Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    [QUOTE=stanli77;1497634]
    Първоначално публикуван от emo 8 Преглед на мнение
    Здравейте . Публикувам няколко снимки на картофите който си купих за семе , сорта е АРИНДА а фирмата от която са няма да споменавам за сега . Имам съмнения че картофите са болни(заразени)..Ако някой е срещал това или има представа от болестите по картофите ще бъда благодарен да сподели своя опит и знания !!!
    БЛАГОДАРЯ!!

    [ATTACH=CONFIG]316401[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]316402[/ATTACH]

    Колега доколкото знам крастата се развива в почви с кисела реакция, затова ти препоръчвам да си направиш PH анализ и ако почвата има силно кисела реакция трябва да понижиш киселинността чрез варуване, но това се прави наесен и не съм сигурен в ефекта ако се прави пролет. Също така ползвай карбамид и патенткали защото са физиологично неутрални торове и не вкисляват почвата. П.С. Ако PH-то е неутрално не се притеснявай.
    В предния ти пост при цитирането си изтрил това ( /QUOTE ) - стои на края на цитирания текст,
    Добави си го с правилните скобки (редактирай) и поста ти ще се оправи.

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Колеги нещо сметките не се вързаха
      не ми достига 4-5 тона семе
      Намирали се на някой от вас може и по малко количество

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
        Колеги нещо сметките не се вързаха
        не ми достига 4-5 тона семе
        Намирали се на някой от вас може и по малко количество
        Френски семена (докарани от Франция) с обща поръчка на няколко фермери.
        Втора ранна група. Сорта не знам. Утре, ако те интересува ще питам.
        Цена 1.50 лв/кг. Но не знам какво количество има свободно.....
        Обаче.... ти да не си объркал нещо. 4-5 тона са си за 20 декара близо.....?
        Ти колко декара сееш ?

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Френски семена (докарани от Франция) с обща поръчка на няколко фермери.
          Втора ранна група. Сорта не знам. Утре, ако те интересува ще питам.
          Цена 1.50 лв/кг. Но не знам какво количество има свободно.....
          Обаче.... ти да не си объркал нещо. 4-5 тона са си за 20 декара близо.....?
          Ти колко декара сееш ?
          Колега благодаря за информацията но тази цена ми е висока требва ми по евтино семе клас Б

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Или нещо си се объркал ..... или не си забелязал.
            Тази година семената клас"Б" вървят на цена около 1.20 лв/кг. Това с фактура за субсидиите.
            Причината - почти няма картофи за консумация под 1.00 лв/кг. При такава цена за консумация .....колко да са семената.
            Общоприетото изчисляване на цената на сертифицирани семена е двойна на едровата цена на картофи за консумация.
            Горе-долу това е най-грубо за ориентир.
            Успех и дано да намериш !
            Ако не държиш на клас и качество има и друг начин....

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              И другия начин тази година е на цена окло 1 лев. А за да не стигат 4-5тона значи доста ти куца математиката или в последния момент си решил да увеличиш декарите.


              .

              Коментар


              • От: До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Ако някой реши в БГ да прави две реколти с мноого торове - това е напълно възможно . Има препарати които събуждат току-що извадени картофи за нова сеитба , на не съм го пробвал още ....но натам вървят нещата .
                Здравейте Колеги,
                Някой използвал ли е тези препарати и от къде могат да се закупят.
                Благодаря

                Коментар


                • От: До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Здравейте,колеги кажете как най-ефективно,се справяте с дивите прасета.Благодаря,предварително и успещна и плодородна год.

                  Коментар


                  • От: До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Първоначално публикуван от bobi_zdravkov Преглед на мнение
                    Здравейте,колеги кажете как най-ефективно,се справяте с дивите прасета.Благодаря,предварително и успещна и плодородна год.
                    Кажи къде са ти проблемите с тия животинки
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • От: До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Първоначално публикуван от bobi_zdravkov Преглед на мнение
                      Здравейте,колеги кажете как най-ефективно,се справяте с дивите прасета.Благодаря,предварително и успещна и плодородна год.
                      Прочети !
                      http://offroad-bulgaria.com/showthre...EF%F0%E0%F1%E5
                      Писано е много по въпроса.
                      Не ми се пише - за това - прочети какво съм писал в 44 пост на темата.
                      И съвременния отговор - ЕЛЕКТРОПАСТИР . Около 300 до 800 лв е един такъв и има голям ефект.
                      Успех !
                      Може да викаш и колегите с пушки да помагат......но по -тихо

                      Коментар


                      • От: До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Благодаря ти колега,чел съм го поста ти,а и цялата тема.Пробвал съм всичко което си написал там с изключение на торбичките ама и това ще пробвам тази год.Пушки има пада по някой нарушител,ама популацията е голяма въпреки пушките и вълците.Да питам за електропастирите,това цени за 1дка. ли са.

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Не.
                          Това е цена за един пастир, а с един може да опашеш ЦЯЛАТА нива. Колкото декара е .

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Благодаря.

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              За съжаление, смятам че е прашеста краста-Sp.Subterranea.Появява се при хладно и влажно време, липса на сеитбобръщение и кисело рН на почвата.Недопустимо е използването на такива картофи за семе.Патогена се запазва в почвата над 5 години.Жалко, че късно виждам темата!

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Здравейте . Публикувам няколко снимки на картофите който си купих за семе , сорта е АРИНДА а фирмата от която са няма да споменавам за сега . Имам съмнения че картофите са болни(заразени)..Ако някой е срещал това или има представа от болестите по картофите ще бъда благодарен да сподели своя опит и знания !!!
                                БЛАГОДАРЯ!!



                                П.П. Не всички са така но може би 40% .

                                За съжаление, смятам че е прашеста краста-Sp.Subterranea.Появява се при хладно и влажно време, липса на сеитбобръщение и кисело рН на почвата.Недопустимо е използването на такива картофи за семе.Патогена се запазва в почвата над 5 години.Жалко, че късно виждам темата!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X