Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раундъп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Раундъп

    колега,ако напръскаш с раундъп райграса ще свети в жълто след няколко дена на тебе ти трябва Аминна сол-тя е за широколисни плевели,ако имаш иглолистни -само на ръка иначе рискуваш да умориш и част от райграса ,където си пръскал,ако имаш гъби и разни мъхове-поръсваш с зелен камък и всичко се изпарява в буквалния смисъл на думата.

    Коментар


    • #17
      До: Раундъп

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      колега,ако напръскаш с раундъп райграса ще свети в жълто след няколко дена на тебе ти трябва Аминна сол-тя е за широколисни плевели,ако имаш иглолистни -само на ръка иначе рискуваш да умориш и част от райграса ,където си пръскал,ако имаш гъби и разни мъхове-поръсваш с зелен камък и всичко се изпарява в буквалния смисъл на думата.
      Нямам намерение да го пръскам райграса,само питам дали ще се хване ако преди това е пръскано мястото.
      http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

      Коментар


      • #18
        До: Раундъп

        Преди малко бях във ветеринарната аптека и си купих 'Глифоган". По-евтин е от Раундъб, а ми казаха, че ефекта е същия. Следобяд ще напръскам и като видя ефекта ще пиша.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #19
          До: Раундъп

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          Преди малко бях във ветеринарната аптека и си купих 'Глифоган". По-евтин е от Раундъб, а ми казаха, че ефекта е същия. Следобяд ще напръскам и като видя ефекта ще пиша.
          Ефекта е същия,защото активното вещество(глифозат)е едно и също на двата препарата,по горе в темата съм го писал.
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #20
            До: Раундъп

            И аз мисля да сея тревна смеска но имам и плевели покарали. Жена ми каза ИСКАМ. Как да процедирам дайте съвет

            Коментар


            • #21
              До: Раундъп

              Поливаш обилно, чакаш 2-3 седмици пръскаш с квото трябва, чакаш 1м, и му удряш кибирита, пак поливаш обилно, чакаш 2-3 седмици, пръскаш отново, чакаш 1м и му удряш кибрита(ако изобщо има какво да гори). Почистваш, фрезоваш, подравняваш, сееш, поливаш, чакаш тревата да стане 10-12см и правиш първи откос. От там нататък редовно поливане, торене и косене. Има и друга технология със чимове, но... Есенно и пролетно време с помоща на веритикулатор почистваш изсъхналата трева от свежата(това е едни вид окопаване на тревата) и пак с процедурите за поддръжка. При появяване на плевели(което при нашите условия е неминуемо) пак пръскане, чистене и ново засяване. Да не забравяме парите за косачка, поливна с-ма(водата не трябва да е нито малко нито повече от нужното), торове.
              Ако след всичко това все още имаш желание за ливада, значи наистина жена ти го заслужава.
              Изобщо много хора си мислят че ливадата е най-лесния начин за "оправяне" на дадена площ. Реално не е съвсем така. Нашия климат и природа са изключително гадни, за ливадната трева и от там се изискват по-големи средства и вереме за поддръжката и. Изисква си четене на доста информация по въпроса. Но на мен ми доставяше удоволствие да се грижа за 600кв.м. и след постепенното снабдяване с необходимата механизация, подръжката дори и на по-голяма площ вече не е проблем.
              Не забравяте да имате в предвид, дали тревата трябва да е устойчива на засушаване, на тъпкане или пък е на сенчесто место(под дървета примерно). От това зависи избора на семена.
              Успех!
              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

              Коментар


              • #22
                До: Раундъп

                Ако е много заплевелено може да направиш полянката с готови чимове.
                ТЛК 80 4,2ТД-95г

                Коментар


                • #23
                  От: Раундъп

                  А да попитам отровата БИ 58 за всичко живо ли става, смисъл всички гадинки ли трепе, като буболечки, бръмбари, листни въшки, мравки, та дори и пчели и оси?
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Раундъп

                    Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                    Преди малко бях във ветеринарната аптека и си купих 'Глифоган". По-евтин е от Раундъб, а ми казаха, че ефекта е същия. Следобяд ще напръскам и като видя ефекта ще пиша.
                    напълно подкрепям!
                    ползвам го вече от две години. само трябва да се спазват правилата преди пръскане, които са описани подробно от колегите по-нагоре

                    Коментар


                    • #25
                      От: Раундъп

                      Я кажете нещо за Би 58, някой ползвал ли е, има ли наблюдения?
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #26
                        От: Раундъп

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Я кажете нещо за Би 58, някой ползвал ли е, има ли наблюдения?
                        Би 58 е инсектицид, използва се срещу насекоми, бръмбари и някои гризачи.
                        Какво по-точно те интересува?
                        ТЛК 80 4,2ТД-95г

                        Коментар


                        • #27
                          От: Раундъп

                          Ами интересува ме дали мога да го смесвам с Нуреле Д и да си пръскам дръвчетата. Чух, че било вредно да се пръска с Би 58, някъде пък бях чувал, че листата на растенията окапвали от Би 58. Това ме интересува, дали ще има ефект и смисъл да смесвам Нуреле Д и Би 58 и с това да пръскам плодните дръвчета. Това, че Би 58 е вредно за растенията вярно ли е. Някои пък казват, че отровата не се разграждала и оставала в плода... такива неща ме интересуват.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #28
                            От: Раундъп

                            От няколко години ползвам Българските алтернативи, които явно са със същото активно вещество, и всичко е наред.
                            Едвам се преборих механично с едни къпинаци, но още в началото на миналата година ги изпуснах, и пак са прорастнали, и както знаете, през тях "нема минаване", а са около 200м2 и трябва да работя по терена.
                            Дайте съвет за решение на проблема с някаква технология, че с хамалогия ми писнА.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Раундъп

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Ами интересува ме дали мога да го смесвам с Нуреле Д и да си пръскам дръвчетата. Чух, че било вредно да се пръска с Би 58, някъде пък бях чувал, че листата на растенията окапвали от Би 58. Това ме интересува, дали ще има ефект и смисъл да смесвам Нуреле Д и Би 58 и с това да пръскам плодните дръвчета. Това, че Би 58 е вредно за растенията вярно ли е. Някои пък казват, че отровата не се разграждала и оставала в плода... такива неща ме интересуват.
                              Няма смисъл да смесваш с Нуреле Дурсбан, от една и съща химична група са, по-добре ги разменяй при следващо пръскане. Това което си чул не е вярно, не пръскай по време на цъфтеж, карантинния срок и на двата препарата е 28 дни, след този срок е разграден на безвредни формулации.
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар


                              • #30
                                От: Раундъп

                                Аз пък имам проблем с един бъз, който израства в единия край на двора. От нискостебления е, до 60 - 70 см. израства. До сега го минавах с косата, но е бая зор. има ли възможност с препарат някакъв да го ликвидирам, а тревата под него да си остане?
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X