Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Птици нападнаха доматената градината. Как да ги плаша?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Птици нападнаха доматената градината. Как да ги плаша?

    Направихме градина, около 1 декар домати. Защото го правим за пръв път, станаха много добри.
    Ама едни черни птици, предполагам че са косове, атакуват яко. И кълват най-хубавите и узрели.
    Сложихме плашило /с моята шарена тениска от едно състезание/, алуминиеви капачки, алуминиево фолио по телта... и пак няма спасение.
    Някакви идеи?
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

  • #2
    Газово оръдие против птици

    10 кг бутилка газ стига за 3-4 месеца.
    Косовете са голяма напаст, много са се развъдили и правят изключително много поразии.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      изкуствени гарвани - по 20 лв. са в хипермаркетите
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Косовете не се плашат от гарвани.
        От гарваните бягат врабчета, гугутки и гълъби, както и други по-дребни птици.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Слагал съм ястреб или сокол, или каквото там го е нарекъл скулптура му.
        Ефект нула, даже се замислям дали не беше отрицателен.

    • #4
      Имитация на летящ сокол, сова, орел или друг летящ хищник.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #5
        Направо са си напаст. В градината имам три реда грозде и като почне да зрее птиците пикират и първо се паркират на ореха ,а после по лозите. Капачки,дикове,плашила,.даже кучето и котките се разхождат в градината..................и след като взех въздушната и повалих няколко-другите май си направиха извода.

        Коментар


        • #6
          Имам същия проблем със същите птици. Опитал съм всичко описано по горе, и всяко решение някакъв ВРЕМЕНЕН ефект. Кое повече кое по малко време, но на края скорците винаги побеждават.
          При мен най-дълго време успяха да ги задържат 2 ВЕФ-а на батерии включени денонощно на програма „Хоризонт“. Най-мразят „Народното събрание“. Там бърборят постоянно различни гласове, но за жалост почват късно и свършват рано, а те нападат рано сутрин и привечер. Рано или късно свикват и с това.
          Мести плашилата често и сменяй тактиките и вероятно ще успееш да спасиш част от продукцията.
          Успех! И сподели ако успееш да ги пребориш.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #7
            А някакви мрежи ? То верно че декар си е бая.. ама все пак.

            Коментар


            • #8
              Ситна мрежа.

              Коментар


              • #9
                Само мрежа е спасението. На Лом гледахме лозе 800квадрата и го опасвахме всяка година с мрежа. Тъстът я купи някъде от Асеновградско по интернет. Но откакто почина обаче зарязахме лозето и вече ползваме мрежата в двора да завиваме асмите и едно малко лозенце имаме. Домати също гледаме, но толкова години скорци не са ги нападали, там зелените смрадливи буболечки са проблема.

                Коментар


                • #10
                  Ще използвам на колегата темата ако няма нищо против. Аз имам проблем с врабчета и лястовици на вилата. Под стрехата са надупчили изолацията на повече от 20 места. Къщата е на диво място, в радиус километър имам двама съседи само на 200 метра от язовир. На три етажа е и трябва да викам фирма да замаже поразиите, защото са на 10 метра от земята. С какво да ги изгоня трайно? Виждам разни електронни птицегони по стотина лева, някой пробвал ли е?

                  Коментар


                  • #11
                    Косе Босе миналата година ми изяде всичките смокини.Тази година "му подарих" две топки-плашила "хищно око" https://ddd007.org/plashilo-hishtno-oko.Засега си вършат идеална работа,не е яло,плаши се.Гарвани и врабчета не се впечатляват.Поръчал съм и пластмасов сокол от Китай,може би скоро ще пристигне.

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                      Косе Босе миналата година ми изяде всичките смокини.Тази година "му подарих" две топки-плашила "хищно око" https://ddd007.org/plashilo-hishtno-oko.Засега си вършат идеална работа,не е яло,плаши се.Гарвани и врабчета не се впечатляват.Поръчал съм и пластмасов сокол от Китай,може би скоро ще пристигне.
                      За да уточним понятията:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:кос.jpg
Прегледи:629
Размер:107.6 КБ
ID:6629364
                      Кос.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:скорец.jpg
Прегледи:636
Размер:115.0 КБ
ID:6629365
                      Скорец (обикновен).
                      За кой иде реч?
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • krassitch
                        krassitch коментира
                        Редактиране на коментар
                        За второто

                    • #13
                      Доколкото аз мога да направя разлика, косовете ядат предимно буболечки, Подскачат из храстите навсякъде наоколо и ровят из листака. Дроздовете обаче, (баща ми им викаше "сковранци"), са голяма напаст за всичко, що е плод или зеленчук. При нас в интерес на истината по градината беля не правят, но пък грозде и плодове опустошават яко.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #14
                        А тези уреди дето ги ползват по летищата ?
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #15
                          За вкъщи и що-годе нормален бюджет аз съм стигнал до две работещи решения из много пробвани, а именно въздушна пушка или мрежа. Друго спасение НЯМА. В зависимост колко си природо и хуманно насочен избираш решение. А 1 декар домати си е направо малко промишлено землище съгласно съвременните мераклии да се занимават със земеделие. Така или инче ще има някакъв пазар на продукцията, респективно аз бих инвестирал в мрежа.

                          Станьо уредите по летищата си вършат работата, но там все пак е летище и не се разхождат майки и деца, а летят самоУети и нещата са малко по-различни. Има някакви подобни ултразвукови устройства за дома. Аз пробвах две различни и в крайна сметка работят избирателно - някой птици се плашат други ич им не дреме или по-скоро са глухи

                          Драгозов - облицовка на областта под покрива "сачака" с ламарина или от шиповете против гнездене на лястовици вършат работа. Щом си в дивото и до водоем най-вероятно винаги ще те "нападат" ако не вземеш трайни мерки

                          успех момчета

                          Коментар


                          • sek.1
                            sek.1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            То и в градината обикновено не се разхождат майки с деца .

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X