Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите правила за отглеждане на животни в лични стопанства

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новите правила за отглеждане на животни в лични стопанства

    Кольо да не цъка на линка. Да се счита за предупреден!
    Засега не намирам официален документ.
    И кво, ще погнат всички пчелари? Аз не познавам някой с под 5 кошера.
    новите правила за отглеждане на животни в лични стопанства (не индустриални обекти).

    Според промените в наредба 44 от 2006 г., влезли в сила от 17.01.20 г., в двора си можем да отглеждаме не повече от три прасета, а ако искаме крави - ще трябва да се ограничим до две. Овцете и козите в личните стопанства могат да бъдат до 10 броя, а конете или магаретата – не повече от 2.

    Забранява се отглеждането на повече от 10 възрастни зайци, петдесет кокошки или други птици, 100 бройлера и над 5 пчелни семейства. Въвеждат се изисквания за прасетата, отглеждани за лични нужди, свързани с определяне на площ, фронт на хранене, достъп на хора и животни, дезинфекция и съхранение на тор.
    https://www.youtube.com/watch?v=3tOFI76WnsI

  • #2
    Моля не му се връзвайте на адаша, той вина няма и въпроса не го касае, само си търси за какво да мрънка.

    П.П. Аз направих грешката да отворя линка и го затворих веднага. Видях коста копейкин и ми стига.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • ikirov
      ikirov коментира
      Редактиране на коментар
      Аз ви предупредих да не го цъкате.
      В нашия край има поне 10 пчелни стопанства. С над 20 кошера всяко. Кво - ще ги разпилеят с глоби ли?
      На 14-ти ще има протест, описан е във видеото накрая.

  • #3
    Наистина се подвизаваш в най-замърсената част на нета. Кал до колене е едно, да се мажеш по гърба-друго и съвсем трето става като започне да ти харесва.
    Това, което този човек от клипа прави, се нарича "дезинформация". Ограничения върху отглеждането на животни в лични стопанства е имало винаги и има навсякъде по света. Това за пчелите не е вярно-за тах си има специален закон. Наредба 44 касе пчелините на съвсем базово ниво.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • ikirov
      ikirov коментира
      Редактиране на коментар
      Докладвай го за разпространяване на паника в условия на ИП. И без това в момента е пуснат под гаранция.
      Намерих тия промени в още няколко сайта.

    • santaclash
      santaclash коментира
      Редактиране на коментар
      Каква паника....тоя ако всяка седмица не пльосне поредната си глупост в нета, ще го забравят, че е жив.

  • #4
    Киров,
    Това което си постнал аз го разбирам така - имаш до 5 кошера за лично ползване, ако имаш над 5 вече не е за лично ползване и на практика ставаш индустриален обект. Същото е и с другия допитък. Съответно на 20 прасета и 20 кошера мястото им не е в центъра на селото.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • travelling
      travelling коментира
      Редактиране на коментар
      Какво пречи да има на стъргалото на ПловеDив 20ve кошера и амнайсе прасета, трябва ли всичките да са с рошава кожена якичка и дънки или червило и чанти ? Циливилизация, добре, че тече поне една чешма зад джамията, иначе всички трбва да пият вода от шишета.

  • #5
    Нека Киров да е лошия, той свикнал и носи.
    Забранява се отглеждането на повече от 10 възрастни зайци петдесет кокошки или други птици, 100 бройлера и над 5 пчелни семейства.
    https://www.pariteni.bg/novini/sobst...v-dvora-232803
    https://www.bnr.bg/burgas/post/101188710
    https://www.dnes.bg/stranata/2019/10...2-kravi.426391
    https://trud.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D...E%D1%80%D0%B0/

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Как ги раждаш бе човек!?
      Честно, не си за изпускане, ма тия не са били нивга плащачи!

  • #6
    Ако утре в съседа ти започне да гледа в двора повече от 10 възрастни зайци петдесет кокошки или други птици, 100 бройлера и над 5 пчелни семейства ти ще имаш ли проблем с това? За повече добитък от изброеното има други изисквания и вече не е малко стопанство за лично ползване, а нещо друго.

    Не ми отговаряй, няма да пиша повече поредната ти тъпа тема за мрънкане.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #7
      Е къде го намираш проблема?
      Аз даже бих предложил до 1 прасе 5 кокошки 1 кон или магаре, 2 патки,1 крава, 5 овци или кози........

      Коментар


      • #8
        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение

        Ако утре в съседа ти започне да гледа в двора повече от 10 възрастни зайци петдесет кокошки или други птици, 100 бройлера и над 5 пчелни семейства ти ще имаш ли проблем с това? За повече добитък от изброеното има други изисквания и вече не е малко стопанство за лично ползване, а нещо друго.

        Не ми отговаряй, няма да пиша повече поредната ти тъпа тема за мрънкане.
        Що па да не ти отговоря. Над 40 кошера има в съседния имот. Няма да съжалявам ако го затворят, ама темата е за друго. Не е мрънкане, за хвалба е.

        Коментар


        • #9
          40 кошера-лично стопанство. Ти 40 кошера на картинка не си виждал май. То е стопанство, ама много далече от идеята за "лично".
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #10
            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            40 кошера-лично стопанство. Ти 40 кошера на картинка не си виждал май. То е стопанство, ама много далече от идеята за "лично".
            Да ти ги снимам утре, ако искаш?
            Имам предположение, че цялата работа е да заведат хората по едни опашки, да ги навикат сърдити лелки. И най-вече да се разделят с едни пари. Следвай парите, лаф стар като света. Боко нали все повтаря, че много ни бил олабил. Според неговите разбирания народът трябва да се държи на къс повод, като кучетата. Да не ти вадя цитат.

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Ми за него си е прав,не е ли

            • ikirov
              ikirov коментира
              Редактиране на коментар
              Прав е, ама като някой каже че сме смотани, и Чавдар се сърди.
              Ако е до мене - Боко отдавна щеше да е само дядо, да си седи дома да не го барне Короната. Само да му подават храна през леко открехната врата.

          • #11
            Бъркаш. Това са дребни изисквания. Остави пчелите-те са друг случай по принцип, заради което са на специален закон. Животни в населено място са по идея рискови, защото са постоянно в контакт с хора и с всичко, свързано с дейността им. От болестите, минеш през храната им, та стигнеш до отпадъците. Такива животни боледуват повече, не са винаги съвсем здрави. Когато не са за лична консумация, една част от тях неминуемо попадат в общата хранителна верига . Т.е. месото, млякото, яйцата и свинската мас се продават. Млякото от една крава напълно задоволява нуждите на 4-5 чл. семейство, та може и за мандрата да остане да закарат. Ако има теле и прасе...това надхвърля нуждите от месо с няколко пъти. И още не сме стигнали до кокошки и гъски. На селото на баба ми гледаха гъски. Във всяка къща-поне по 50-60 парчета. Сутрин ги пускат и едно поле става бяло от гъски. Късна есен като ги изпозаколят, се започва едно пълнене в буркани, една чудесия. И цяла зима-месо от буркани.
            Та...дай сега пак-погледни списъка и виж това що животно, що нещо е. Лично стопанство е за нуждите на семейството. От там нататък нещата стават повече за пазар. А като ще е за пазара, нормално и изискванията да са принципно други.
            Така, че стига с това безпринципно мрънкане. Още повече, когато то е резултат на системно раздухвани дезинформационни кампании от люде с кофти репутация. Не знам как по-ясно да ти го напиша-човекът от клипа, който пусна е доказано ненадежден източник. Съчетание от липси-на знания, на умения, на опит, на политическа и особено на правна култура. Агресивното поднасяне на една грешна интерпретация не я прави вярна. Нямало свинска чума. Ми тя ликвидира цял животновъден отрасъл върху два континента за има-няма три години. То според тоя сигурно и коронавирус няма. Дай малко по-сериозно. Иди на село, виж ги какво гледат и ги питай от първа ръка дали имат проблем с бройките животни в личните стопанства. Това, че някакъв варненски клоун се е снимал със стадо овце...ми хубаво, нека се снима. Това дава представа за проблемите на село, колкото би дало представа за проблемите на градоустройството, ако аз се снимам по гащи на балкона.

            Това, дето го правиш е...която патица прелети ниско да ти направи вятър, ти се понасяш като хвърчило. Спри се, мисли малко, задай си въпрос това, дето ми го говорят, вярно ли е, не е ли, скаква цел ми го говорят...малко критично мислене вкарай в мача.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              Има една култова реплика - за кучета и котки може за прасета не . Повечето села няма нужда да спазват човешка и животинска дистанция ,защото хората са през 4 -5 къщи .Свинската чума я има навсякъде и в държави без много ,много лични стопанства .Много съм далеч от мисълта да се гледат безконтролно каквито и да е домашни животни ,но когато на село няма осигурени елементарни хигиенни нужди за хората ( визирам канализация ,постоянно наличие на вода ,контейнерите ги събират един път седмично ,асфалт пред къщи ) и нещата с личните стопанства са неглижирани постоянно е малко пиар кампания и половинчата мярка за закърпване на положението .

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Санта, това все едно аз съм го писал, браво.

          • #12
            Киров-Терзиев ако вече не е зачислен на щат в МВР, то те изпускат златен кадър .
            Достатъчно е появяването му в коя да е група или обществено движение и пускане в ход на ''ярмомелката'' (устата), и с движението е свършено.
            /участниците в него се отвращават даже от идеята да имат такъв съюзник /

            Та - гоc'ин недорасъл селянино. Нека аз (родения селянин) да те светна що така ''правAт тия Oра'' .
            Ми не ти дават да гледаш повече от няколко животни в чертите на селото, тa да не ти търпят комшиите МИРИЗМАТА НА ЛAЙНA произведена от питомците ти !!
            /В случая с пчелите - да не търпиш рояци такива из дворовете и по асмите да ядат грозде и све… Всичко е с мярка в тоя живот!/

            Като искаш да се занимаваш с животновъдство и профи пчеларство - кър голям!
            Върви, занимавай се, не пречиш на никого

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Не е заради миризмата. И с две прасета си мирише достатъчно много, и с една крава... Само птиците са долу-горе немиризливи.

              Всичко е направено за да се вкара някакъв ред в домашното оътглеждане на животни.

            • BulAf
              BulAf коментира
              Редактиране на коментар
              Eстествено че не е само, една от причините e. Hо е най-силно показателната за доброто развитие на средата вследствие на еднa от малкото свестни наредби в бранша.

              /а не искам да го открехвам за един реален, огромен бюрократичен проблем именно с оборите и другите стопански сгради в земеделиетo, и да му давам поле за изява в логореята си /

            • BulAf
              BulAf коментира
              Редактиране на коментар
              Едно мирише и сeре една-две крави - друго тридесет, нали /
              Имахме много такива примери и сега дори и упоритите дето не искаxa да излизат на изнесени обори (доброзорно излезнаха де) сега са върли фенове на мярката
              /все пак колкото и да си късоглед виждаш, че е по-добре лайната да не са ти на два метра от спалнята /

          • #13
            На село климатизираните офиси дето живеете в такива - рядкост са. Чобанинът дето се издържа от овце са над 10 броя. Кво, да хванем всичкия добитък и да го разнесем из поляните ли? Кауфланд и компания ще са много доволни да затрием и малкото останало БГ селско стопанство.
            Сит на гладен не вярва, тука повечето ме плюете от камбанарията на държавната хранилка. Гърми трещи - знаеш си, че на края на месеца парите са ти в сметката. Аз не се издържам от селско стопанство. Просто се чудя с какви нови изисквания ще ушият бабите, да се редят на опашка при вас, че и тАкса банков превод да си платят. Дето си търкахте зъбите.
            Кво толкоз ви е опротивял Костадинов? Просто ми е интересно, не се заяждам. Айде Пасков и аз не мога да го търпя като хвали Тошовия златен. Ама Костадинов защо?
            Ако комшиите ми нямаха възможност да гледат 40 кошера нямаше да живеят на село. Като не е пчеларник ще е змиярник. Има изоставени дворни места, вече приличат на парк. Черният генерал ще почне да глобява за разходка в тях, в неправилен час и без намордник.

            В съседния град има химически завод близо до центъра, на 5 мин. пешеходно разстояние. Като почне да чади се подушва на 3 километра. Него що не спрат? До козите на баба Гицка опряха.

            Коментар


            • #14
              Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
              На село климатизираните офиси дето живеете в такива - рядкост са. Чобанинът дето се издържа от овце са над 10 броя. Кво, да хванем всичкия добитък и да го разнесем из поляните ли? Кауфланд и компания ще са много доволни да затрием и малкото останало БГ селско стопанство.
              Сит на гладен не вярва, тука повечето ме плюете от камбанарията на държавната хранилка. Гърми трещи - знаеш си, че на края на месеца парите са ти в сметката. Аз не се издържам от селско стопанство. Просто се чудя с какви нови изисквания ще ушият бабите, да се редят на опашка при вас, че и тАкса банков превод да си платят. Дето си търкахте зъбите.
              Кво толкоз ви е опротивял Костадинов? Просто ми е интересно, не се заяждам. Айде Пасков и аз не мога да го търпя като хвали Тошовия златен. Ама Костадинов защо?
              Ако комшиите ми нямаха възможност да гледат 40 кошера нямаше да живеят на село. Като не е пчеларник ще е змиярник. Има изоставени дворни места, вече приличат на парк. Черният генерал ще почне да глобява за разходка в тях, в неправилен час и без намордник.

              В съседния град има химически завод близо до центъра, на 5 мин. пешеходно разстояние. Като почне да чади се подушва на 3 километра. Него що не спрат? До козите на баба Гицка опряха.
              Господин ''приятел на олиото'' (по друг начин не мога да те нарека, щото и телето като му говориш - разбира!!)…

              В селото ми се гледат в момента над ТРИ пъти повече животни от времето на ''развития-недоносен'' соц (уж-нали тогава сме били ''най-яки'') - всичките - в изнесени обори (изискванията за тях им ги направиха максимално облекчени) и всички са доволни от резултата!
              /можейки да съпоставим какво беше преди (включително и по текезесарско време когато животновъдното ТКЗС беше пляснато насред селото..)/

              Та айде - ти, напълно неграмотния в селския живот (то в кой ли си и грамотен…?) градски трандафор дето не различаваш крава от овца да не разтягаш локуми на тема: ''да затрием и малкото останало БГ селско стопанство''

              Коментар


              • ikirov
                ikirov коментира
                Редактиране на коментар
                Аз човешки да те питам за пети път. Какви документи и най-вече пари ще искат на и без това измъчените старци, които от немай къде гледат животни за някой лев.
                Като ми отговориш после може да ми се караш.
                По Дунава съм засичал плаващи 5 звездни хотели. Вървят по 1-2 в компания, може да погледнеш снимки, Томас Харди беше единия, не знам как успях да го запомня. Само старци слязоха на брега на разходка, младите бяха персонал.
                Много ли смешно ти стана баба Гицка да се повози в 5 звезден хотел? Нали, ние сме кофти матрял, освен овцете трябва и при чиновника да виси като ... сещаш се като какво.

              • BulAf
                BulAf коментира
                Редактиране на коментар
                Аз като на теле съм ти обяснил ;-) !
                /пичите мaсали за ''измъчените старци'' - в групите на ''Израждане'' и пред лумпените симпатизанти /

                Който иска да гледа животни - отдавна си направи обори където трябва (болшинството - и с ''европари'') !

            • #15



              Eто, покажи го на родителите си, да оплакнат окото. Ясно е, че няма да ги заведеш на такова, ами ги караш да се редят за бумащина, и селския пъдар да идва да ги проверява по частни имоти, без прокурорска заповед.

              Коментар


              • BulAf
                BulAf коментира
                Редактиране на коментар
                К'ви ''едри селскостопански бизнесмени'' бе гьон необразован ..? Говорим за обикновени фермери - овчари и кравари

                Ама не ме учудваш, че си незапознат . Вярата в Костя е показателна за интелекта ти

              • ikirov
                ikirov коментира
                Редактиране на коментар
                Ако ми видиш образованието и сертификатите ще има да мърмориш поне 2 дни после. И не е у военно училище като тебе.
                4 прасета, ИЛИ 6 кошера ИЛИ 11 зайци какъв бизнес е това, поне да го уточним. По 2,25 заека на глава четиричленно семейство. Ако живеят при старите се пада по заек и половина. Нагоре попада извън лично стопанство. Какви са бумащините и регистрациите не ми е ясно.
                Ама бой на кулаците де, ако бяха учили у ВВУАПВО ся нямаше да се чудят как да оцеляват на старини.Селянинът винаги е бил презрян и мачкан, по Татовия дори жителство имаше. Със закон беше ограничено да щъка дето му падне, за чужбина да не говорим.
                И не на последно място - как ще контролират колко заека имам, след като нямат право да влизат в лична собственост без прокурорско разрешение.
                Последно редактирано от ikirov; 28-04-20, 13:22.

              • BulAf
                BulAf коментира
                Редактиране на коментар
                Образованието и сертификатите видимо не са успели да компенсират забавянето в умственото ти развитие ..

                Запомни едно - на село ти си гост
                /нещастен гост, ама ко да се прави - нямаме психиатри на разположение /

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X