панел да сипва ток през деня.

            • #23
              "С мрежа няма как да стане, защото сме аджамии."
              Може би имаш предвид : циции!?
              Ако наистина си решил да си опазиш продукцията, рано или късно ще опънеш мрежа. Та колкото по-рано, толкова по-евтино и по-ползотворно ще е.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #24
                То както вървят работите, не само с мрежа, ами ще трябва да се мисли как да се покрива направо с найлон някакъв. Поне в нашия район такова бъдеще се очертава.

                П.п. Все пак говорим за тонове продукция. Айде да не казваме десет тона и нагоре...

                Коментар


                • #25
                  От нашата вчера откъснах първите 3 узряли домата и ги нарязахме за обяд с ортака . Поне за сега проблеми с пилетата нямаме . Тук таме се появява една гъсеница ама за сега успяваме само с вар и син камък и прясно мляко с йод да ги опазим .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Много късно са узрели. Тя и годината не е добра.

                • #26
                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  "С мрежа няма как да стане, защото сме аджамии."
                  Може би имаш предвид : циции!?
                  Ако наистина си решил да си опазиш продукцията, рано или късно ще опънеш мрежа. Та колкото по-рано, толкова по-евтино и по-ползотворно ще е.
                  Не се изпразвай неподготвен. Не сме скъперници. Конструкцията не позволява мрежа, казал съм го. Догодина ще е различно.
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #27
                    Сложих поилки за косовете. Не помага. Приятелка сподели, че е сложила пищялки, дето имитират гласове на хищни птици. Помагало. За сега... Иначе ултразвуковите бръмчалки не вършели работа. Сега ще поръчам едно "хищно" устройство, да видим какъв ще е ефекта.
                    Георги Донев, 0889 437 687
                    Nissan Patrol Y60

                    Коментар


                    • #28
                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      То както вървят работите, не само с мрежа, ами ще трябва да се мисли как да се покрива направо с найлон някакъв. Поне в нашия район такова бъдеще се очертава.

                      П.п. Все пак говорим за тонове продукция. Айде да не казваме десет тона и нагоре...
                      Ние нямаме такова количество. Направихме за домашни нужди. Ма то се роди много.
                      Една част е в оранжерия. Косовете и там влизат, и найлона не помага.
                      Георги Донев, 0889 437 687
                      Nissan Patrol Y60

                      Коментар


                      • #29
                        Нали един декар беше споменат в началото? значи говорим за 3-4тона и вече нагоре според сортове, технология и агрометео условия.
                        аз лично за първи път чувам за такъв проблем при доматите. При нас косерите бяха бедствие за лозята - щом ожънат слънчогледа и веднага сменяха хранителната база. Дискове, парчета огледала, ресни и плашила не помагат. Плащахме на пъдар - обикаляше и ги гърмеше с тек и дрънчеше с кречетало или биеше тенекия - долу-горе има ефект. При тебе явно има свръх популация при ограничен хранителен ресурс... Дано разните модерни пищялки и плашила да помогнат малко... В оранжерията нищо не ви пречи и сега да сложите мрежи като завеса - аз така съм си отделил дворчето където пускам кокошките от асмалъка.
                        Иначе при мен преди години - бях завъдил японски кокошки - свободен живот из двора и верно кълвяха и доматите. Чашата преля когато почнаха да ядат и комшийските. Много бързо ги отвъдих...

                        Коментар


                        • #30
                          Сложих една пищялка, дето имитира крясъци на хищни птици. Проверявам вече два дни, сутрин рано и привечер, гадовете ги няма. А оранжерията просто я затворих, отварям само през нощта за 3 часа и по обед.
                          Вярно, че се роди много, изкупих бурканите на Кубрат, работим като консервна през ден.
                          Догодина - 150-200 квадрата домати, и другото - тикви. Те поне издържат на всичко.
                          Георги Донев, 0889 437 687
                          Nissan Patrol Y60

                          Коментар


                          • IvanIvanovi
                            IvanIvanovi коментира
                            Редактиране на коментар
                            дай повече инфо за пищялката или направо линк

                          • dragozow
                            dragozow коментира
                            Редактиране на коментар
                            Интересува ме и мен пищялката, дай линк.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X