Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да унищожа гнездо на оси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как да унищожа гнездо на оси?

    Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
    С нафта става добре. Дори много добре. И два съвета от мен:
    1. Прави се задължително късно вечер, или при температури под 12 градуса по Целзий (за да са си в гнездото)
    2. Не палетееее. Метода е най-ефикасен, но понякога има сериозни последици. При последния ми такъв опит 2 пожарни коли изразходваха 7 цистерни общо, за да спасят махалата .
    Позволи ми да не се съглася за нафтата - ползвал съм и нафта и райт. Ефекта от нафтата е несравним с падащите още в полет оси, напръскани с такъв препарат. Ползвал съм и едно българско "торнадо", но вече не го намирам. Последно в събота намерих гадовете под мигача на едно пежо, което не съм карал около месец - време, достатъчно да си направят гнездо колкото топка за тенис.

    Коментар


    • #32
      До: Как да унищожа гнездо на оси?

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      назад в темата има отговор на въпроса ти.
      аз пробвах като бях скепитично настроен,но действа много добре вече няма оси.
      метода е следния вземаш отрова за мишки на гранули и в консерва от риби заедно със сока разтваряш малко отрова.осите идват да пият и отнясат и в гнездото и умира всичко за няколко дни.
      в езерото преди сипвах отрови ,но сега няма такъв проблем даже на комшията пчелите почнаха да намаляват.
      Каква отрова за мишки? Повечето подобни отрови за гризачи /бозайници/ съдържат антикоагулант /в-во, нарушаващо съсирването/. Не би трябвало да действа на насекоми. Не е ли по-добре в тази рецепта да се добави течен инсектицид?

      Коментар


      • #33
        До: Как да унищожа гнездо на оси?

        При мен проблемът е, че са под керемидите. Около стрехите, където имаше видимост,с Райд унищожих повече от 10 гдезда. Ама нагоре както пипна керемидата и излизат по много. Мани, мани, незнам.
        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
        -----------------------------------------------
        Питието определя съзнанието....
        -----------------------------------------------
        0887770735

        Коментар


        • #34
          До: Как да унищожа гнездо на оси?

          Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
          При мен проблемът е, че са под керемидите. Около стрехите, където имаше видимост,с Райд унищожих повече от 10 гдезда. Ама нагоре както пипна керемидата и излизат по много. Мани, мани, незнам.
          Пробвал съм за пчели да ги напръскам предварително с пулверизатор някакъв с вода и стават доста неактивни - научих го от стар пчелар, след като ме нажилиха трийсетина такива гадинки при преместване на кошер/ползваха ме за докер само, не съм пчелар/

          Коментар


          • #35
            Здравейте доста стара тема но проблема е актуален. Някой пробвал ли е с гранулите за мишки и рибена консерва.

            Коментар


            • #36
              Оси , стършели се трепят с това ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:о.jpg
Прегледи:1026
Размер:100.7 КБ
ID:6760407
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #37
                Носите и осарниците при мен са на покрива и под керемидите. С флакона е необходимо директно попадение в осарника...

                Коментар


                • #38
                  Флакон обезмаслител, съдържащ ацетон. Например на Wuerth. (на TRW е без ацетон, но и не съм го пробвал дали работи върху оси)

                  Нищо друго не ви трябва. Или направо коресилин или ацетон в подходяща пръскалка. Срещу стършели също работи безотказно - разкатава им фамилията направо. Няма нужда от палене.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • KingofROAD
                    KingofROAD коментира
                    Редактиране на коментар
                    И с бензин става, с тия пръскалки за препарат за прозорци например. Бягат панически, и никакъв мерак да жилят.

                  • Ilia801
                    Ilia801 коментира
                    Редактиране на коментар
                    По-миналото лято работех по една кола, явно седяла повечеко на паркинга. От маншона на рейката в един момент изпълзяха към 6-7 ухолазки. Имах обезмаслител под ръка, чак не съм очаквал какъв мигновен ефект има!

                • #39
                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Флакон обезмаслител, съдържащ ацетон. Например на Wuerth. (на TRW е без ацетон, но и не съм го пробвал дали работи върху оси)

                  Нищо друго не ви трябва. Или направо коресилин или ацетон в подходяща пръскалка. Срещу стършели също работи безотказно - разкатава им фамилията направо. Няма нужда от палене.
                  Работи и този без ацетон,но най голям кеф е като ги напръскам с боя на спрей,обездвижва ги моментално и нито една не мърда.
                  Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                  Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                  Враца

                  Коментар


                  • #40
                    Понеже не знам къде им е осилото, а са десетки - идват да пият вода, опитах с копърка и отрова за мишки. но бягат. Завъртат се около консервата и бягат от миризмата.

                    Коментар


                    • #41
                      Вода с оцет в бурканчета мисля,че се слагаше под гроздето .

                      Коментар


                      • #42
                        Първоначално публикуван от Балканджи Преглед на мнение
                        Понеже не знам къде им е осилото, а са десетки - идват да пият вода, опитах с копърка и отрова за мишки. но бягат. Завъртат се около консервата и бягат от миризмата.
                        Опитах със пастет и антифриз, копърка и антифриз, русенско варено, суров дроб , бира захар и оцет, нищо не докосват. А непрекъснато щъкат по листата на лози, вишна и фасул...А уж все изпитани рецепти от нета...къде е истината незнам. Може да са вегани. Ще поръчвам готова стръв,примамка.

                        Коментар


                        • MM1980
                          MM1980 коментира
                          Редактиране на коментар
                          ми те са преяли

                      • #43
                        Препаратите от агроаптеките дават добри до отлични резултати. Тази година съм на двукратно пръскане с Айкън и Бандит, К-Обиол нямаше в малки разфасовки, иначе е чуден.
                        Примамките-бутилки с мед, оцет и вода/вино също имат своето место и вършат добра работа, но трябва да се сменяват поне седмично,а и не могат да заместят пръскачката с препаратите.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #44
                          Има си препарат специално за целта. В Бриколаж или агро-аптеките. То нафта, то смазка, само за бабуване не прочетох
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • Балканджи
                            Балканджи коментира
                            Редактиране на коментар
                            А като не знаеш къде им е осилото, една по една ли ще ги гониш с тоя препарат?

                          • petkov_bb
                            petkov_bb коментира
                            Редактиране на коментар
                            Повечето коментари са от хора, които са се "борили" по някакъв начин с проблема и са споделили опит-пък дори да изглежда "бабишки".
                            За мен ефективено и лесно е (ако мястото позволява) да ползвам спрейовете против ръжда който винаги имам "под ръка" ( с тръбичката пръскат на добра дистанция). Ефекта също е моментален .( А преди години, се разправих със стършели в дърво - пръскачката и с нафта) .
                            В жилищна сграда се ползват специализирани "отрови",а и повечето инсектециди, които ползваме в градината ги морят(трябва да се внимава за пчелите) .

                        • #45
                          Едно време правех капани с оцет захар и вода но важен е не само разтвора а и шишето в което ще го сложиш - най ефективно е такова от коняк - с дълго и тясно гърло и широко тяло. Така коато осата или стършела влезе в тялото на шишето много трудно успява да се върне обратно през гърлото. Иначе ако сложиш примамката в буркан - ами ще минават да си се черпят и се си отлитат по живо по здраво.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X